• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: No já potřebuju dva tenanty. Kvůli licencím, protože když to dáme do jednoho, tak už přelezeme přes limit a budem muset kupovat E3 licence, čemuž se chceme vyhnout. Takže asi varianta GALSync with on-premises sync server. Ale když vidim ty ceny za MIM...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    SAMMAEL: no, casem budu potrebovat taky lepsi odpoved, ted vim ze existuje varianta multiforestu s jednim tenantem pod podminkou ze je u toho jeden synchornizacni server ktery vidi vsechny foresty (ne ze kazdy obsahuje svuj vlastny sync server)

    Azure AD Connect: Supported topologies | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/hybrid/plan-connect-topologies
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Existuje nějaká možnost trustu mezi samostanými tenanty, každý v samostatné doméně? Aby se lidi vzájemně viděli v kontaktech, v kalendářích, sharepointech atp.?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    CUBBA: To nepomohlo, pomohlo až přejít na měsíční kanál a nainstalovat verzi 1911-12228.20332.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    SAMMAEL: office update a online repair nic?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Neřešil jste někdo problém, že po upgradu Win na 1909 se MS Project Pro nepřipojí do 365? "Došlo k vnitřní chybě" a konec. Už to mám na dvou kompech.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    nenašel jste někdo někde nějakou smysl dávající porovnávací tabulku k serverům v Azure Cloudu? chceme rozjet jeden server, ale vyznat se v tom........
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Hoj, udelal jsem novou retention policy a ani za dva dny se nepropsala.. nevite jak dlouho trva nez probehne ten MTM (nebo jaka je ta zkratka..) aby se projevila? Je to v O365 a jde o archivaci (archiv tam vidim, ale nic se nepreneslo)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: Tak vyřešeno. M$ serverům trvá 2 hodiny, než se nastavení projeví
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Tak přidání guest accountu vol.2... Prošel jsem dle dokumentace všechna nastavení, přidání hosta je povolené, ale zaboha nemůžu hosty přidat... Ani v Teamsu, ani v SharePointu... Neřešil jste to už někdo?
    PES
    PES --- ---
    ARXIE: To je ten báječný svět cloudů a SaaS :-/
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    PES: bohuzel v online verzi podobny nastaveni vubec neni... je to bug
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: tak na sharepointu máme celkem 150k souborů... ale s vetšinou se nepracuje moc často.
    PES
    PES --- ---
    ARXIE:
    Add an editing language or set language preferences in Office - Office Support
    https://support.office.com/...et-language-preferences-in-office-663d9d94-ca99-4a0d-973e-7c4a6b8a827d
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: soborů jsou desetitisíce, ale to není poblém, většinu času nic nekontroluje a hlásí ready, ale pak změním jeden excel a šrotí hodinu a zatíží CPU na plno.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    cau, po zmene jazyka pro office365 pod userem (shpt locale na EN-US) se sice zmeni jazyk nabidek a textu, ale nazvy funkci zustaly cesky, jde to nejak prehodit do eng cely? :)
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: a kolik tam mas souboru? On obcas taky kontroluje co se zmenilo.

    Kdyz jsem jednou narval 12 000 souboru naraz, tak 24 hodin hashoval a nebylo cesty zpet.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    OneDrive again: Poslední dobou žere dost výkonu zbytečně. Nesetkali jste se s tím někdo? Zkoušel jsem všemožné návody, které jsou po internetech a nic moc nepomohlo...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, připojil jsem si do OneDrive druhý SharePoint, kde mám přístup jako host. Nemůžu ale zaboha najít, jak umožnit volbu souborů ondemant (přes powershell to ale jde) a ani se nezobrazuje ikona stavu souboru... Druhá věc, co se stalo. Uložil jsem tam excel soubor a onedrive ho uložil hnedka 200x...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Ahoj,

    neřešil jste někdo organigram z Office365?
    Určitě musí jít nějaký export, ale zatím jsem nenašel řešení
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam