• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    Klub pro adminy, uživatele a všechny, kdo se setkávájí s Office 365 ve firemním prostředí. Kluby by měl primárně fungovat pro sdílení zkušeností i konzultace před/po nasazení.
    rozbalit záhlaví
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VESPER_INDIGO: 126€ pro jednoho ičaře fakt není moc... S tím, co všechno to umí.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    CERMINEK: děkuju za tu cenu (měl jsem za to, že jsou různé podle poskytovatele, nevím). A na tu druhou část mi dal odpověď kamarád, že pro ičaře je potřeba to "pro firmu".
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Ahoj, kolik teda vlastně stojí ten Office 365 a je pro pro ičaře potřeba licence "Pro firmy" a nebo "Pro jednotlivce"?
    BAAL
    BAAL --- ---
    Chci upozornit, ty, kteří neznají, že když budete chtít generovat nějakou složitejší Sharepoint site a nebudete to chtít klikat, že v pnp-commandletech je schovaný PnP-Provisioning-Schema.

    PnP-Provisioning-Schema/ProvisioningSchema-2016-05.md at master · SharePoint/PnP-Provisioning-Schema · GitHub
    https://github.com/SharePoint/PnP-Provisioning-Schema/blob/master/ProvisioningSchema-2016-05.md

    Takže následně, si lze napsat XML podle kterého se to vše vygeneruje.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Tak na klasickém exchange máme při nástupu nováčka pravidlo, že si to nastaví ručně a hotovo :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WOJTISHEK: Tak daleko jsem se ještě nedostal... Ale byly s tím problémy i na klasickém Exchangi...

    Jinak pořád jsem se neprokousal s integrací O365 jako doménového řadiče. Chci docílit toho, aby se uživatelé přihlašovali pouze a jen O365 účtama a zároveň přes to chci protlačit user policies a další nastavení...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Máte někdo zkušenosti s nastavením default policies pro sdílení kalendářu v rámci O365 a Exchange? Mám pocit, že si to ze mne dělá srandu, když tam mám nastavenou policy ať jdou všem vidět i časy, místa atd. a stejně jenom vidím údaj o zaneprázdnění...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    CERMINEK: U Teams me dost nastvalo automaticke vytvoreni skupiny dle tymu a propis teto skupiny do adresare. Takze tam najednou bylo 2x cela firma, 2x obchodni oddeleni, a podobne.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    U teamsu je problem, ze to musis miot jako jediny komplexni nastroj. Ja to zkousel integrovat v teamu a pokud jsem do toho pouzival mail, skype, interni IS, ..., Tak proste to byl jen dalsi komunikacni nastroj. A i kdyz jsem v nem videl velky potencial, tak porad to byl dalsi nastroj.

    A BTW: da se z neho nejak vyexportovat historie a nebo to bude vzdy jen v teams? = budete ho muset pouzivat na vzdy a nikdy jinak...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Btw, instalace Office aplikací z jednoho účtu někomu, kdo má Essentials účet O365 je proti licenčním podmínkám. Jde to pouze obejít vytvořením a zalicencováním jednoho dummy účtu, že kterého se budou desktop aplikace instalovat a taky to prý není košer...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Sedím v Micro$oftu na "školení office 365". Abych pravdu řekl, tak jsem rád, že jsme se nerozhodli pro GSuite....
    třebas dost mě sralo, že Skype for Business nedrží histroii konverzace, ale cpe jí do Outlooku... Mno tak jsem dneska oběvil M$ Teams.. Super nástroj, asi ho začnu integrovat do firmy...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TOOMIX:
    KOC256: to je jedna z možností, která mě napadla. Spíše mě zajímalo, jestli neexistuje nějaký centralizovaný prvek, nejlépe s automatickou distribucí jak v OWA, tak to nastaveného Outlooku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak u nas to nekdo pripravi a posle navod na par radku a co vim tak tech 150 lidi si to zvladne nastavit sama no...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Nešlo by ten podpis nějak hromadně vygenerovat jako html a každý, ať si to v outlooku nastaví sám?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WOJTISHEK: to by mě taky zajímalo. řešil jsem to kdysi na klasickém exchange serveru a dopadlo to tak, že jsem to ručně nastavoval na všech Pc...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Nejaka jednoducha forma, jak distribuovat podpis do e-mailu hromadne, napriklad na zaklade udaju uvedenych uzivatele?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Jak jsme tu diskutovali instalaci Office programů z licence Office Business premium pro uživatele s Office Business Essentials, kdy po instalaci by měl kolega přístup k mailům z mé licence, tak jsme to právě zkusili a outlook načte jen jeho emaily... vypadá to OK :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Řešil jste někdo v rámci O365 nastaveni Gpu? Chci nastavit nějaká globální pravidla pro uživatele, tak hledám jednak relevantní how-to-do a druhá i nějaké tipy, abych něco nezeslonil...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    BAAL: Mno ještě to vyzkouším... Díky :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    CERMINEK: Kde je komplikace? Tak to vyhod z one drive měj je jen a pouze na SP a externista muže být úplně kdokoli kdo má email.

    Já takto provozuji, dvě site, které mají pár desítek tisíc dokumentů a stovky userů a problémy s tím nejsou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam