• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: V tom případě mi smysl uniká už úplně :-)

    Ty žiješ v domění, že všichni potřebují mít veřejnou adresu, a protože IPv4 došly, musí to být IPv6.

    Jenže Internet, jak jsme znali z 90tých, kdy každý chtěl provozovat vlastní veřejné služby, prostě po těch 25 letech úplně zanikl. O lidi se přetahují veřejné cloudové služby. Lidi mají dnes aplikace, které jsou jen client, ne server. Provozovat server je více a více niche market.

    Jako já chápu, jak to myslíš, jenže problém je, že Internet se vyvinul v něco úplně jiného, a naše neshody týkající se marginálních možností jeh vývoje, jsou po těch letech offtopic: šlo to úplně jiným směrem, a ztratilo to peer to peer charakter. Když chceš dnes na Internetu být peer který je relevantním hráčem, sám nelíp víš, co to obnáší...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ale prdlajz.. magori si muzou vygenerovat privatni IPv6 rozsah dle patnact let stareho RFC 4193 a pro falesny pocit soukromi vesele nekde NATovat i nadale :D

    Vidis, kolik jsi toho zaspal...? ;-) Jen tak pro pripomenuti... ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: problém je, že IPv6 neposkytuje uspokojivé řešení některých závažných otázek, např. soukromí. Je pravda, že NAT je spíš znouzectnost, než řešení... ale měli jsme i období, kdy si někteří klienti vymiňovali, že v žádném případě nechtějí být schovaní za vlastní IP adresou a chtějí být v davu :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: inu... odpoved hodna moderni strany pro 21.stoleti plne IT odborniku :D Cely svet resi IPv4 runout, ale pro Piraty to je zbytecnost... tak to snad aby do vlady nelezli, pac tu rikas, ze i Pirati jsou zarukou toho, ze se na davne zavazky vlad v tomto smeru bude srat ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: za IPv6 jserm lobboval. Dostal jsem od vedoucího TO učebnicovou odpověď "vždyť to nikdo nepoužívá a já mám blbě nastavený systém a nefunguje mi to potom vůbec" :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NIEKT0: prosimte a co tak "tazkeho" je na nastaveni IPv6 na tom nginxu? :-)
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    DANYSEK: A tak je to spravne, nie?:) Podobne ako nastavenie TLSka na ktore si sa minule stazoval, kritika vitana. A raz mozno dojde aj na to ipv6, najvyssi cas zacat hladat novu inspiraciu:]
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tak on uz tu fuserinu nekdo opravil, zejo... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: 2 kliky z homepage:
    1) intuitivně na PROGRAM - https://www.pirati.cz/program/
    2) méně intuitivně hypetextový odkaz na https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
    3) pro krajské volby bude jiný program a pro PSP 2021 ještě jiný (teď se to peče). ve skutečnosti to bude docela ostré, protože strana s potenciálem účasti v anti-Babiš koalici si prostě bude muset dávat bacha (a to vůbec nemluvím o tom, zda si ve vnitrostranickém hlasování zakážeme povolební spolupráci s Babišem - předpokládám, že ano, ale bude o tom diskuze, a když jsem viděl polarizaci strany v kauze Tožička, tak asi ostrá...)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MEMNON666: to je dobry vedet, ze k prochazeni piratskeho webu je nutne pouzivat sluzeb velkeho bratra a ze clovek si nevystaci s v nem zabudovanou navigaci :D
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    DANYSEK: já googlil, nic jsem nepřepisoval ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MEMNON666: v tech navigacnich prvcich to je bez ".html" ,,,, dokonce i kdyz si kliknes na odkaz "Parlament 2017" v tom, co tu sam ukazujes, tak je ten odkaz blbe zejo :D Bezni uzivatele jiste budou rucne prepisovat URL :D :D
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    DANYSEK: možná změna adresy?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: a nemas to spis nekde v cache? :-) ...IPv6 to nema, ale hlavicky menit umej, to jo :D

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: ja teda ten seznam nesplnenych slibu vidim. treba jenom neco xchaos opravoval. ja nevim nasazoval validni certifikat, uchodil konecne ipv6...?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Michalek se uz boji, ze by dodrzovani volebnich slibu mohl chtit volic kontrolovat a tak se program radsi z webu stahnul...? :D
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JPLABS: https://www.seznamzpravy.cz/...ati-bojuji-za-legalizaci-prostituce-vlada-jim-ale-nejde-naproti-85798
    ---
    Piráti už na začátku roku 2019 představili základní rámec, jak by měl vypadat první krok směřující k regulaci prostituce v Česku, která by podle jejich návrhu mohla ročně přinést do státní pokladny jednu miliardu korun.

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JPLABS: by me zajimalo, jestli se uz doresila ta hribova bordel-pastouska v Kyjich... :D
    Primátor Hřib čelí žalobě kvůli domu v Kyjích. Bývalý majitel požaduje vrácení nemovitosti | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...-hrib-zaloba-kupni-smlouva-dum-kyje-obvodni-soud-pro-prahu_1909231704_gak
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: v podstate doufam xchaosi, ze v tom vasem baraku na brevnove myslis na bezdomovce a chudinu treba z nyxu, mas pro ne pripraveny aspon dva nouzovy byty a doufam, ze temto lidem poskytujes v ramci moznosti nzp, aby meli aspon na pivo.

    ja fakt doufam, ze zijes presne podle toho, co hlasas a diky zazemi AKTIVNE pomahas potrebnym. mit byty v praze je hodne dobrej zacatek.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: hele, tak zadny prekvapeni. ze sou pirati komunisti pisu na nyxech dlouho a tedka je to uz jen diskuse pro ty mene bystre a jiny kokoty z nyxu, ktery maji potrebu po xchaosovku diskutovat o hovnech.

    o nacismu, fasismu a komunismu se nediskutuje, nybrz se zcela bez diskuse odsoudi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam