• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    SIEMENZ: Tohle co linkujes je jen samostatnej motor. Potřebuješ ještě řídící jednotku, baterii. Displej/ovládání. A na tu trikolku bych řekl že bude fajn i akcelerátor (otočná rukojeť/plyn)
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    Ahoj, je tu nekdo kdo by byl ochotny a schopny mi poradit ohledne konverze na el. tohoto vozitka?
    Je to cele DIY, takze budget neni velky a pokukoval sem po necem takovem... (kaufland :D) ale ani nevim jak presne to funguje.
    1000W zadní kolo elektrické kolo 20 palců | Kaufland.cz
    https://www.kaufland.cz/product/380317602/?kwd=&source=pla&sid=32966987

    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    voe! :) nice
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Sem vám chtěl jen říct že teď už mě můžete nenávidět úplně.
    72v 28ah baterka je vevnitř :D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: hurá! Elektrokola to dostanou rok/dva na to až se na nově o prázdninách v okurkový sezóně objeví reportáž jak důchodce na elektrokole smetl stánek se zmrzlinou…
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Vláda kývla na povinné ručení pro elektrokoloběžky, segwaye i golfové vozíky - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-vlada-kyvla-na-povinne-ruceni-pro-elektrokolobezky-segwaye-i-golfove-voziky-235861
    BATY
    BATY --- ---
    Klidně ať je povinné ručení pro všechnu tu mikromobilitu, ale ať je to na člověka a ne na ten každý jednotlivý stroj...
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MAESTRO_007: to je u nás taky problém.
    Ale ukazuje to jedno- sdílenou koloběžku JDE! Připravit do provozu tak že se bude půjčovat i s helmou.

    Jinak teda od 18ti to možná je, ale viděl semtu dost děcekmpod 18 co na nich drandí…
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    GANBOY: :D ... husté. No nevím jestli je to dobrý příklad. Epidemie elektrokolobezek je unich docela.problem. chybějící infrastruktura pro kola, jedno z nejhorsich měst s auto dopravou na světě. Obrovská nehodovost na kolech a kolobezkach a na základě toho nařízení ze společnosti musí půjčovat koloběžky a kola jenom s přilbou. Navíc pokud máš méně než 18 let tak si je ani půjčit nemůžeš.
    Koloběžky tam jezdí běžně 50km/h mezi lidma atd
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MAESTRO_007: je tam jeden bod se kterým souhlasím- povinna přilba u sdílenejch kol a kolobězkek.
    Argument že to není možný je píčovina, protože v tel avivu je společnost co to pronajímá.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GANBOY: To je aktualni prikon 450W - rating by bylo kolik motor zvladne bez prehrati. Napriklady sady 1500W od EVBike.cz se prehrivaji u 700W a 6km/h.

    Proto lide co ctou cisla na plakatu delaji Zagorku o tom na co ti to cislo bude :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: když jedu 10 tak mám rating nějakejch 450w mi ukazuje displej…
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MAESTRO_007: tady je to pěkně a rozumně popsané

    Názor: Poslankyně Ožanová navrhuje změny namířené proti cyklistům | RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu
    https://www.roadcycling.cz/clanek/nazor-poslankyne-ozanova-navrhuje-zmeny-namirene-proti-cyklistum
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vracime se k tomu porad, ale diky nizkemu odporu pri idealnich otackach muzes mit motor co ma maximalni rating 5kW. To protoze rating je primarne omezen proudem (coz GANBOY obchazi vyssim napetim) a tepelnym odporem (Za idealnich podminek cca 4% je teplo, za spatnych podminek je to klidne 80%)

    Takze ten 5000W motor co lide dramatizuji muze mit pri 10km/h maximalni rating 800W a stejne ho porazi legalni Bosch.

    Tohle napriklad je problem jezdit s tim 3kW motorem:
    This motor ABSOLUTELY CRUSHES it!!
    https://youtu.be/Q-AAe4URafc?t=137
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DOKKTOR: Drama stranou, Prikon neni vykon a vykon neni odvedena prace.

    Odvedena prace elektrokol ma s maximalnim prikonem pramalo spolecneho a 3kW motor muze byt klidne limitovan na 20Km/h a taha 3kolku do kopce s pizzou v tasce :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Jinak tebe teda uráží fakt že to může jet rychle…
    Ne že to rychle jede, ale že to může jet rychle. 🤦‍♂️😂
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: z pohledu mluvnice je jak to moje tak to tvoje “elektrokolo” nebo “motokolo” 🤷🏻‍♂️😝
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    GANBOY: nerozumíš mi .. a nechápu, proč spojuješ moje ego/pocity ohrožení s faktem, že mě irituje zjevně nesmyslné označování skůtrů slovem kolo .. to je to o co tu běží .. nebo jestli si z oboru, co založil pan Freud a myslíš, si, že to přesto nějak souvisí (s matkou jsem měl normální vztah a nahá ve vaně mě nevzrušovala), pak ok, někdy můžeme probrat u tebe v ordinaci..
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Ps: řidičák bych zavedl i na elektrokolo a kolo obecně. Jednodenní školení na téma “pohyb v silničním provozu” protože většina kolařů s tím má brutální problém.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: Tzn máš problém jen sám v sobě a ve svém egu a pocitu ohrožení… klasika.

    Chápu když by to moje kolo mělo velikost harleje, ale já sem prostorově míň výraznej než průměrný horský kolo!! Šířku říditek radši nebudu komentovat… fakt někdo potřebuje 110cm řídítka???? V Praze?!
    Oháníš se tu nějakou maximálkou- rád bych zdůraznil že i na silnici auta jezdí 50 když dokážou jet 150…
    Stejně tak já, třeba když jedu přes HolKu dávám stupeň 1 a spokojeně projedu přes most 13km/h… pokud jezdím na stezkách držím si cca 30km a pohodu, když jedu po silnici jedu 50 a pohodu, protože mě neohrožujou auta… (až na pár jedinců co maj v hlavně stejnou bramboracku z přesvědčení jako ty, ale ve směru od aut)

    Takže tu nebojuju s ničím jiným než tvým přesvědčením a egem - to nevyhraju nikdy ;)

    O povinny ručení na elektrokoloběžky a elektrokola volám už tři roky, stejně tak o nutnosti držení ŘP když s tím chceš na silnici…

    Takže sem ve skutečnosti mnohem osvícenejší než ty 😝
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam