• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    Nemáte někdo prosím aktuální přehled o pražských/středočeských porodnicích?
    Konkrétně mi jde o vstřícnost ohledně pokusu o VBAC a zároveň případnou možnost zůstat s dítětem (aspoň otec třeba) po případném CS. Klidně zaplatím nadstandart, VIP balíček, nebo cokoliv.
    Určitě nechci do Podolí.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Tak mi z toho zabylo úplně špatně... když regule vyženou z mozku a ze srdce lidskost... nedivím se, že to jde ze "Západu"... :-( hlavně že se tak zuřivě bojuje proti nebezpečným domácím porodům, no ufff
    Žena porodila bez pomoci v cele v Denveru a žaluje město - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...a/clanek/zena-porodila-bez-pomoci-v-cele-v-denveru-a-zaluje-mesto-40294899
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    PISISKVOR: sou si tak podobní, až si z toho sami dělají srandu :)

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    PISISKVOR: toho nejde si nevšimnout :D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PISISKVOR: jediná? :-D
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    AOTEAROA: jakoze ot, ale musim: to je neuveritelny, jak jsou si s tim brachou (zachranarem) podobni! rozhovor s nim jsem videla uz par mesicu zpet a jak jsem ted zacala sledovat tento rozhovor, hned jsem si na toho chlapika vzpomnela (nevedela jsem o tom). ten projev, vyraz oci, vsecko - maso!
    no nic, beztak budu jedina kdo si toho vsim:D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Rozhovor na DVTV:
    Samková: Každá těhotná má smrt za pasem, rodit doma se zkušenou bábou je dobrý nápad

    Chybí nám důvěra, že lidské tělo zvládne porod samo, bez zásahů a rutiny doktorů, říká porodní asistentka Alžběta Samková. Největší část komplikací dá dítě dopředu najevo, ale to uslyší jen zkušená bába, ty nezkušené nemají u domácího porodu co dělat, upozorňuje. Někdy sloužíme jako asistentky lékařů. A tak by to nemělo být. Jsme odbornice na porod a šestinedělí a doktor je expertem na patologické stavy. Jsme tým, měli bychom spolupracovat, míní Samková.


    https://video.aktualne.cz/...smrt-za-pasem-rodit-doma-se-zkuseno/r~1c54e71eb3ae11e9a01c0cc47ab5f122/
    FEROBAGR
    FEROBAGR --- ---
    Zdravím, neměl by někdo tip na porodní asistentku z Vysočiny, nebo okolí?
    WE_RUN
    WE_RUN --- ---
    Ahoj :), má někdo prosím zkušenost s porodnim domem na Bulovce?
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    LA_BETE: mam a doporucuji. Dva porody, oba bez nastrihu a jen s malymi poranenimi. Nevim jestli za to vdecit tomu cviceni, ale pomohlo mi to spis na psychiku.
    ENT
    ENT --- ---
    Má někdo zkušenost s porodem v USA? Servis, náklady, jak na to... Díky
    NUDLINEK
    NUDLINEK --- ---
    LA_BETE: premyslela jsem o nem, nakonec neporidila a mam dve deti bez nastrihu, u prvniho jeden mini steh.. u druheho ani skrabanec..ale vlastni PA byla zaruka :)
    LAUDAM
    LAUDAM --- ---
    LA_BETE: kamarádka u prvního nepoužívala - měla asi 1 steh, u druhého používala asi 14 dní a měla také 1 steh - obě děti něco málo pod 4 kg a ona na konci těhotenství cca 65 kg.

    PA z kurzu tvrdí, že hlavně u prvorodiček je to znát, že používaly, ale když se dobře otevírá a má sílu se polohovat, není to nezbytné, zvlášť pokud žena už rodila - prý při nejhorším bude trošku zraněná a bude používat pár dní řepík.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    LA_BETE: Mela jsem u obou tehotenstvi a pouzivala. Nemam zadne poraneni. Deti 3830g a 4200g. V kazdem pripade jsem mela prirozene porody v mnou zvolenych polohach a svym tempem. Takze je otazka nakolik to bylo anibalem. :)
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    LA_BETE: Tak treba ja. Cviceni s tim je neprijemny a dva tydny pred porodem mi ten balonek rupnul primo u cipku. Ke druhemu porodu uz jsem to neporizovala. Imho mnohem vetsi zaruka, ze nebudes mit poranenou hraz je zkusena a moderni PA (ktera nepodporuje stredoveke praktiky), vyhnout se rizenemu tlaceni podle pokynu personalu (a spis netlacit vedome vubec, nechat telo at si tlaci podle sebe) a spis nejaka gravitacni silu podporujici poloha (jestli ti bude vyhovovat).
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Máte někdo nějaké zkušenosti s Aniballem? Má cenu to pořizovat?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    ALI_EN: No nerekli jsme ani svec a zmena programu a dva hoste vymeneni za parizkovou a mydlilovou. :/ (stalo se dnes)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    MYJKA: pan poslanec gynekolog a hvezda Apolinare Bohuslav Svoboda nikde? to se divim :)))
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LA_BETE: Ja pred 3 lety s Ditou. Penez nelituju, byla to jedna z nejlepsich investic v mym zivote. Ten porod jsem si uzila a nabil me na dlouhou dobu.
    Podobne, jako pise Pisiskvor, me to spis zhorsilo pocity z prvniho porodu v Podoli, kterej byl z pohledu lekaru docela v pohode, ale z myho pohledu predevsim o utrpeni a bezmoci.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    https://www.facebook.com/events/328669954465092/
    Srdečně vás zveme na veřejné slyšení v Senátu Parlamentu ČR k podpoře kojení. Akce se uskuteční dne 20. května od 10 do 15 hodin v Jednacím sále (vstup z Valdštejnské ulice, recepce A).

    V rámci programu vystoupí:
    zástupci Senátu
    MUDr. Lumír Kantor, Ph. D., a doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.,
    zástupkyně Poslanecké Sněmovny
    prof. MUDr. Věra Adámková, CSc., a PhDr. Olga Richterová, Ph.D.,
    MUDr. Alena Šteflová, Ph.D., MPH, náměstkyně ministra zdravotnictví,
    Mgr. Andrea Poloková (MAMILA),
    Mgr. et Mgr. Aneta Majerčíková (Šestinedělky, SpoKojení, z. s.),
    MUDr. Marcela Peremská (Nemocnice Teplice),
    Mgr. Ilona Antoníčková (Česká asociace sester, FN Olomouc),
    Bc. Markéta Scott Gasparová (Unie porodních asistentek, z. s.),
    PaedDr. Lucie Nečasová (Lužánky, středisko volného času Brno, laktační poradna).

    Akce je dostupná veřejnosti a v rámci rozpravy bude prostor i na vaše zkušenosti, názory či dotazy. Podmínkou účasti je však registrace na emailové adrese info@spokojeni.org, a to nejpozději do 15. května. Při vstupu do Senátu je pak třeba prokázat se platným dokladem a projít bezpečnostní kontrolou.

    Těšíme se na vás!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam