• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: a co vlastně čekáš víc, než že se objeví pár poslanců, kteří místo mediálních outletů ANOfertu budou číst Lupu nebo Root? je to fakt tak málo, že jsme dokázali pár takových dostat do Parlamentu?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Jak vidno, Pirati skutecne pracuji na 100% a sleduji legislativni proces vlade predkladanych kontroverznich zakonu. Na programu to ma vlada od 10.3., na webu o tom pisou az dnes... pote, co to konecne zminila uz i Lupa/Root :D

    Na programu vlády je kontroverzní novela vojenského zpravodajství, Piráti varují před ztrátou soukromí na internetu
    https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/internet-pod-dohledem-zpravodajcu.html
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ...to zas bude u Piratu smutno :D
    Nevinní. Soud zprostil obžaloby exprimátora Hudečka i bývalé radní v kauze Opencard — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...rostil-obzaloby-exprimatora-hudecka-i-byvale-radni-v-kauze-opencard
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: si holt z piratebay stahnul starou verzi obleceni....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Ferjencik by si mel nastudovat soucasny dress-code ve veznicich... s tim, cim vystoupil ve snemovne byl dost old-school.... :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no v piratskych programech se s oblibou pise, ze "chceme omezovat byrokraci"... a pritom sam priznavas, ze se uspesne topite v byrokracii vlastni :D A steky nekterych borcu o nutnosti obnovit kadrove posudky jen dokazuji, ze jste ti mladi komunisti, jak s oblibou hlasa Ufo :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale prosímtě, sám přicházíš o iluze. Já nikdy žádné neměl. Ale pořád je lepší společenství, které aspoń nějak všelijak klopýtá směrem za rámcovými ne-úplně nesmyslnými cíli, místo naprostého cynismu...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ja se jen smeju tomu, jak basnici postupne prichazi o iluze ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ano, já tomu občas z legrace říkám "hnutí za přímou byrokracii".

    A teď prosímtě ve zkratce přednes, jaký máš lepší nápad (kromě "nakoupím spoustu nábojů a kanystrů s beznínem a připravím se na zombie apokalypsu, po které zavládne anarchokapitalistická utopie)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Ceska byrokraticka strana... :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ...ja bych rekl, ze aktivita Piratu je... nulova :D Proste v opozici chrapou a nebo resi kraviny.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: v 19.století víc frčely ideologie. Tehdy jsi byl katolík jak řemen, tak jsi volil černoprdelníky, nebo si byl městský pracující ale nechtěl si krvavou revoluci, tak ses rozhodl pro sociální demokracii. Piráti v tomto podle mě nejsou ideologicky ani nějak "třídně" vyhraněná strana.... což je typické spíš pro dnešní politiku, než pro 19.století. Ale zase na rozdíl od čistě marketingových stran se snažíme aspoň o něco. Můžeš nám vyčítat, že je to neefektivní, ale kdybychom se v tomhle směru nesnažili o nic, tak je to podle mě horší (jako špatné je podle mě "ani to nezkusit"... že to selže, to se dá celkem i čekat...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: eh, jak to souvisí se mnou, s Piráty, s čímkoliv? jako že bydlím v Praze 6, tak za to můžu? nebo můžu za všechno?

    Opraví to SŽDC. Moji sousedé z vedlejšího kopce skutečně trollí proti tunelům, které jsou za mě super - každá investice do tunelů pro jakoukoliv tranzitní dopravu dále odlehčuje naši tranzitem velmi zatíženou čtvtrť, jejště že je ochoten tunely stát financovat!

    Nicméně, je to rozhodnutí SŽDC. Rozhodnutí vyplývá z trolení mých spoluobčanů, voličů. Nemůžu za ně. Piráti jsou v Praze 6 v opozici, nemůžou za to. Piráti jsou na magistrátu v koalici, vztahy magistrátu a SŽDC možná nějaké mohou být, ale magistrát asi nemůže městské části nějakou stavbu úplně vnutit - kdyby mohl, vnutil by okruh Suchdolu, ale nemůže.

    Pochopil jsem něco z těch kompetencí špatně? Víš, pro mě je členství v nějaké straně v podstatě taková dodatečná občanská nauka, týkající se aktuálního stavu kompetencí kdekoho v ČR.. ta občanská nauka, kterou se do mě snažili nalejvat v 16ti, je mi z dnešního pohledu fakt nahouby, tak tím, že jsem se do něčeho namočil, jsem aspoň ztratil výmluvu nevědět kdo na jakém levelu je odpovědný za co...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ...podle hesla spatna reklama, taky reklama :D © xchaos

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a jeste k doprave na Praze 6... dlouhodoba blbost tamniho obyvatelstva vede k tomu, ze se neefektivne vykladaji verejne prostredky na opravy mostu, co za nejaky cas budou zbytecny :D

    Správa železnic opraví dva mosty v Dejvicích, skončí omezení rychlosti - Zdopravy.cz
    https://zdopravy.cz/sprava-zeleznic-opravi-dva-mosty-v-dejvicich-skonci-omezeni-rychlosti-43852/
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ...navic jsi zapomel, ze ten potencialni kandidat je clovek, jehoz slavneho jmena a puvodu v minulosti Pirati zneuzili ve sve svate valce s autorskymi svazy :-) Jenom holt momentalne se jim uz ten clovek tolik do kramu az tak moc nehodi, byt jeho profil je ve srovnani s Tozickou min problematickej.. :D

    Ale jo, ze se Pirati vlastne nestitej davnych poradku z ery komunismu a radi by zavedli kadrove komise uz taky vime... pry "dobra praxe"... tak jasne - v minulem stoleti se to tu behem padesati let nadvlady KSC skutecne osvedcilo :D Jen se to schovava za moderni buzzwordy... ale princip stejny.
    Piráti připravili ve světle kauzy na MPSV manuál, jak postupovat při výběru lidí do vysokých pozic
    https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/dobra-praxe-manual-pro-mpsv.html
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vsak pisu o piratskem sotousovi, ne o tobe :) Vtipny je, ze tyhle slohy pise ministersky urednicek zjevne v pracovni dobe... :D Takze na jedne strane Pirati kritizuji rust poctu statnich uredniku a neefektivitu statni spravy a na strane druhe ve svych radach takove lidi pestuji a nikterak jim ten ocividne nevytizeny ourada nevadi :D A podobnejch grafomanu, co se za penize z verejneho sektoru vykecavaj u Piratu najdes vic... :D

    Jinymi slovy ono se toho u Piratu mele vic, zejo. Takovy to kazeme vodu se sklenickou vina v ruce :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    že v Pirátech se reálně melou tyhle regionální zájmy a půjčujou si k tomu trademark strany

    lol tradicni strana jak z 19 stoleti :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no tenhle dotaz jsem nevznesl já Nominace na Praze 9 je v rozporu s koaliční smlouvou mezi Piráty a hnutím Senátor 21, a navíc jde o senátora, který se angažuje v suchdolském hnutí za přeložení severního okruhu do Libčic. Tady opravdu musím hájit lokální břevnovské zájmy, protože pokud nebude okruh přes Suchdol, tak spousta tranzitu pojede u nás přes Břevnov, zvlášť po dokončení Břevnovské radiály.. sice v Senátu se to přímo nerozhoduje, ale je jednoznačný tlak využít Piráty jako nástroj k prosazení severnější varianty přes Libčice za každou cenu (popravdě, mezidálniční okruh by střední Čechy asi potřebovaly, ale v tom případě fakt asi spíš tak, jak ho prezezntoval Babiš, tedy až někde u Slaného a kolem Kralup...)

    Takže nějaká kauza Tožička, která byla takovým politickým šploucháním bez jasného cíle (prostě je to kámoš, tak ho nominujeme, ať dostane svých 15 minut slávy), mě přijde popravdě slušně okrajová proti tomu, že v Pirátech se reálně melou tyhle regionální zájmy a půjčujou si k tomu trademark strany.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: kolem TPCA jsem jel nedavno a rozhodne to tam zije vic nez na Trianglu u Zatce :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vzdyt alternativniho kandidata beztak Pirati nemaj... a uz ani nepostavi, zejo :D Takze na te blbosti Piratu s Tozickou ve finale vydelaji vsichni kolem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam