• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJJAKAltcoiny / ICO investice
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KRYSTOFK: já už jsem CM kdysi použil jako rampu a ze zájmu ve spojení s bitrobotem..., ale nějak si nedokážu představit, co dalšího bych od toho mohl očekávat

    Osobně mi stačí newsletter.
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    TUILE: mas recht, prestanu spamovat, jen jsem tady chtel dat vedet, pokud by to kohokoli zajimalo. mame tam zatim BTC LTC ETH BCH XRP DAI DASH
    TUILE
    TUILE --- ---
    a coinmate obchoduje i shitcoin?
    mela sem pocit ze maj bitcoin plus mozna jeden dalsi altcoin, ale jako doporuceni burzy v tomhle auditku, kdyz si tam nekoupis ani popularni doge nebo shibu mi to sem prijde trochu mimo.
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    MIKULAS: zatím to rozbíháme, budem přidávat spoustu novinek, takže jestli Tě zajímá Coinmat, má to smysl, chceme i spolupracovat s komunitou a získávat dev doporučení od vás, zkrátka přímá zpětná vazba, plus na ten kanál sázet novinky
    jestli to můžu obrátit, jaký by byl pro Tebe dobrý důvod abys ten kanál sledoval?
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KRYSTOFK: dozvím se tam něco více, než info o Coinmate? Resp. proč bych to měl sledovat?
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    MORPHLER: mas pravdu ;) sorry, je to ofiko kanal
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KRYSTOFK: monza by stalo za to rict, co myslis tim "nas", ze to neni nejaky kanal nadsencu, ale firmy coinmate.io / CONFIRMO s.r.o.
    KRYSTOFK
    KRYSTOFK --- ---
    s tím, že tady nejste tak toxičtí, přidejte se na náš Discord jestli budete chtít ;) zrovna ho rozbíháme https://discord.gg/uS7XCpup
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    All Rumors Airdrops

    Kdyby se někdo chtěl hrabat desítkama drbů o potenciálních airdropech. Je to teď nějakej aidrop nesmysl, dydx airdop - 70 000 USD, ribbon.finance aidrop 200 000 USD

    All Rumors Airdrops - Tabulky Google
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1f_9c8P28dXG5K6DXlHGeTQUww5K8Ft6GgCKYZ8scjb0/edit#gid=2061257832
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    GORG: kdyby to bral trochu vazneji bylo by to super. Musel jsem preskocit skoro nakonec abych se neco dozvedel
    GORG
    GORG --- ---
    SHEFIK: do tech tokenomik vetsinou moc nevidim. mne by narust ceny daval smysl s vetsim poctem tech tokenu, co budou lidi s vetsi vyuzitim potrebovat

    ad menici se cena.. nemuze byt cena sluzby byt postavena na fixni hodnote ve fiatu? neco takoveho jsem videl ted treba u hry Townstar. oni prodavaji herni NFT ale jejich cena je fixnich napr. 150$ ale muzes je zaplatit tou jejich Gala menou , ktera se dynamicky meni podle aktualni ceny toho tokenu (anebo obdobne eterem aj.). to dava smysl, ze pak novy hraci nebudou mit vstupni barieru
    cena toho Gala tokenu je ale zajimava pro provozovatele Gala node, co vytvari tu sit decentralizovaneho serveru pro hry, kde maji za provoz prisun tech tokenu

    kazdopadne jo.. tohle je dobra pripominka, a jak presne ma fungovat ten byznys model nevim, ale dava smysl, ze byznys nemuze chtit, aby se mu s mirou masoveho vyuziti zvedala cena. je teda otazka, jestli je tam relevantni no. napada me k tomu priklad poplatku za transakce.. to neni nutne poplatek za sluzbu ale za vyuziti te site. s vetsim poctem lidi co ten token potrebuji, muze rust jeho cena, ale nemusi se to nutne odrazit provozne. u ETH to ted ale neplati :) tam s rostouci cenou a zatizenim site roste i cena za transakci, ale to je asi spis specificka situace ETH?
    me tohle napadlo u kryptomen, co ted maji levne transakce.. jako ADA, SOL, DOT, ... ale pokud vymoonujou v dlouhodobem horizontu ja nevim 100x, jak rada lidi doufa, nebudou jejich transakce taky drahy?
    myslim, ze u ADA jsem mel nejdriv poplatek za transakci 1 ADA... ted to bylo 0.1 ADA. asi pokud jde o odmenu pro provozovatele nodu, je mozne tu miry odmeny dynamicky menit na ferovou cenu. mozna prave pres ten governance voting model. pro provozovatele nodu to logicky musi byt nejaka vyhodna cena, aby ten server provozoval.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    GORG: IOTA - myslenka je to zajmava, ale proc by mel coin ziskavat na hodnote? feeless mikro-trasnakce pro support rozvoje internetu (iot) sou fajn, ale business model a s nim spojenej rust hodnoty, nebo poptavku po coinu tu nevidim

    argo to ma sice lip promysleny, pokud chapu - enterprise plati za vyuzivani cloud based blockchainu, to ma potencial, ale pokud se z toho stane moon, tak enterprise okamzite prestane platit, cimz se stane cely blockchain useless, vcetne jeho hodnoty. Enterprise fees nemuzou bejt postaveny na pump-n-dump, to jde proti sobe. musi to bejt konstantni fee, coz u verejne obchodovanyho coinu tezko dosahnout

    mozna tem koncepcim jen blbe rozumim
    GORG
    GORG --- ---
    BIMBAS: videl jsem na yt video, kde to nekdo udelal :)
    jo toto ,]

    BUYING EVERY CRYPTO - What happened After 1 Month - Elon's Crypto Crash Is Perfectly Balanced
    https://www.youtube.com/watch?v=2QenOBXcb7U
    GORG
    GORG --- ---
    nebo to ICP

    mne se ten projekt moc nelibi.. prijde mi to nejak proti te myslence decentralizace. myslim, ze to neni uplne open source
    na druhou stranu maji dobry partnery a vypada to, ze i prave u tech velkych Davos zvirat

    podobne IOTA nebo AERGO.. smerem k te IoT budoucnosti.. a jeste si muzou pochvalovat, jak je to zeleny. IOTA ani neni blockchain , dusuji se ohromnou rychlosti, carbonove v pohode a jak ty smart cities, smart tovarny prijdou.. je otazka jestli zrovna pomoci tohodle, ale partnerstvi s automobilkama pusobi sympaticky.
    to XLM mi prijde ze stejne sfery.
    a jeste asi AGIX .. ten vetsi boom muze sice prijit pozdeji, ale tohle ma byt na distribuci AI.. typci delali toho robota Sofii, o ktery teda uplne nevim, co si myslet, ale asi je to legit. lidi si asi tim nakoupi AI zpracovani nejakych tasku

    Meet Grace, the ultra-lifelike nurse robot - CNN
    https://edition.cnn.com/2021/08/19/asia/grace-hanson-robotics-android-nurse-hnk-spc-intl/index.html
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    mě by takový test zajímal. Třeba 10usd do kazdeho :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GORG: to máš těžký, když coinmarketcap.com zalistoal 12,440 projektů, dát pade do každýho musel bych být milionář
    GORG
    GORG --- ---
    ale treba toto je mozna z tech, co cekaji na svou chvili

    Phala Network price today, PHA to USD live, marketcap and chart | CoinMarketCap
    https://coinmarketcap.com/currencies/phala-network/

    celej rok uz se to mrcasi furt do strany a zpetne to muzou byt pak takovy ty cancourky dole.

    je to privatni coin na polkadotu .. nebo teda ma byt. sic zejo privatni coiny jako Monero maji tu nejistotu kolem legislativy, ale vrazit aspon trochu neco do tech projektu na dot chainu muze byt z tech early prilezitosti. nevim neodvazuje se tam hazet nejak mega penez
    nekdy zkousim hledat tyhle tokeny, co jeste zadny boom nemely, a moc se o nich nevi. i blbejch 50$ by cloveka mohl mrzet, ze tam aspon nedal
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GORG: tjn, proto to chce mít pevnej plán, tohle kupuju a sčot udělám za .. 2,5,10 let ? jinak člověk snadno vyměkne u +100% a to je škoda
    GORG
    GORG --- ---
    jo to je asi casty tyhle zpetny rozcarovani :)
    ted jsem treba pred par dny si vsiml, ze mi neco vystoupalo na ATH (OMG a CELR) .. velkou cast jsem se zanedbatelnym ziskem prodal asi pro nejaky stop loss.. ted to ma 10x vic ,) jeden z nich mi tam tehdy v unoru zustal snad jen v hodnote 20$.. ted to melo pres 350$.

    k uvaham co by, kdyby jsem stackoval coiny uz driv, jsem si proto rikal, ze ono to neni fakt jisty, jestli by clovek byl nutne ted milionar. v te chronologii par let zpetne se to jevi tak jasne, ale kdyz jde clovek pomalu v case skrz kratkodobe vykyvy, mozna by toho mel stejne velkou cast odprodanou.. jak jsem i slysel od nekterych, co meli bitcoin koupeny driv za ty dnes smesny ceny, tak si vzali profit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam