• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Nemáte poslední dobou problémy s MS Teams? Už několik dní se nedostanu do některých nastavení, a nemohou se do schůzek připojit pozvaní hosté, přestože je to povoleno.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Tak nefunguje ani nová úloha...
    Ty soubory mohu stáhnout jedině ručně...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zkusím tu...

    Nastavil jsem si na NASu OneDrive tak, aby mi syncoval soubory z NASu na OneDRV, ale již ne zpátky. Následně jsem ve zdrojové složce (na NASu) něco smazal. Nyní jsem nastavil obousměrnou synchronizaci domnívaje se, že buď to v cíli soubory smaže nebo že je sesynchronizuje zpátky. Nestalo se nic. Předpokládám, že to je díky formuli, že to syncuje jen "změněné" soubory.

    Dá se nějak vynutit zpětná synchronizace, aniž bych musel danou úlohu smazat a vytvořit znovu?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: Limit je 300
    Dík, mrknu
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    SAMMAEL: kolik je tam limit? my uz E3 mame.. nicmene jsme na zacatku, teprve vybirame jak to poskladat

    btw tohle je zajimavy srovnani
    The Complete Office 365 And Microsoft 365 Licensing Comparison
    https://www.infusedinnovations.com/...ace/complete-office-365-and-microsoft-365-licensing-comparison
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: No já potřebuju dva tenanty. Kvůli licencím, protože když to dáme do jednoho, tak už přelezeme přes limit a budem muset kupovat E3 licence, čemuž se chceme vyhnout. Takže asi varianta GALSync with on-premises sync server. Ale když vidim ty ceny za MIM...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    SAMMAEL: no, casem budu potrebovat taky lepsi odpoved, ted vim ze existuje varianta multiforestu s jednim tenantem pod podminkou ze je u toho jeden synchornizacni server ktery vidi vsechny foresty (ne ze kazdy obsahuje svuj vlastny sync server)

    Azure AD Connect: Supported topologies | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/hybrid/plan-connect-topologies
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Existuje nějaká možnost trustu mezi samostanými tenanty, každý v samostatné doméně? Aby se lidi vzájemně viděli v kontaktech, v kalendářích, sharepointech atp.?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    CUBBA: To nepomohlo, pomohlo až přejít na měsíční kanál a nainstalovat verzi 1911-12228.20332.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    SAMMAEL: office update a online repair nic?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Neřešil jste někdo problém, že po upgradu Win na 1909 se MS Project Pro nepřipojí do 365? "Došlo k vnitřní chybě" a konec. Už to mám na dvou kompech.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    nenašel jste někdo někde nějakou smysl dávající porovnávací tabulku k serverům v Azure Cloudu? chceme rozjet jeden server, ale vyznat se v tom........
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Hoj, udelal jsem novou retention policy a ani za dva dny se nepropsala.. nevite jak dlouho trva nez probehne ten MTM (nebo jaka je ta zkratka..) aby se projevila? Je to v O365 a jde o archivaci (archiv tam vidim, ale nic se nepreneslo)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: Tak vyřešeno. M$ serverům trvá 2 hodiny, než se nastavení projeví
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Tak přidání guest accountu vol.2... Prošel jsem dle dokumentace všechna nastavení, přidání hosta je povolené, ale zaboha nemůžu hosty přidat... Ani v Teamsu, ani v SharePointu... Neřešil jste to už někdo?
    PES
    PES --- ---
    ARXIE: To je ten báječný svět cloudů a SaaS :-/
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    PES: bohuzel v online verzi podobny nastaveni vubec neni... je to bug
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: tak na sharepointu máme celkem 150k souborů... ale s vetšinou se nepracuje moc často.
    PES
    PES --- ---
    ARXIE:
    Add an editing language or set language preferences in Office - Office Support
    https://support.office.com/...et-language-preferences-in-office-663d9d94-ca99-4a0d-973e-7c4a6b8a827d
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: soborů jsou desetitisíce, ale to není poblém, většinu času nic nekontroluje a hlásí ready, ale pak změním jeden excel a šrotí hodinu a zatíží CPU na plno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam