• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    EXIS
    EXIS --- ---
    PULKA: ale nejlepe poradí @KASUMI
    EXIS
    EXIS --- ---
    PULKA: imho to je na obchodní inspekci. Pokud to je +5k Kč, tak klidně na policajty.
    PULKA
    PULKA --- ---
    MARTEN: Mam zivnost pres 8 let, tak fakt nevim. Ale mas pravdu, je to furt - nekdo nabizi pujcky, investice a kdesi cosi, je to pekny opruz.
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    PULKA: Tehle subjektu je hromada. Vetsinou posilaji hned po zalozeni ZL. Co vim, tak byl nejaky pokus o zalobu, ale snad nikdy to nevyslo.
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Ok, diky za upřesnění. Prijde mi to jako pekny opruz, ale když s tim nic nenadelam.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: AFAIK obchodní sdělení bez předchozího souhlasu jsou OK, nota bene podnikateli; můžeš vznést námitku. Ta služba existuje; z e-mailu je zřejmé, že tu fakturu nemusíš hradit.
    PULKA
    PULKA --- ---
    HARALD: Caha, vhapu. Da se to eskalovat nejak jinak aniz by to nesebralo hromadu casu a nekdo jim to zatrhl? Ono označení jako spam bude mit casem nejaky efekt. Kdyztak asi do posty, at to tu nespamujeme.
    HARALD
    HARALD --- ---
    PULKA: Eskalovat tohle přes gdpr je extrémně neefektivní cesta s velmi nejasným výsledkem.
    Ale jestli tohle cestou chceš jít, tak je na místě podnět k uoou.
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Kontaktujou mne s nejakou neexistujici sluzbou a posilaji mi rovnou fakturu. Jenom proto, ze jsem podnikatel a moje kontakty visi vsude? Nikdy jsem je o jejich sluzbu nezadala a je to totalne nevyzadany email jeste s takovym podtextem. Pardon, zapomnela jsem to v rozcileni dopsat.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: Za co? Jak porusuji GDPR?
    PULKA
    PULKA --- ---
    Kam takový syčáky s kontaktováním a vystavením faktury nahlásit?

    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Tak tohle zaškrtávátko v rámci kontaktního formuláře na internetových stránkách mě pobavilo. Ne-souhlasím, zásadně NE-souhlasím s GDPR!

    Kontakt | Sony-servis.cz
    https://www.sony-servis.cz/cs/kontakt#formular

    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    LEF: prakticky si vyhral v loterii
    LEF
    LEF --- ---
    KAJJAK: jeste se rika: cislo bylo vygenerovano :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KAJJAK: na me zkouseji "pred rokem jsme spolu mluvili".. nemluvili..
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    MRTVY_KENNY:

    sarkasmus: dneska se rika do telefonu: "kontakt na vas jsem ziskala z obchodniho rejstriku" a pokud to neberes jako bernou minci tak se jen praskne telefonem :D
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Omlouvam se za asi zakladni dotaz - mam neco, co by konkretni lide mohli vyuzit. Ale pokud dobre chapu, nemuzu je oslovit primo mailem (pres jejich verejnou kontaktni adresu), protoze jde o obchodni sdeleni.

    Jak se to dneska teda dela? Ten clovek si na to musi prijit sam, ze mu treba muzu pomoct?

    Obecne jde rekneme o jednorazovou mikrosluzbu relevantni ve specificke situaci..
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Jako, u platebních služeb může jít o prevenci praní špinavých peněz... Ale že by k tomu byla potřeba adresa doručení objednávky, o tom SILNĚ pochybuji.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAJJAK: Jinak, pokud by to byla směrnice EU, tak by se nejednalo o oprávněný zájem, ale o zákonnou povinnost. Ta argumentace působí značně nedůvěryhodně.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAJJAK: A o jakou směrnici se jedná?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam