• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: prozkoumam, díky za tip.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    Myslim ze ti Flow udela radost. Je to vlastne IFTTT pro MS prostredi s par dobryma konektorama na jine appky, vcetne telefoni appky na push notifikace.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: flow jsem ještě nezkoumal co umí. jediné na co ho používáme je automatické ukládání příloh (faktur) od některých dodavatelů... SharePoint používáme jen jako úložiště, jinak jedeme na Teams...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    U nas jede MS Project takze ne, ale prijde mi ze bys pri mohl uspokojit svou potrebu po takovych toolech trosku programovani a spojit sharepoint s MS Flow, pokud to mate v licenci. Flow je lepsi nez se zda na prvni pohled.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Imho, hodně zajímavý doplněk k O365. Aktuálně projíždím jejich whitepaper...
    https://kan.bo/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: mno s licence a nemám problém, když to není 8k€/rok. navíc bych rád našel něco co je implementováno do O365 a ne že to bude samostatná služba... Líbilo by se mi M$ Project Online, ale využilo by se z toho jen 1-2 funkce... při té ceně je to nesmysl...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: ja bych se osobne drzel dal o neplacenych veci, protoze tam neni zadny zavazek smerem ke klientovi, ze sluzba pobezi zitra, ze pobezi jako do ted, ze nebude zpoplatnena az budou mit vic lidi atd
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: MS Project Online .... další licence navíc a překopání procesů jisté...
    Nemáte zkušenost s integrací nějakého externího nástroje na plánování kapacit? Našel jsem asanu, ale ta je taky placená :/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: Ten používáme hojně, ale v něm nedokážu plánovat kapacity lidí...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: Nestacil by klasicky Planner co je soucasti O365?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Narazil jsem na https://appsource.microsoft.com/en-us/product/office/WA104381522?src=office&tab=Overview, ale ta potřebuje M$ Project Online, který nemáme, takže hledám alternativu... Nemáte někdo zkušenost s něčím konkrétním?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Máte někdo zkušenosti s přesunem obsahu PST do mailboxu v O365?
    Našel jsem návod pomocí protection.office.com/import a nástroje AzCopy. AzCopy mě sice poslalo k šípku, že nemám oprávnění, ale přes Azure Storage Explorer, jsem PST úspěšně uploadnul, a přes portál O365 importoval do již existujícho mailboxu.
    Potud všechno OK, ale nenašel jsem způsob, jak to uploadnuté PST z Azure smazat. V Azure Portálu žádný Storage Account nevidím (žádný si neplatíme), a Azure Storage Explorer mi to smáznout nedovolí. Tudíž se mám obavy, že když podobnou věc budu chtít udělat pro dalších několik desítek mnohagigových PST, tak narazím na nějaké limity.
    Řešil jste to někdo?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    FRANCIMOUR: dokážeš říci, jak máte nastavené policies sdílení SharePoint Online?

    dneska jsem si založil test mail na seznamu a řešil, co s tím a pořád jsem se nedobral k výsledku. Tedy přístupu externího uživatele ke všem datům v kanálu...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    CERMINEK: Hoj,

    Hele u nás v pohodě... tedy zatím
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: V souvislosti se sdílením dat jsem zjistil, že ani klasické sdílení SharePoint Online moc nepremává. Přidal jsem do Skupiny uživatele, kteří nedostali pozvánku. Když jim nasdílím konkrétní složku, tak pozvánku dostanou, odkaz otevřou, ale místo ověřovacího kódu v mailu se jim otevře přihlašovací stránka, kam lze zadat email. Po jeho opětovném zadání se ale vrátí chyba, že uživatel není nalezen... Wtf? Setkali jste se s tím někdo?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Máte zkušenosti se sdílením přístupu externím stranám? Chci do jednoho SharePoint webu pustit externí firmu, ale ne jen do dílčí složky (kam můžu přístup sdílet odkazem), ale do celého... Zadal jsem ve správě hosta, ale nedostanou se tam a ani nedorazil invite mail....

    Našel jsem B2B řešení, ale opět narážím, že je potřeba vyšší verze licencování, než máme...
    Co je spolupráce B2B v Azure Active Directory? – Azure Active Directory | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/cs-cz/azure/active-directory/b2b/what-is-b2b
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    FRANCIMOUR: Jen doplnim, že to nefunguje z týmového webu, v document library to funguje...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Ahoj,

    Mám dotaz:

    Migrujeme na O365 a na SP jsem založil intranet. Vše ok, vytvořil jsem si doc library, nahrál dokumenty, přeindexoval stránku a vyhledávám. Všechny files nachazím ve vyhledávání, ale když na nějaký kliknu dostanu 404 NOT FOUND. V odkazu smažu název souboru a dostanu se do složky kde je a normálně ho otevřu. V názvu souboru nejsou žádné “vadné znaky”. A co víc dám znovu přeindexovat a soubory, které šly otevřít tak nejdou a naopak. Jedná se jen o .pdf.
    Neměl jste to už někdo?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: Win10 Pro. NA PC vytváříme vždy lokálního usera a pak přidáváme usera z O365. Nemáme ale Azure Doménu jako takovou. Azure máme v základu, co je k O365.. Když toho uživaltele přidávám, nebo se přihlásí kdokoliv z firmy tak to vytvoří C:\Users\JménoUživateleFirma místo C:\Users\jmenouzivatele jako je v mailu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam