• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    Klub pro adminy, uživatele a všechny, kdo se setkávájí s Office 365 ve firemním prostředí. Kluby by měl primárně fungovat pro sdílení zkušeností i konzultace před/po nasazení.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    ARXIE:
    Add an editing language or set language preferences in Office - Office Support
    https://support.office.com/...et-language-preferences-in-office-663d9d94-ca99-4a0d-973e-7c4a6b8a827d
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    cau, po zmene jazyka pro office365 pod userem (shpt locale na EN-US) se sice zmeni jazyk nabidek a textu, ale nazvy funkci zustaly cesky, jde to nejak prehodit do eng cely? :)
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: a kolik tam mas souboru? On obcas taky kontroluje co se zmenilo.

    Kdyz jsem jednou narval 12 000 souboru naraz, tak 24 hodin hashoval a nebylo cesty zpet.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    OneDrive again: Poslední dobou žere dost výkonu zbytečně. Nesetkali jste se s tím někdo? Zkoušel jsem všemožné návody, které jsou po internetech a nic moc nepomohlo...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, připojil jsem si do OneDrive druhý SharePoint, kde mám přístup jako host. Nemůžu ale zaboha najít, jak umožnit volbu souborů ondemant (přes powershell to ale jde) a ani se nezobrazuje ikona stavu souboru... Druhá věc, co se stalo. Uložil jsem tam excel soubor a onedrive ho uložil hnedka 200x...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Ahoj,

    neřešil jste někdo organigram z Office365?
    Určitě musí jít nějaký export, ale zatím jsem nenašel řešení
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: prozkoumam, díky za tip.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    Myslim ze ti Flow udela radost. Je to vlastne IFTTT pro MS prostredi s par dobryma konektorama na jine appky, vcetne telefoni appky na push notifikace.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: flow jsem ještě nezkoumal co umí. jediné na co ho používáme je automatické ukládání příloh (faktur) od některých dodavatelů... SharePoint používáme jen jako úložiště, jinak jedeme na Teams...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    U nas jede MS Project takze ne, ale prijde mi ze bys pri mohl uspokojit svou potrebu po takovych toolech trosku programovani a spojit sharepoint s MS Flow, pokud to mate v licenci. Flow je lepsi nez se zda na prvni pohled.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Imho, hodně zajímavý doplněk k O365. Aktuálně projíždím jejich whitepaper...
    https://kan.bo/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: mno s licence a nemám problém, když to není 8k€/rok. navíc bych rád našel něco co je implementováno do O365 a ne že to bude samostatná služba... Líbilo by se mi M$ Project Online, ale využilo by se z toho jen 1-2 funkce... při té ceně je to nesmysl...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: ja bych se osobne drzel dal o neplacenych veci, protoze tam neni zadny zavazek smerem ke klientovi, ze sluzba pobezi zitra, ze pobezi jako do ted, ze nebude zpoplatnena az budou mit vic lidi atd
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: MS Project Online .... další licence navíc a překopání procesů jisté...
    Nemáte zkušenost s integrací nějakého externího nástroje na plánování kapacit? Našel jsem asanu, ale ta je taky placená :/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: Ten používáme hojně, ale v něm nedokážu plánovat kapacity lidí...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: Nestacil by klasicky Planner co je soucasti O365?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Narazil jsem na https://appsource.microsoft.com/en-us/product/office/WA104381522?src=office&tab=Overview, ale ta potřebuje M$ Project Online, který nemáme, takže hledám alternativu... Nemáte někdo zkušenost s něčím konkrétním?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Máte někdo zkušenosti s přesunem obsahu PST do mailboxu v O365?
    Našel jsem návod pomocí protection.office.com/import a nástroje AzCopy. AzCopy mě sice poslalo k šípku, že nemám oprávnění, ale přes Azure Storage Explorer, jsem PST úspěšně uploadnul, a přes portál O365 importoval do již existujícho mailboxu.
    Potud všechno OK, ale nenašel jsem způsob, jak to uploadnuté PST z Azure smazat. V Azure Portálu žádný Storage Account nevidím (žádný si neplatíme), a Azure Storage Explorer mi to smáznout nedovolí. Tudíž se mám obavy, že když podobnou věc budu chtít udělat pro dalších několik desítek mnohagigových PST, tak narazím na nějaké limity.
    Řešil jste to někdo?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    FRANCIMOUR: dokážeš říci, jak máte nastavené policies sdílení SharePoint Online?

    dneska jsem si založil test mail na seznamu a řešil, co s tím a pořád jsem se nedobral k výsledku. Tedy přístupu externího uživatele ke všem datům v kanálu...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    CERMINEK: Hoj,

    Hele u nás v pohodě... tedy zatím
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam