• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MAESTRO_007: tady je to pěkně a rozumně popsané

    Názor: Poslankyně Ožanová navrhuje změny namířené proti cyklistům | RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu
    https://www.roadcycling.cz/clanek/nazor-poslankyne-ozanova-navrhuje-zmeny-namirene-proti-cyklistum
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Vracime se k tomu porad, ale diky nizkemu odporu pri idealnich otackach muzes mit motor co ma maximalni rating 5kW. To protoze rating je primarne omezen proudem (coz GANBOY obchazi vyssim napetim) a tepelnym odporem (Za idealnich podminek cca 4% je teplo, za spatnych podminek je to klidne 80%)

    Takze ten 5000W motor co lide dramatizuji muze mit pri 10km/h maximalni rating 800W a stejne ho porazi legalni Bosch.

    Tohle napriklad je problem jezdit s tim 3kW motorem:
    This motor ABSOLUTELY CRUSHES it!!
    https://youtu.be/Q-AAe4URafc?t=137
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DOKKTOR: Drama stranou, Prikon neni vykon a vykon neni odvedena prace.

    Odvedena prace elektrokol ma s maximalnim prikonem pramalo spolecneho a 3kW motor muze byt klidne limitovan na 20Km/h a taha 3kolku do kopce s pizzou v tasce :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Jinak tebe teda uráží fakt že to může jet rychle…
    Ne že to rychle jede, ale že to může jet rychle. 🤦‍♂️😂
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: z pohledu mluvnice je jak to moje tak to tvoje “elektrokolo” nebo “motokolo” 🤷🏻‍♂️😝
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    GANBOY: nerozumíš mi .. a nechápu, proč spojuješ moje ego/pocity ohrožení s faktem, že mě irituje zjevně nesmyslné označování skůtrů slovem kolo .. to je to o co tu běží .. nebo jestli si z oboru, co založil pan Freud a myslíš, si, že to přesto nějak souvisí (s matkou jsem měl normální vztah a nahá ve vaně mě nevzrušovala), pak ok, někdy můžeme probrat u tebe v ordinaci..
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    Ps: řidičák bych zavedl i na elektrokolo a kolo obecně. Jednodenní školení na téma “pohyb v silničním provozu” protože většina kolařů s tím má brutální problém.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PSYSBEE: Tzn máš problém jen sám v sobě a ve svém egu a pocitu ohrožení… klasika.

    Chápu když by to moje kolo mělo velikost harleje, ale já sem prostorově míň výraznej než průměrný horský kolo!! Šířku říditek radši nebudu komentovat… fakt někdo potřebuje 110cm řídítka???? V Praze?!
    Oháníš se tu nějakou maximálkou- rád bych zdůraznil že i na silnici auta jezdí 50 když dokážou jet 150…
    Stejně tak já, třeba když jedu přes HolKu dávám stupeň 1 a spokojeně projedu přes most 13km/h… pokud jezdím na stezkách držím si cca 30km a pohodu, když jedu po silnici jedu 50 a pohodu, protože mě neohrožujou auta… (až na pár jedinců co maj v hlavně stejnou bramboracku z přesvědčení jako ty, ale ve směru od aut)

    Takže tu nebojuju s ničím jiným než tvým přesvědčením a egem - to nevyhraju nikdy ;)

    O povinny ručení na elektrokoloběžky a elektrokola volám už tři roky, stejně tak o nutnosti držení ŘP když s tím chceš na silnici…

    Takže sem ve skutečnosti mnohem osvícenejší než ty 😝
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    GANBOY: já nemám toxickej postoj vůči silným e-bikům, mě prostě vnitřně nasírá používat u takovýho monstra samotný označení "kolo" .. prostě za mě už to elektrokolo neni, ale ELEKTROSKŮTR a tak by na ně mělo být nahlíženo (tj. nesmíš s tím na cyklostezky, měla by na to bejt technická (povinný ručení?) atd atd...

    Tu druhou část mýho výzvratku mi už vysvětlil DOKKTOR :-)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PALEONTOLOG: a příklad pes úřadem vlády nám zase ukazuje že helma je na hlavě k ničemu!
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GANBOY: jak často ta výztuha zachrání páteř, ha? a seš nahranej :-D
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PALEONTOLOG: ale uznávám že takovejhle
    Případům nevysvětlíš ani proč je dobrej na kole páteřák ne jen helma, takže tam je to marný… 😂
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GANBOY: ¯\_(ツ)_/¯
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MINER: :D tak určo…
    MINER
    MINER --- ---
    Tohle je dramatickej kroužek?

    Tohle je tak strašně zábavný. Úplně si to představuju. Svědomitý Franta pokojně jede svou A8 ráno do fabriky předpisově padesátkou, a z ničeho nic, kde se vzal, tu se vzal!, zákeřný cyklista mu ve sto kilometrech v hodině nedá přednost. Franta strhne řízení své A8, ale protože nemá ABS, tak dostane brutální smyk na olejové skvrně velikosti mexického dolaru, která shodou okolností je právě v místě střetu. Nebohá A8 bez ABS udělá v padesátce hodiny, zadkem zbourá celý plot v celé ulici, a celý předek naprosto zničí srážka se zákeřným cyklistou. Motor letí 100 metrů od srážky a na přechodě sejme babičku.

    Mám to jak před očima:)

    Fakt jste mě pobavili:)

    Někdo vymýšlí historky. Někdo se prostě koukne, k jakým nehodám dochází.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GANBOY: řekl bych, že další pokusy jsou už zbytečný ;-))
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MINER: ne. Zkus to znova.
    MINER
    MINER --- ---
    GANBOY: Protože maj tunu a půl plechů, pět metrů, 100+ kW a dvoukilo maximálku?
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MINER: nemůžu za to že máš kamarády co jezdí jen fabií 🤷🏻‍♂️

    Když trefíš autem semafor máš to za čtvrt mega…

    To ti nikdy netrklo proč třeba auta mají pojistku škody do 35mil?
    MINER
    MINER --- ---
    Následky pádu UFO budou ještě víc fatální!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam