Jinak po nějaký době (doslova ,)) dealování s těma kryptověcma je UX dost jako zajímavý, když to třeba porovnám s bankovníma službama, tak tam skoro aby člověk musel nějak ve smluvený čas podříznout kozu ( i když už je to dost lepší), protože takovou věc zaintegrovat do nějaký aplikace je vlastně u každého znova implementovat tu peněžní bránu. A web3 prostě razí tyhle různý metamask peněženky, kde je implementace hodně snadná. U těch bank přecejen ta transakce může být někdy dost zamotaná (třeba dostat prachy ze svý banky na burzu... ) nebo přepisuje nějaký IBANy a adresy a možná to dorazí, pokud se někde nesekl, nebo chce v online shopu koupit nějakou věc...
já to třeba viděl v aplikacích, kde jsem se na vývoji nějak podílel, a tam je to vždycky strašně komplikující věc to nějak naimplementovat. Vést evidence nějakých kreditních karet... jak tam zobrazovat ty různý portály pro 3DS ověření, a všechno se tím dost zkomplikuje prostě.
Tady u těch web3 věcí se zdá, že na to jdou dost jinak, a tu záležitost důvěry a bezpečnosti nechávají na nějaké užší hrdlo mimo nějaký papírování. Se všemi klady a zápory.
Protože svým způsobem je představa peněz v bance přecejen co se týče blbuvzdornosti bezpečnější...
Tady si člověk může podepsat nějaký podivný smart kontrakt, co mu třeba může vyndat úplně všechny prachy, co tam měl .. všechny tokeny. Předpokládám na té dané síti.
A třeba právě s nějakým spoofingem URL to i může vypadat, že je to skutečně ta pravá URL sajty, ne?
Předpokládám, že ta podepisovaná transakce na hw peněžence bude asi ve správném případě dost podobně? Jakože u smart kontraktů tam je často bordel znaků hexadicmálně, že ani není vidět kód toho smartkontraktu,, takže z toho moc vyčíst neumím :-)