• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    VYHULENY_UFO --- --- 10:44:16 28.6.2019
    DANYSEK: pirati jenom zvanej. kreslit babise, sobotkky ci kalousky na volebni autobus umi, kampane se naucili delat jako tradicni strany. zvaneni, zvaneni, jinak nic. zadna prace, zadny vysledky, do pristich voleb skvela deviza, protoze volici si reknou "hele, voni nekradou", coz je sice chvalyhodny, ale nic za nima nezustane.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    LINKOS --- --- 14:32:02 27.6.2019
    VYHULENY_UFO: máš svoje pindy vedle... A o dementech piš jen v souvislosti s koukáním do zrcadla...
    VYHULENY_UFO --- --- 14:15:17 27.6.2019
    ^ (-2)
    tady zas nejakej dement mazal. pirati olol
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    VYHULENY_UFO --- --- 11:58:51 27.6.2019
    NECROMAN: lol piratsky zvasty pustte na ne, lol piratsky vezensky autobus.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    premazane z hlavneho fora
    -----------

    NECROMAN --- --- 14:55:52 25.6.2019
    Nechcete se smazat? Tohle fakt nikoho nezajímá.
    DANYSEK --- --- 13:50:22 25.6.2019
    WAMP_ELF: a tak muzes to poslat Babisovi k prosustrovani na dotacich, v tom ti samozrejme branit nebudu :)
    WAMP_ELF --- --- 13:39:01 25.6.2019
    ^
    DANYSEK: A mohl bych si to dát do nákladů jako ty viď? ;-)
    DANYSEK --- --- 12:32:53 25.6.2019
    ^
    WAMP_ELF: nebud socka, zaplat si premiovku a aj ty autory minusicku uvidis ;-)
    WAMP_ELF --- --- 12:29:13 25.6.2019
    ^
    jen tak mimochodem, ten druhý minusek a plusicky dává nějaký tvoje alter-ego nebo to je skutecnej člověk? :-)
    WAMP_ELF --- --- 11:58:40 25.6.2019
    DANYSEK: Proč by tak měli uvažovat piráti? Moc hezky kličkuješ, já nic já muzikant ;-), fakt lůzr.
    DANYSEK --- --- 11:56:26 25.6.2019
    WAMP_ELF: ja zapomel, ze tady je kazdej rovnou zalobcem, soudcem a idealne i popravcim... :D Ale jo, jestli takhle uvazujou Pirati, tak jednou jeste s nostalgii budeme vzpominat na Kalouskovy padaky. A tak vybrecel ses... co tam mas dal? :)
    WAMP_ELF --- --- 11:52:28 25.6.2019
    ^
    DANYSEK: soud? Tady jsme na nyxu, prober se. Mě je jasný že to máte ošetřený aby vám nikdo nic nemohl, prostě jen kydáš hnůj na ostatní, jako obvykle..
    DANYSEK --- --- 11:20:35 25.6.2019
    ^
    WAMP_ELF: Mas velky mezery, dopln si vzdelani... to, ze stojim nekde na ulici a projde kole me politik fakt stalking neni a kazdej soud se tvemu tvrzeni vysmeje :-)
    Lze obecně konstatovat, že osoby veřejně činné, tedy politici, veřejní činitelé, mediální hvězdy aj. musí akceptovat větší míru veřejné kritiky než jiní občané. Na tomto principu je postavena i judikatura Evropského soudu pro lidská práva
    WAMP_ELF --- --- 11:11:35 25.6.2019
    ^
    DANYSEK: sry ale do stalkingu spadáš na výbornou..
    Fakt hnusný kam až může člověk spadnout když se tak dívám na tvoje zdejší působení. Je mi tě líto. Sice jen trochu ale je.
    DANYSEK --- --- 10:54:09 25.6.2019
    1 reply
    WAMP_ELF: ja jeho osobni blizkost nijak aktivne nevyhledavam... :-) Kdyz uz chces pouzivat cizi termity, aspon si osvez jejich pravy vyznam a nezamenuj pojmy se svymi dojmy :-)
    WAMP_ELF --- --- 10:48:56 25.6.2019
    ^
    DANYSEK: tvl takže ty jsi i stalker... hele tohle už je normálně na banán při nejmenším.
    DANYSEK --- --- 20:35:14 24.6.2019
    ^
    Potkavat Ferjencika mi je zda se souzeno... tentokrat jen tlacil kolo, kterym omezoval pohyb sveho decka po ulici a doprovazel ho typek s petkama piva v ruce :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Konečně tenhle klub k něčemu je.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: v Brandejse meli na kampan tramvaj a ted ji expedujou nekam dopryc... uz je asi nebavi :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: moment, ted sem z toho volaky zmeteny.... tramvaj nebude? ja mam nejak v pameti, ze pirati kreslili plany, jak je tramvaj v pohode.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: nene, cela debata vznikla kolem toho, ze doba slavy tramvaje uz jaksi pominula a naopak tramvaj z Brandejsa zmizi... :) Predpokladam, ze to je presne v duchu Zandlova "5 veci, ktere mi ulehcujou zivot: Konec s projekty, co nikoho nezajimaly" ;-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: ty vole, ja snad budu muset zavolat kamosovi do brandejsa, jestli uz jim ta tramvajova trat stoji. ja pocitam, ze pirati makli a uz aspon pokladaji koleje...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    o to se nejde nepodelit... :-)

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MEMNON666: Hledal jsem tu studii NASA a našel dost článků o ni, ale nikde tu studii. Máš prosím link?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HOWKING --- --- 15:17:37 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    MEMNON666: No jen mám pocit, že se té nenáročnosti ve školách a cílené pohodičce a klídku vychází tak vstříc, že to má afekt na veškerou civilizaci. A děje se to nejen ve Finsku, ale všude. Kdybychom měli hodnotit školství tak bychom měli uctívat školství konce předminulého a začátku minulého století. Z této líhně vzešlo to největší množství mozků co lidstvo zásadně posunuly a dnes už (já to vidím ve fyzice) se jen rozvíjí a vylepšuje na základech těchto velikánů, ale nic nového se nekoná (říká se tomu krize fyziky). Ano můžeme přijmout myšlenku, že lidstvo narazilo na své limity v schopnosti pochopit svět, ale to mohli už i ve středověku. Je to právě to školství (brutálně náročné a tvrdé), co způsobilo tu revoluci ve vědě a je to školství (lidské, přívětivé a vyvážené), co ji dnes utlumilo.


    HOWKING --- --- 15:00:45 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    MEMNON666: To je pravda.

    MEMNON666 --- --- 14:57:29 9.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat^
    HOWKING: jak poznamenala drahá polovička - sice mají jenom 3, ale je jich o půlku míň než nás...

    MEMNON666 --- --- 14:45:41 9.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat1 odpověď
    HOWKING: naše společnost je se školstvím tak moc spokojená, až vznikají komunitní školy a projekty jako je "SvobodaUčení", případně se snaží o zápisovou turistiku

    pokud si pod omalovánkami můžu představit nezbytné minimum v daném předmětu, které opravdu potřebuje, tak s tím nemám problém, daleko větší smysl dává rozvíjet co nejvíce silné stránky a talenty, než se "utopit" v něčem jen tak

    [např. Mühlfeit & Novotná - Odemykání dětského potenciálu]
    Autoři publikace věří, že každé dítě má talent. Objevit jej je prvním a zásadním krokem na cestě k úspěchu. Stejně důležité ale je o něj pečovat a rozvíjet ho dál. Zastaralé myšlenkové systémy v tomto někdy brání, místo podpory silných stránek se děti ve školách učí být lepšími v tom, co jim moc nejde. „Podle studie NASA vykazuje 98 % dětí v šesti letech vysokou kreativitu. V deseti je to 30 % a v patnácti už jen 15 %...“ říká Honza.

    Kniha Odemykání dětského potenciálu pomáhá tyto nedostatky doplnit a tvoří jakéhosi průvodce pro rodiče, kteří chtějí pro sebe a své děti něco víc. „Naším posláním je pomáhat rodičům i dětem objevovat talenty, aby mohli žít lepší životy a byli sami se sebou spokojení, úspěšní a šťastní. To je cílem nejen našich seminářů, ale i této knihy,“ uvádí autoři.

    HOWKING: jako by ceny a tituly byly vše - "For the past year, a group of Finnish researchers has been producing food without either animals or plants. Their only ingredients are hydrogen-oxidising bacteria, electricity from solar panels, a small amount of water, carbon dioxide drawn from the air, nitrogen and trace quantities of minerals such as calcium, sodium, potassium and zinc. The food they have produced is 50% to 60% protein; the rest is carbohydrate and fat. They have started a company (Solar Foods) that seeks to open its first factory in 2021. This week it was selected as an incubation project by the European Space Agency."
    Electric food – the new sci-fi diet that could save our planet | George Monbiot | Opinion | The Guardian
    https://www.theguardian.com/...2018/oct/31/electric-food-sci-fi-diet-planet-food-animals-environment

    HOWKING --- --- 14:18:33 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    A něco tak trochu offtopic, ale zaznělo to tady jako argument: Proč se učit memorovat fakta, když to dnes stroje vyhledají v okamžiku? Protože, když nevíš, že ty fakta existují, ani tě nenapadne je hledat. Těžko budeš hledat jak se počítá (zase já matematik, ale jistě si to každý vztáhne na svůj obor) regrese metodou nejmenších čtverců, když nevíš, že metoda nejmenších čtverců existuje. A když to třeba víš, ale už ji nerozumíš, tak tě těžko napadne, že zrovna na tvůj problém by byla vhodná. Je super, že dnes se dá najít cokoli, ale i tak to co hledáš musíš mít v hlavě ze školy aspoň někde hluboko zapadlé.

    HOWKING --- --- 14:08:18 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav2 odpovědi
    Kategorie:Finští nositelé Nobelovy ceny – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Fin%C5%A1t%C3%AD_nositel%C3%A9_Nobelovy_ceny
    (Nobelova cena míru, za literaturu a zemědělec. Kromě politiky všechno před sto lety - ale vyrostly tam vyrovnané a sebevědomé děti)

    HOWKING --- --- 14:00:20 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    MEMNON666: No jak by sis připadal, kdybys dostal omalovánky a kolega v lavici Iliadu? Nebo ještě lépe jak se do toho vžít. Tvoje dítě přinese jako domácí úkol "vyjmenuj hlavní postavy Čtyřlístku" a sousedovo napsat shrnutí té Iliady v daktylském hexametru. Budeš mít pocit, že je tvé dítě respektováno? (já to extrémně samozřejmě přeháním pro názornost, to snad chápem, ne) - Jakkoli je to pro ty děti asi vhodné a asi je tamní společnost s tím vyrovnaná, tak už to vidím u nás jak jsou všichni z toho odlišného přístupu nadšeni. Jak uplácejí učitele, aby jeho dítěti naložili a jak se soudí že zrovna jejich dítěti učitel záměrně ulehčuje studium, aby z něj byl dělník.

    MEMNON666 --- --- 13:50:28 9.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat^ (+1)
    HOWKING: imho klíčová část je obsažená v "Úspěchy finského vzdělávání, které má skvělé výsledky v mezinárodních srovnávacích žebříčcích, nespočívají ve vysokých objemech vědomostí či v drilu a perfekcionismu. Učitelé se především snaží vzdělávat děti tak, aby byly schopné se zapojit do společnosti, až dosáhnou dospělosti. Chtějí jim předat sebedůvěru a chtějí, aby se žáci cítili bezpečně a respektováni. Spíše než o znalosti a vědomosti jde o dovednosti užitečné pro život."
    ...nikoliv dělání blbečků z méně nadaných ...

    XCHAOS --- --- 13:16:34 9.6.2019 (+1)
    Každopádně, rušení povinné maturity z matematiky je populismus, který funguje :-)


    HOWKING --- --- 12:48:21 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    CAIDEL: Tak zkus konkretizovat přece. Když už s tím chceš argumentovat.

    CAIDEL --- --- 12:46:23 9.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj^ (+1)
    HOWKING: Protože je to vidět - mít ho, nepíšeš polovinu těhle nesmyslů.

    HOWKING --- --- 12:44:52 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    CAIDEL: A jak jsi odhadl že mi zrovna toto zázemí chybí?

    CAIDEL --- --- 12:42:22 9.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj^
    HOWKING: Až na to, že tvé "nadhození důsledků" je zase jen tvůj dojem v rozporu s realitou.

    Každopádně srát na ČJ a matiku - zcela očividně ti chybí zázemí především v sociálních vědách a dalších příbuzných disciplínách, takže s tím by matika stejně nic neudělala a celé je to jen takové nějaké "za nás byla tráva zelenější" a dneska umí všichni prd. Což je pochopitelně blbost :)

    AMANT --- --- 12:37:21 9.6.2019
    HOWKING: jo! toho se drz!

    HOWKING --- --- 12:36:35 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    AMANT: ...

    AMANT --- --- 12:35:56 9.6.2019^
    HOWKING: A ty ses blbecek, i kdybys dokazaval odrecitovat celou Alexandreiu v hebrejstine pozpatku v prvocislech. Nedokazes vyprodukovat nic jinyho, nez dojmy, ale "chces mit taky prispevek v diskusi", protoze mas narok. Jo, mas narok ze sebe delat vola, jako kazdej. Nic vic temahle "myslenkama" nedosahnes.

    HOWKING --- --- 12:34:09 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    CAIDEL: Já přece neříkám, že finský systém plave na vodě, jen jsem nadhodil některé důsledku. Náš systém také naplave na vodě. Systému je spousta a každý má výhody a každý nevýhody. Já jen říkám, že dělat z jednoho svatý grál je nesmysl. (a stejně to lidi opakovaně dělají)

    HOWKING --- --- 12:32:30 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    LINKOS: Záleží, co považeš za jelita. Uvedl jsem odkaz na letošní maturitu a její zvládnutí s třetiny. To jistě stačí k nastavení filtru. Už jsem tu i zmínil, že by se takový filtr ladil aby maturitu měla cca polovina populace (a nejen z matematiky, ale i z té češtiny - bavme se prostě o povinném vzdělání - číst psát a počítat). V tom Finsku je jenich systémem oz mala vtloukáno dětem do hlavy ty seš dobré, na tebe se tlačí a ty seš blbeček protože na rozdíl od Jorga ty dostáváš omalovánky a takový pak nenárokuje že chce mít "taky maturitu". Jen u nás se všichni cítí na to, že nemají právo, ale nárok mít maturitu.

    CAIDEL --- --- 12:30:42 9.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj1 odpověď
    HOWKING: Navenek ale (pro tebe) vypadá lépe tvůj systém, který není podložen absolutně ničím mimo tvého dojmu. Ten finský je podložen analýzami, srovnávacími testy a vůbec vším možným.

    LINKOS --- --- 12:28:14 9.6.20191 odpověď
    HOWKING: takže zajišťuje státní maturita z matematiky že to udělají jelita a tím zvyšuje prestiž vzdělání... :-D

    HOWKING --- --- 12:24:15 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    LINKOS: Ale dnes odmaturuje i ten, co by to nezvlád ani jako jelito.

    LINKOS --- --- 12:23:42 9.6.2019^
    HOWKING: takze jakou úroveň pak má státní maturita ukazovat, když to udělá i jelito. Furt se ohanjs tím, že by se měla dát maturitě nějaká úroveň a nakonec tvrdíš, že to vlastně dá každý jelito... Jsem z tebe trochu zmaten

    HOWKING --- --- 12:22:23 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    CAIDEL: Však jsem psal: "a tak to navenek vypadá jako lepší systém".

    HOWKING --- --- 12:21:49 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    LINKOS: OPAKUJU. Státní maturitu z primitivní matematiky za 4 (tedy i pro jelita), furt dokola, jako bych prosazoval k odmaturování pochopení Riemanovy hypotézy. I dislektik - zcela retardovaný v jazycích (já) je schopen odmaturovat z češtiny.

    LINKOS --- --- 12:18:30 9.6.2019^
    HOWKING: hele a víš že si s tím Einsteinem teď dost protirecis? Když tvrdíš že každý kdo má víc než ucnak musí složit státní maturitu z matematiky? Vůbec ti nedochází, že člověk může být génius v jiném oboru, ale v tom jediném může jelito?

    CAIDEL --- --- 12:18:01 9.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj1 odpověď (+3)
    HOWKING: Takže na jedné straně máme "tvůj dojem" jak by to mohlo nebo mělo fungovat. A na druhé straně máme komplexní školní systém který připravovali odborníci, který je všeobecně chválen a který podle všeho (veškerá různá mezistátní srovnávání studenstva) funguje skvěle.

    Těžká volba, přetěžká....

    HOWKING --- --- 12:01:07 9.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav3 odpovědi
    XCHAOS: Nevím, no, zase budu remcat. Přístup ty ses blbeček taky máš omalovánky a tobě ukážu jak řešit diferenciálky se mi zdá sice fajn pro toho, kdo je nadaný, ale ten co byl označen za blbečka nebude tlačen k výkonu a vlastně ho v té pozici ještě "zanedbáváním/vycházením vstříc" utvrzuju. A co když vůbec není blbeček. (Einstein by dostal ty omalovánky). Jistě má takový systém dobré výsledky v podobě vzdělanějších nadaných než v systém, co naopak všem dává stejně a tím nadané ubíjí a tak to navenek vypadá jako lepší systém (na první pohled), ale podle mě právě naopak škodí (a ti skutečně nadaní by si stejně cestu k nadstandardním znalostem našli)

    HONCKA --- --- 11:34:51 9.6.2019
    CAIDEL: na jaderné fyzice byl hned na začátku test ze středoškolské matiky a kdo ho nedal, tak dostal povinně další 4 hod týdně z opáčka středoškolské matiky

    CAIDEL --- --- 10:43:46 9.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj^ (+3)
    XCHAOS: Finsko by mělo být z hlediska školství jasný vzor jak na to.

    XCHAOS: Tak samozřejmě mám taky různé anekdotické zkušenosti - 1) přijímačky na FEL: v klidu, tady derivace a integrály nepotřebujete, to vás všechno naučíme. 2) první přednáška z matematiky tamtéž: Tak, derivace a integrály všichni umíte, takže jedeme dál. A půlka učebny se zvedla a šla do prdele :) (já je v té době ze SŠ uměl, ale byl jsem v značné menšině - mám právě za to, že průmyslovkáři pohořeli a jediní kdo to brali byli snad gymplisti... nebo naopak :)).

    XCHAOS --- --- 10:23:51 9.6.20192 odpovědi (+1)
    Když už je řeč o školství, pak mi zaujalo Finsko:
    https://zpravy.aktualne.cz/...2801878814311e9819e0cc47ab5f122/v~sl:ecc92e55670d32911b22269989e580dc/

    XCHAOS --- --- 10:23:24 9.6.20191 odpověď (+1)
    CAIDEL: já třeba maturitu z matiky v roce 1992 udělal (na gymplu) a ukázalo se, že to nebyl dostatečný předpoklad pro následné zvládnutí VŠ matiky (na FEL ČVUT v žádném případě, ne tu, kterou chtěli v 90tkách - tam to chtělo přijít z průmyslovky - ale nakonec pak ani jinde).

    Otázka je, co si od toho všichni ti, kdo z toho panikaří, slibují - SŠ matika je trochu víc, než "naučit se sčítat a odčítat" (od toho ostatně jsou už pár desetiletí k dispozici kalkulačky), ale současně to trochu víc není záruka nějaké použitelnosti v běžném životě ani to není dost na to, aby to byla záruka úspěšného zvládnutí vyšší matematiky. Je to bouře ve sklenici vody, bojoval bych za to, aby matika mohla nahradit povinnou češtinu (jenže tím by se zase podryl záměr, aby maturita byla vstupenka do nějaké úřednické střední třídy...)

    (mě teda v 90tkách matematika naprosto nezajímala, ulítal jsem na programování, což mi sice už přešlo, ale pořád si nejsem jistý, jestli maturitu z matematiky vnucovat povinně všem)

    DANYSEK --- --- 18:11:09 8.6.2019 (-1)
    KEMAL: stejne tak dnes stroje zvladaji jazyk... a to pomijim fakt, ze u te cestiny to stale je i o tom, ze biflujes prozmenu i encyklopedicke vedomosti... tedy neni to jen o pravopise. K cemu ma smysl memorovat baliky informaci, ktery ti ty stroje rychle a bezchybne vyhledaji? ;-)
    Jako ta piratska poza k maturitam ukazuje jejich solidni nazorovou schizofrenii. Na jedne strane Pirati mluvi o tom, jak je potreba nas posouvat z pozice nejake montovny na spicku v AI, kybernetice atd, ale pak obratem deklasuji matiku, ktera ale je pro veci v techto oborech celkem i potreba... aspon ve forme nejakeho teoretickeho minima.

    DANYSEK --- --- 18:03:27 8.6.2019 (+1)
    PRASECI_SOIREE: vymluva na koalicni partnery prijde od Piratu za 3...2...1.... :)

    PRASECI_SOIREE --- --- 17:54:50 8.6.2019 --- 14:00 :: sledované diskuze^
    mě spíš než nějaká maturita zaráží, že jsme je hrr pustili na ně, ale i přesto, že starostou prahy 5 je pirát, vesele tam dál bují okrádání lidí o byty určený k privatizaci, kdy si heroldův kumpán vyhlídne lehce zmanipulovatelný důchodce a taktikou typu "šmejdi" je o byt obere. Zastupitelstvo má pak při probírání případu neúplný informace a jednotliví členové podezřele měněj svoje původní rozhodnutí. Neřikám, že s tím starosta má něco společnýho, ale dle životopisu strávil celej život někde na matfyzu.. to je potom těžký no.

    VYHULENY_UFO --- --- 17:47:36 8.6.2019
    KRAMERIUS: ja si mohl vybrat, rustinu sem delal osm let, nemcinu ctyri. matka i babka nemecky umely, tak to byla jasna volba. dneska uz to mam s nemcinou o dost horsi.

    OMNIHASH --- --- 17:36:53 8.6.2019 (+3)
    HOWKING: to jsou argumenty jak od mýho děda. Doba pokročila, nikdo nepotřebuje zástupy dělníků u pásu. Tyhlety pokusy ztížit vzdělání povedou akorát k větší nezaměstnanosti a horšímu ekonomickému výkonu. To je dost velká cena za teplej pocit lidí, co maj pocit, že když byla před třiceti rokama maturita pro vyvolený, mělo by zo tak zůstat navěky.

    KRAMERIUS --- --- 17:12:24 8.6.20191 odpověď (+1)
    VYHULENY_UFO: Ty jsi nějaký mladý, já maturoval ještě z ruštiny :-))
    A maturita z počítačů moc nehrozila, když největší výkvět techniky ve škole bylo IQ151 s magnetofonem Tesla.

    OMNIHASH --- --- 16:41:40 8.6.2019
    To už je nějaká obscese ne? Závidět děckám, že můžou studovat o pět let dýl, to nevymyslíš... to byla ta slavná maturita vrcholem tvýho života, že seš na ní takhke upnutej?

    VYHULENY_UFO --- --- 13:38:19 8.6.20191 odpověď
    HOWKING: aaa pan mel taky pet predmetu u maturity. ja poslusne hlasim cestina, nemcina,matematika, fyzika a vypocetni technika (ta byla maly bonus zcela naprosto zadarmo, pac na zacatku devadesatek kompum skoro nikdo nerozumel :))

    HOWKING --- --- 13:02:25 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^ (-2)
    CAIDEL: Tak já to prozradím i když jsem nechtěl. Zcela jistě nemám vlohy právě na tu češtinu (které jsem se taky zastal). Jsem dyslektik (a ne ten, co si to o sobě jen myslí, ale lékařsky potvrzený). V třeťáku na Gymplu jsem měl z češtiny za 4 (já přesně vím, co to je když kolem tebe lidi hladce procházejí a ty nemůžeš - a věř mi, že v té době se žádná dyslexie nezohledňovala, učitel češtiny beztak ani nevěděl, co to je), ale stejně jsem maturitu z češtiny udělal za 3 (1,1,1,3,3 - Matika, Fyzika, Programko, Čeština, Ruština) v době, kdy měla maturitu třetina lidí, než má dnes vysokou školu (ne nemyslím si a snad vůbec nikdo si nemyslí, že lidi od té doby tak zmoudřeli). A přesto si budu stát za povinnou maturitou jak z češtiny, tak z matematiky a BUDU TVRDIT, že ten, kdo neudělá dnešní (daleko primitivnější) maturitu z matematiky (a češtiny zároveň) aspoň s odřenýma ušima nemá mít středoškolské vzdělání s maturitou.

    CAIDEL --- --- 12:38:28 8.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj2 odpovědi (+4)
    Klasika. Když potkáš debila, stane se. Když potkáš dva, tři za den, je to už trochu divné. Ale pokud jsou všichni kolem tebe debilové jenž nechápou, co chceš říct.... Možná je na čase se nad sebou trochu zamyslet?

    Takže polopaticky. HOWKING je zcela očividně fachidiot s poněkud omezeným náhledem „matematika uber alles“ a právě skutečně komplexní vzdělání jako takové by mělo bránit takovým excesům. Počítat nejspíš umí, inteligenci má, ale vzdělaný a chytrý holt moc nebude. (Aneb i fakt inteligentní lidé můžou být úplní blbci).

    Vize "matika není nic těžkého, to se naučí každý" je roztomilá a vlastně skoro i pravdivá - až na ten drobný detail, jímž je realita. Znal jsem poměrně dost lidí, kterým na SŠ dokázal vyučující matematiku naprosto znechutit a znepřehlednit - a vlastně právě ona nucená výuka matematiky byla příčinou, proč matematiku nezvládali.

    Sám mám státnice z matematiky na VŠE a taky vím, že úroveň matematiky ČVUT FEL už je ten level co nedám (been there, done that), ale jsem poměrně hrdý na to, že jsem pár lidí matematiku doučoval a úspěšně jsem je protáhl buď maturitou, přijímačkama na VŠ nebo i bakalářskou zkouškou

    HOWKING: Hele, navrhnu ti malý experiment který ti pomůže pochopit jak je to s tím pro co někdo má a nemá vlohy. Vyber si něco, na co vlohy rozhodně nemáš (vím já - jazyky, filosofie, historie, umělecká tvorba) a pak si zkus půl roku chodit třeba na nějakou vyšší odbornou, nebo první semestr vejšky nebo něco takového s tímhle zaměřením. A až budou v daném oboru všichni kolem tebe hladce procházet s tím že je to přece brnkačka a ty se v tom budeš plácat a vůbec nebudeš tušit co se děje (nebo ani neprojdeš přijímačkama), třeba pochopíš jak je to s tím talentem na věci obecně.

    VYHULENY_UFO --- --- 12:11:38 8.6.2019
    HOWKING: ve verejnych sedi blbci z prostredi anarchisticky platku typu a2

    HOWKING --- --- 12:01:14 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^ (-1)
    VYHULENY_UFO: jj, to je pravda. Ale tohle téma prostě otevřeli a já mám k němu co říct. Ve veřejných mě banli z pocitu, že spíš trolím a snažím se urážet lidi (to hlupáci obvykle mají velmi rychle) a vůbec je nezajímalo co chi říct. Tak taky to zkouším znova. Ale už jsem se stejně vyčerpal. Tak aspoň to vedlo k dalšímu rozkoukání v zdejší komunitě a tvorbě obrázku o tom, kdo je kdo. (ne vůbec mi nevadí, že mě většina díky tomu vnímá negativně, nestojím o přízeň za každou cenu)
    A ne nemyslím si, že jsou Češi debilní národ. Je mi jasné, že debilové jsou prostě jen víc slyšet a tak to tak vypadá. Věřím že i zde spousta lidí se mnou souhlasí, ale nedají to najevo.

    VYHULENY_UFO --- --- 11:52:35 8.6.2019^
    HOWKING: zbytecna imho diskuse, pirati nejsou ani experti na pocitace, maximalne na stahovani warezu, jak je naucila matka vsech piratu svedska thepiratebay.se

    lidi okolo tohoto warezackyho thinktanku maji za sebou kriminaly, uteky do asie a letity zdrhani pred zakonem, piratebay je prodana spolecnosti registrovany v danovych rajich, takze nevis, kdo se zatim warezackym serverem schovava, zapadni svet v politice warezaky moc neprivital, ale tady v cechach maj 15%

    nemas pocit, ze jsou cesi debilni narod?

    VYHULENY_UFO --- --- 11:43:55 8.6.2019 (+1)
    uplne vidim dementni piraty, jak zacnou zase prudit, ze vyhuleny_ufo ma blby kecy a tapetuje, aby pak vytahli svoje halucinacni vize o mych nekonecnych multacich

    HOWKING --- --- 11:42:08 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav2 odpovědi
    KEMAL: Možná si i všiml, že jsem se zastal stejně tak povinné češtiny. (a jsi si zcela jistě vědom, že interpunkci co jsem nezvládl já na takové úrovní, že většina nyxáků jen slepě věží tvému tvrzení, ale neví, kde jsem chybu udělal)

    KEMAL --- --- 11:40:04 8.6.2019^
    Já se tě jen snažím dovést k zamyšlení, zda tvá obsese matematikou není přeci jen poněkud arbitrární. Určitě s tebou samozřejmě souhlasím v tom, že středoškolák by měl být mentálně lépe vybaven než jak je v populaci obvyklé. Každopádně ale kritéria k tomu lze stavět různě.

    HOWKING --- --- 11:38:39 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    středoškolák by měl zvládnout základy primitivní matematiky aby dokázal že zvládá základní logiku (že není pitomec) Howgh.

    KEMAL --- --- 11:37:00 8.6.2019
    HOWKING: Argumentačně fauluješ ty. Předvádíš tzv. důkaz kruhem. Umanul sis, že středoškolák by měl zvládnout základy primitivní matematiky a používáš to jako argument k závěru, že středoškolák by měl zvládnout základy primitivní matematiky.

    HOWKING --- --- 11:36:56 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav (-3)
    KEMAL: sorry, ale fakt nebudu pokračovat, nech to na jiných - jistě ti i spousta těch co si myslí že jsou chytří i když neumí počítat dá spoustu plusů (ale myslet je to stejně nenaučí).

    KEMAL --- --- 11:35:05 8.6.2019^
    HOWKING: Aha, já jsem tě argumentačně fauloval? Nepovídej. Jak jsem to podle tebe provedl?

    HOWKING --- --- 11:33:18 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav2 odpovědi
    Nemáš li argumenty, zaveď protivníka jinam a znemožni ho. Že ja na ty argumentační fauly neustále naskauji. (Ale i tak věřím, že kdo chce pochopit, pochopil a ti co cítí maturitu z matematiky jako útok na své sebehodnocení budou vždy hledat fauly, jak někoho kdo jim jejich hloupost připomíná umlčet)

    KEMAL --- --- 11:26:35 8.6.2019
    Nic takového by žádný středoškolák vůbec neměl. Právě.

    A je to vidět i na naší debatě. Nejsi schopný produkovat správně stavěnou českou větu. Zároveň je velmi omezena tvoje schopnost vnímat psaný text obecně (jinak bys po tom spamu, co jsme tu vyrobili, sotva napsal takovou blbost jako "středoškolák by měl zvládnout základy primitivní matematiky"). Tyto dva úkazy spolu evidentně souvisí. Nejsi tedy relevantním zdrojem jakýchkoli myšlenek, takže ani partnerem do debaty. Ponoř se raději do svých výpočtů, protože mimo svůj obor jsi prakticky nepoužitelný.

    HOWKING --- --- 11:20:35 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    A jak to souvisí s tím, že středoškolák by měl zvládnout základy primitivní matematiky? (aspoň z třetiny)

    KEMAL --- --- 11:19:03 8.6.2019
    Specialisté v přírodních vědách bývají velmi vyhledávaným cílem podvodníků. Jakmile se pohybují mimo svůj obor, často si nechají nakukat neuvěřitelné věci.

    HOWKING --- --- 11:12:57 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    Nicméně tvůj záměr aby se rozumná diskuze odsunula a zůstal shitposting se ti zdařil dokonale. Klobouček.

    HOWKING --- --- 11:11:14 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav (-1)
    KEMAL: Jen jistá skupina lidí si myslí, že matematika je o počítání. (ale třeba správná interpunkce tě naučí vytvářet stroje, co za tebe budou počítat).

    KEMAL --- --- 11:08:57 8.6.20192 odpovědi
    HOWKING: Každopádně, počítat mají stroje. Lidé mají myslet. Schopnost přemýšlet je navenek projevována schopností správně se vyjádřit v mateřském jazyce.

    Takže když už chceš mít filtr k rozlišování plnohodnotných občanů od lidského odpadu, nebo o co ti vlastně tou tvou tirádou jde, je úroveň znalosti mateřského jazyka daleko relevantnějším kritériem, než úroveň znalosti matematiky.

    HOWKING --- --- 11:02:16 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    KEMAL: jen hlupák to nemůže vidět, to je přece jasný ;-)

    KEMAL --- --- 11:01:40 8.6.2019^
    HOWKING: Samozřejmě. To vidí i slepý.

    HOWKING --- --- 11:01:00 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    jj, máš naprostou pravdu....

    KEMAL --- --- 11:00:25 8.6.2019 (+2)
    HOWKING: Kvalita formy vypovídá o schopnosti myslet. Ze schopnosti myslet pak vychází kvalita obsahu. Nekvalitní forma spolehlivě signalizuje adekvátně nekvalitní obsah.

    HOWKING --- --- 10:59:49 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    (a už zase jsem se nechal stáhnou ne něčí úroveň a tam mě ubíjí zkušenostmi :D)

    HOWKING --- --- 10:58:49 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď (-1)
    KEMAL: To bývají názory těch pro něž je forma důležitější jak obsah.

    KEMAL --- --- 10:58:15 8.6.2019^ (+3)
    HOWKING: Kdo nezvládne ani správně se vyjádřit ve vlastním mateřském jazyce, by se neměl vyjadřovat vůbec.

    HOWKING --- --- 10:56:55 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^ (-1)
    KEMAL: Ne, jen filtrem k rozlišení hnidopichů.

    KEMAL --- --- 10:54:59 8.6.2019^ (+1)
    HOWKING: Lepším filtrem k rozlišení "lidí k myšlení" od "lidí k práci" je čeština, hlavně interpunkce ;)

    HOWKING --- --- 10:43:55 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^ (-3)
    Prostě je třeba dát maturitě váhu a rozlišit maturitou lidi ku práci od lidi k myšlení. To že dnes je třeba maturita k práci u pásu vypovídá o její hodnotě. Je to opravdu jen známka nepříliš silné retardace. Matematika je nejlepší filtr jak rozlišit chytré od pilných a v nárocích jaké má teď je to hodně nízko nastavený filtr. A z nepovinnou češtinou a volbou za matiku je to ještě větší píčovina. Obojí musí být povinné. Češtinu bych dokonce velmi zpřísnil, protože ta sedá pílí dohnat, jako filtr líných lemplů. Střední školu by neměl mít každý.

    LEON_KOWALSKI --- --- 10:34:42 8.6.2019 --- 00:27
    XCHAOS: matiku nebo češtinu? Co si pamatuju tak čeština byla vždycky povinná, ne? My měli na průmce na výběr matiku nebo fyziku, ale čeština byla daná. Ale za ty desítky let se to mohlo změnit, to je fakt :-)

    HOWKING --- --- 10:32:02 8.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav (-3)
    LINKOS: Ale pořád to stavíš do světla, jako by požadavky na odmaturování z matiky byly nějaký horor. Je to fakt primitivní a stačí třetina. A onu mantru "Znám spoustu chytrých lidi co mají s matikou problémy" jsem slyšel milionkrát a je to blbost. Buď nejsou chytří a nebo měli problémy jen z lenosti. (dnes se často plete chytří a vzdělaní, ale to není to samé - že má čípek nadrcená moudra, která náhodným výběrem plácá a na spoluneschopné počítat tak budí dojem chytrého neznamená, že chytrý je. Opravdu bys chtěl k lékaři, co se nebyl schopný naučit matiku kdyby ti šlo o život (jakkoli zná latinské názvy), nebo bys chtěl aby tvůj obhájce byl z těch co hodně ví, ale nedají si dohromady příčinu a následek?

    OPAKUJU! Ta matika je tak primitivní a stačí třetina. (integrály a derivace dnešní středoškoláci ani neznají) Se opravdu koukni na ten test.

    LEON_KOWALSKI --- --- 10:26:00 8.6.2019 --- 00:27
    XCHAOS: jo to je fakt, raději dvě maturity z matiky, než si u matury vytáhnout meziválečnou a poválečnou poezii :-)

    XCHAOS --- --- 9:39:12 8.6.2019 (+1)
    Adam Zábranský: Piráti na pražském Magistrátu pracují. Co se povedlo v květnu? - Pirátské listy
    https://www.piratskelisty.cz/...bransky-pirati-na-prazskem-magistratu-pracuji-co-se-povedlo-v-kvetnu

    XCHAOS --- --- 9:08:40 8.6.20191 odpověď
    LINKOS: tak ona matika je několik věcí dohromady, jednak umět si nějak vytvořit tu abstrakci a pracovat s ní, druhá naučit se jazyk, kterým se o té abstrakci komunikuje s jinými. Ty SŠ abstrakce i jazyk jsou celkem pohoda, ale třeba ani maturita z matiky není žádná záruka, že pak člověk zvládne ten VŠ level (abstrakce i jazyka), takže ono je to složitější.

    dost mi překvapilo, že jako příklad SŠ, kde by se z matiky maturovat nemělo, jsou uváděny ty hudební, protože talent na matematiku je poměrně příbuzný talentu hudebnímu.

    obecně ten návrh Pirátů pokud jsem ho dobře četl je, že si bude možné vybrat matiku NEBO češtinu, takže za mě ok: každý si může zvolit matiku, když chce, a ještě se tím vyhnout seznamům buditelů a lumírovců a těhletěch. Mě osobně přijdou diskriminanti užitečnější než lumírovci, a tato možnost zůstane zachována.

    LINKOS --- --- 9:03:24 8.6.20192 odpovědi (+1)
    XCHAOS: mě ani nevadí to že jde o matematiku, já třeba měl problém s němčinou a učitelka byla tak pitomá, že by mě z toho nechala rupnout a naštěstí byla tak pitomá, že se nechalo opisovat. Tu matiku jsem dával docela dobře. Spíše mi vadí ta dementní logila umíš matiku=umíš myslet. Znám spoustu chytrých lidi co mají s matikou problémy a todle je fakt dementní.
    Další věc je ta, že každý učitel si myslí, že ten jeho předmět je středem vesmíru a stejně jako má tedle kluk obsesi na matiku, tak spousta učitelů takhle přistupuje ke svým předmětům. Vždy znát všechny ty spisovatele, básníky apod, vždyť to je jen základ...

    XCHAOS --- --- 8:52:07 8.6.2019
    https://twitter.com/vonpecka/status/1137002165195673602

    XCHAOS --- --- 8:50:18 8.6.20192 odpovědi
    OMNIHASH: nevím, jestli se z dvojnýho integrálu zrovna maturuje, na střední se to všechno pokud se dobře pamatuju točilo hlavně kolem Pythagorovy věty (dnes bych si musel nejspíš rekapitulovat i ten :-))

    obecně mírně upřednosťnuju počty před záludnostma češtiny, nemluvě o výčtech obrozenců. Ale proč ne třeba fyzika, programování, whatever? To, že ve společnosti jsou sociální dovednosti ceněny víc než technické, to je zjevné, ale je to opravdu pro společnost dobře? (je důležitější umět to udělat, nebo umět o tom kecat?)

    NECROMAN --- --- 8:23:10 8.6.2019 (+1)
    Mezitím na magistrátu
    Kandidát na pražského primátora Stuchlík končí v ANO i v zastupitelstvu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr-stuchlik-konec-v-ano.A190607_220747_domaci_lva

    DANYSEK --- --- 23:02:38 7.6.2019 (+2)
    MEMNON666: chicken-egg problem... maturita degradovala tak, ze v nabidkach se ten pozadavek objevuje treba jen jako prvotni filtr na zjevny blbce, diky tomu co popsal i TEKKIT ... a resenim podle Piratu je, ze snizime naroky na dosazeni maturity, jen aby ji mel pokud mozno kazdej? :-) To pak muzem maturity rovnou zrusit a muzeme zustat u vysvedceni. Pokud kriteria na maturu budou takovy, ze to bude jen formalni papir s nulovou vypovidajici hodnotou, tak jsou to v realu jen vyhozeny prachy.
    Pritom je jasny, ze celym "motivatorem" je nejaka statistika, kde figuruje pro nekoho asi vysoke procento neuspesnych. Automaticky se z toho udela selhani pedagogu... to, ze na to (treba i) kaslou samotni studenti nikdo za problem nepovazuje... proste kdyz se jim to studium zda "tezky" (rozumej: maj min casu treba na facebook), tak holt snizime latku? No, genialni reseni :D

    Asi zacinam chapat, do ktery cilovy skupiny volicu zacinaj Pirati cilit... presne na ty mlade flakace, co moc rozumu nepobrali... ale Pirati jsou ti, co jim "usnadnej" studium a pomuzou jim k tomu papiru.

    OMNIHASH --- --- 22:44:26 7.6.20191 odpověď (+3)
    Tahleta obscese, že pochopení dvojnýho integrálu z tebe udělá lepšího člověka podezřele zavání fachidiotstvím...

    MEMNON666 --- --- 22:32:10 7.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat1 odpověď
    DANYSEK: no hacek je ze mas dost nabidek kde mas pozadavek maturita i pro veci kde imho nema jiny prinos nez "ten clovek ma papir" tak pak se nejde divit ze je znacny tlak aby ji "kazdy" mel


    TEKKIT --- --- 22:28:27 7.6.2019 --- 00:011 odpověď (-1)
    DANYSEK: přesně tak. Od poloviny 90 let jako by platilo "když student nejde k maturitě, musí maturita dojít ke studentovi". Za socialismu byl hrdina dělník, trend se otočil a začali se vyrábět "študovaný" ve velkým:)

    DANYSEK --- --- 22:17:33 7.6.20192 odpovědi (+3)
    HOWKING: chapej, tohle auditko ma bejt spis o chvastani Piratu... ne o poukazovani na to, co delaj treba blbe... to tady spousta IDcek nese blbe :D
    MEMNON666: a k cemu realne potrebuje kadernice maturitu? Jo, zacla tu v minulosti jista "moda" v podobe ucebnich oboru s maturitou... a netyka se to zdaleka jen kadernic.... a ve vysledku snaha udelat "snadnou" maturitu pro masy vede spis k tomu, ze uz dnes maturita coby nejaky symbol dosazeneho vzdelani dosti degradovala... a ano, to, ze maturity z ucnaku byly "snazsi" se vedelo davno... stejne jako se vi, ze studium nekterych oboru na VS vede k titulu snaze.

    Cileni vzdelavaci politiky na kvantitu je v zasade ale fail. Casem muzeme dojit k tomu, ze v ramci snizovani latky (narocnosti) nebudou nase vysokoskolske diplomy brane - zvlast na mezinarodnim poli - jako vizitka nejake odbornosti, proste to bude bezceny car papiru. Tedy neco, co se uz dnes stalo s maturitou. Nakroceno tomu mame dobre. To, ze skoly vychrli "vic inzenyru" nas na spicku samo o sobe fakt neposune...

    MEMNON666 --- --- 22:17:27 7.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat (+1)
    HOWKING: aniž bych s tím souhlasil tak bych řekl že máš jistý společenský tlak na to aby měl člověk "alespoň maturitu, přece není úplně blbej" a zároveň máš na některé pozice požadovanou maturitu i tam kde dříve požadovaná nebyla

    CAIDEL --- --- 22:17:22 7.6.2019 --- 00:59 :: diskuze :: Bojova umeni jako sport. Souteze, turnaj (+3)
    HOWKING: Jo, to se ti to snadno hlásí - tak prostě těm a těm lidem maturitu dávat nebudeme.

    Vzhledem k tomu jaké veletoče jsi ovšem předváděl vedle, mám za to, že tvé "všeobecné" vzdělání v sobě obsahuje dost zásadní mezery a tudíž bys tu maturitu možná neměl mít ty. Ale v pohodě ne, na co ti přece je? Když se podle tebe bez maturity obejde podstatná část populace, tak ty přece klidně taky...

    HOWKING --- --- 22:12:47 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^ (-1)
    MEMNON666: K té kadeřnici. Má mít kadeřnice maturitu? Na co? Tady se totiž zaměňuje právo na vzdělání s nárokem na vzdělání. Dejme tedy maturitu všem, co studovali 13 let a bez zkoušek. Věřím, že ta maturita bude nakonec obtížnostně nastavena tak, aby ji prostě chtěné procento populace (za mě by byla vhodná právě polovina) neudělalo. A bude to známo předem, tak aby lidé co odhadují své nadání myslet měli možnost neztrácet čas na maturitních oborech.

    MEMNON666 --- --- 22:07:59 7.6.2019 --- 00:14 :: diskuze :: Věci Veřejné - emoční zájem jde vykládat2 odpovědi
    HOWKING: "Prostě - jde o neomarxistický socialistický experiment, kterým se má lidu přiblížit vzdělanost. V realitě dojde buď k devalvaci maturitní zkoušky z matematiky, nebo k nepřekonatelným problémům v středním odborném školství. Ale věřím, že to ministerstvo nezaskočí a bude pracovat i nadále na vizi lepšího světa."
    Kadeřnice s maturitou z matiky? Sorry jako... Komentář Jiřího X. Doležala | info.cz
    https://www.info.cz/...adernice-s-maturitou-z-matiky-sorry-jako-komentar-jiriho-x-dolezala-5096.html

    HOWKING --- --- 21:48:09 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    Nechci nijak srovnávat, natož ponižovat, sociální schopnosti před intelektem. (QE s IQ) Mám velkou úctu a pokoru k lidem co se starají o nemocné, staré, hendikepované. K lidem co pomáhají potřebným. K lidem co píší krásné básně, malují nádherné obrazy, vezmou hudbou za srdce. Jsou potřeba a důležití. (a neméně důležití jako doktoři a právníci a inženýři, ale nemusí mít maturitu)

    HOWKING --- --- 21:33:32 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav1 odpověď
    XCHAOS: A tak v matematice přece nejde o numerické počítání a nebo vozrečky - to by přece pro hloupé překážka nebyla. Tam jde o to dokázat najít souvislosti a logiku. To odděluje kreativní od pilných. A sociální schopnosti jsou jiná hodnota, ale ta přece nemusí být hodnocena maturitou. Jak jsem psal, mohou být skvelí pečovatelé, vychovatelé ve školkách, ale na odpornou práci je třeba i schopnost znalosti užívat, ne jen je mít. Fakt nechceš doktora co neumí myslet. Ani se nechceš hádat s policajtem, co mu logika nic neříká.

    XCHAOS --- --- 21:28:09 7.6.2019^ (+1)
    HOWKING: výše IQ bývá dost mimoběžná např. vůči sociálním schopnostem.

    užitečnost jednotlivých talentů se ale dost posouvá. zatímco jeden čas to vypadalo, že se lidi nebudou muset učit počítat, protože přece máme kalkulačky, tak dnes služby jako google translate relativizují spoustu jiných dovedností. Jasně: počítání není matematika a strojový překlad není přebásnění, převyprávění. Ale stejně tak nikdo nečeká, že se budou lidi učit soutěžit s bagrem nebo nákladním autem, že jo...

    HOWKING --- --- 21:27:48 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    HONCKA: Jako jde o to, že tak požadovaná (společná) matematika je fakt jednoduchá (a když bude povinná bude asi ještě i jednodušší) a fakt stačí třetina. Beru to v podstatě jen jako jakýsi nepřímý (IQ) test schopnosti se nejen našprtat, ale následně i se znalostmi logicky operovat (i nematematickými). Našrotit se umí každý, je to jen otázka píle. Ale dovedu si představit že by třeba pro přístup k maturitě (byť i bez matematiky) byl třeba IQ test a nikdo pod 100 by neprošel. (to by bylo mrtvých - zvlášť když vím, že dnes spousta vysokoškoláků má IQ pod 100). Prostě něco co oddělí chytré (dnes se říká kreativní - blbci si myslí, že je to synonymum k činorodé) lidi od "jen" pilných blbců.

    HONCKA --- --- 21:17:56 7.6.2019^
    HOWKING: je hromada oboru, kde matika neni potreba, imho by nemel byt povinny zadny predmet, maturitu udelat drsnejsi a uznavat stredni vzdelani bez maturity

    LINKOS --- --- 21:10:14 7.6.2019
    HOWKING: tak good luck a omluv mě

    HOWKING --- --- 21:09:18 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav^
    LINKOS: Ok. Mě to nestačí. ;-)

    HOWKING --- --- 21:08:31 7.6.2019 --- 00:43 :: diskuze :: Česká pirátská strana - Pirátský přístav
    HONCKA: Ale jo, na konzervatoři nebývala matematika a tedy ani maturita z ní možná a tedy ani umělecké školy nevyžadovaly matematiku. Jo, umělci by mohli mít "svou maturitu" jako kdysi a všichni věděli, co je ta maturita na konzervatoři zač. (jsem z muzikantské rodiny a tak i vím, jaké nároky byly na umělce při maturitě na konzervatoři i v nematematických oborech). Tuhle námitku (jedinou) beru. I když dovedu si představit, že by maturita prostě nebyla při vstupu na vysoké umělecké školy vyžadována. V textu jsem myslel na ty umělce, co umělecké školy nemají a kterých je i nejvíc.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: co se tyce milionu chvilek, zatim ty lidi poji jedno = babis, zeman a cela ta posrana parta bolseviku. jak tihle lide realne voli, tezko rict, ale dokazu si predstavit prurez od ods pres top, stan, piraty a klidne i to kridlo cssd, ktery slo za dienstbierem..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: v klidu, ve srackovosti parlamentky vyhravaj na plny care.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: tak jsem rád, že jsi schopen uznat, že aspoň něco, co někdo o nás napíše, může být sračka :-) (Teď se jen dokázat rozhodnout, jestli jsou horší PL nebo Piráti, co? :-)

    Ať se ti to líbí nebo ne, tak případní "středopraví Piráti", pokud se integrací toho, co z pravicové scény zbývá, nějací vytvoří, budou muset stejně převzít řadu rysů od dnešních "středolevých" Pirátů. (Největší šancí na vznik takového integračního jádra jsou možná STAN, ale kdo ví).

    Kolem VkMl se evidentně vytvoří něco silného a strašného. Piráti jsou specifičtí, jako integrující opoziční platforma se dost možná vyčerpali, interní pravidla jsou přísná a tvrdá i na relativně marginálně slušné politiky (rozuměj: každý politik soutěží o moc a vliv, ale ne každý krade hned na úrovni miliard).

    Strana, kolem které by došlo k nějaké středo-pravé integraci, bude muset předvést pravidla svého fungování plus/minus podobná Pirátským, pouze nebude muset zahrnovat podobně radikální body programu (copyright, boj za individuální svobody, svobodný software, apod.).

    Ono kdybys to sledoval, tak bys pochopil, že některé zásady se virálně šíří od Pirátů na koaliční partnery, protože pro Piráty je to podmínka spolufinancování koaličních volebních kampaní (a zase naše prachy jsou dobrý ledaskomu :-).

    Co se stane z "Milion chvilek pro demokracii"? Nikdo neví. Možná nějaká nové Občanské fórum, pěti- či šesti- koalice, možná sdružení těch, kdo už Pirátů mají plné zuby a nechtějí nás. Do značné míry budou ale stejně muset fungovat více či méně podobně jako my.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONCKA: tak snad u vas alternativni media lidi neberou (no a ten kdo bere, ukazuje slabyho ducha) a neni treba zabijet kotatko linkovanim parlamentnich sracek.
    promin, ale cokoliv napise tenhle webik je tutove sracka. :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: To bude nějaká Ikea Platinum, ne? :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Další kauza by Parlametni listy
    https://www.parlamentnilisty.cz/...dechu-Pouze-my-mame-ty-fotky-ktere-se-nemely-nikde-objevit-584086
    pohovka za 12000 to je teda luxus :D

    K tomu vyjádření od Matěje Šandora
    Jenom strucne vysvetleni: MC Praha 4 nam sehnala nabytek ktery puvodne byl za 330 000 Kc. To nam prislo jako silene drahe, tak jsme si nasli sami levnejsi za cca 133 tis Kc, tedy za cenu o 60 procent nizsi. Tuto levnejsi nabidku jsme pak poslali MC s tim ze pokud uz nenajde nic levnejsiho tak toto je pro nas akceptovatelne a MC ho pak objednala...to je vse...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTAVA: tak o Hřibově ne-evidenci se bavěj i členové Pirátů, max. to nechěj rozmazávat pře volbama...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Danysek je Svobodny hardliner, nejsem si jisty jak moc je jeho komentar relevantni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam