• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MOTTE: Ti pak poslu fotku, este sem nevidel hezky elektrokolo takze necekam nic vystaviho :D ... škoda žes nenapsal dřiv, ted uz je to pase resit... už to je namontovany, pristi tejden vyzvedavam.. neni to kolo na paradu ale pro mamu aby mohla jezdit i svim handicapem spolu s tatou .) ...
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    STILL_PRIMITIVE: neni lepsi vzit stredovej pohon? Divim se ze zrovna Psybee rika ze v poho kdyz hejtil vzhled Crussis E Atland 9,3. To bude s timto panecku podivana na kolo po zdarene instalaci.....
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MINER: Vypadá to na KTM Macina Mezzo .... viz:
    EB18: KTM Macina line adds road, city, trail & moto-style enduro MTB e-bikes - e-Bikerumor
    https://e-bikerumor.com/.../eb18-ktm-macina-line-adds-road-city-trail-moto-style-enduro-mtb-e-bikes/
    MINER
    MINER --- ---
    MAESTRO_007: stejně by mě zajímalo víc o tom kole. Vypadá to, že to má Fauza drive?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PSYSBEE: asi chapu jak to myslis, ale vetsina lidi s tema elektrohorakama stejne jezdi po cyklostezce, tak proc ne rovnou silnicka... ja teda radsi elektrokola na cestach nez na svem oblibenem trailu :-)

    a to jezdim v 90% na silnicce
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    STILL_PRIMITIVE: LED je hodně jednoduchej, LCD nabízí i funkce cyklocomputeru, kterej by sis k LED panelu stejně časem nejspíš koupil...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    PSYSBEE: Bezva, díky! To sem i chtěl no, radši to trochu předimenzovat... stačí ten LED panel? LCD mi přijde spíš matoucí a zbytečně komplikovaný pro neznalce...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    STILL_PRIMITIVE: za mě OK, baterku vezmi 13,4 Ah.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    Zdravim, přemýšlíme doma nad tídmdle setem na trekový kolo ... nemáte někdo zkušenosti nebo info jak je to dobrý/špatný, použitelný/nepoužitelný? Pujde o ježdění po městě po cyklostezkách, žádný extremní kopce, pro pomoc fyzicky ne tolik zdatný cyklistce aby se neutavila při jízdě se zdatnějším jezdcem na normálním kole? Počítám jízdy kolem 50 - 60 km, převážně rovinka...

    Elektrosada Apache SILENT - zadní motor | Citybikes
    https://www.citybikes.cz/...adni-pohon?gclid=EAIaIQobChMIhabms8zE3AIViZEbCh2BrQh0EAQYAiABEgLG2vD_BwE
    MINER
    MINER --- ---
    AIM_FREEMAN: hlavně podle první věty mi přijde, že se to bude chovat strašně divně se zpožděním 2s.
    Motor se zapne po 1,5 – 2sec. od chvíle, kdy začnete šlapat, a vypne se se stejným zpožděním, když šlapat přestanete.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    AIM_FREEMAN: baterka 9Ah je celkem málo, s tou dáš v kopcích sotva 50km, spíš míň .. a přední pohon taky žádná výhra, i když na ježdění po silnicích a pro rohlíky asi stačí..
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Ahoj, zajímal by mě váš názor na tuto sadu:

    Elektrosada Apache LED 28 36V/250W | DAJSPORT.cz
    https://www.dajsport.cz/elektrosady/elektrosada-apache-led-28-36v-250w

    Nabízí se mi možnost levně podedit kolo s touto úpravou a zajima mě jestli to není nějaký prusvih.

    Dále to má pohon na předním kole tak si říkám jak moc blbý to je? Díky, nijak jsem se o ekola nezajímal tak se chci poradit.
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    PSYSBEE: kdyz mam svuj vykon nohou vice jak 300w musim se taky registrovat? :-)
    MINER
    MINER --- ---
    PSYSBEE: a víš, co to má za motor? To už nevypadá Boschsky. Žeby Fauza?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MINER: neco z kolekce KTM na rok 2019, fotka je z prezentacky KTM co byla minulej týden v jejich centrále v Rakousku.. má to odblokování rychlosti do 45kmh.

    ad legislativa - postavit ebiky na roven motorek to imho neklapne nikdy, protoze porad u ekol bude nutné šlapat - motor je přípomoc, ne hlavní zdroj hnací síly, coz je zasadne odlisuje od mopedu a motorek.
    Nicméně vzniknou nové kategorie pro silná ekola (tj. s výkonem nad 250w), rychlá kola s přípomocí nad 25kmh atp..
    Ta legislativa se uz pripravuje, v Německu u to myslím platí, u nás to zacne uz brzy, uz ted muzes kolo odblokovaný kolo přihlásit na STK - tj. vybavit ho blinkry, předním a zadním světlem + brzdovým světlem a požádat o techničák... (viz. Miner)

    MINER
    MINER --- ---
    SMOKY: Už to tam je. Jakmile motor asistuje i nad 25 km/h, musíš to registrovat jako moped a máš spz (jen v Evropě, v USA to vůbec neřeší).

    PSYSBEE: Co je to za model?

    Jinak jde to tim směrem. tohle jsou budoucí gravel bikes od Focus.

    Používá to systém Fauza drive, který má komplet 4 kg i s baterkou. Nepomáhá tolik, jako Bosch a ujede jen 50 km. Snaží se dostat na 12 kg.

    Další bude Bianchi a Passo Giau už se prodává.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Já myslím, že další logický krok bude, že se ebiky postaví legislativně na úroveň motorek a bude smitec :)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    btw: e-mtb, e-cross, e-city, e-... i to 24" e-kids zkousnu ale tady se svet fakt posral - imho zcela legitimni munice pro ebike-hatery..
    Na silnicky proste baterky nepatří, úpadek a totální dno .. tahle civilizace si nazaslouží přežít tohle století.. :(

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam