• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    Klub pro adminy, uživatele a všechny, kdo se setkávájí s Office 365 ve firemním prostředí. Kluby by měl primárně fungovat pro sdílení zkušeností i konzultace před/po nasazení.
    rozbalit záhlaví
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CUBBA: Dik, nepomohlo. Nejspis to dela nakonec antivir..
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    LOPIK: muj prvni tip by byly offline files, ale protoze to jsi vyresil, tak over oproti funkcnimu systemu jakou sambu pouzivas. Mozna pomuze vypnout SMB1
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Řeším takovej divnej problém, jestli jste někdo neviděl -
    Excel(ale asi nejen on - platí i pro poznámkový blok) nedokáže otevřít soubory ze síťovýho umístění, co se otevřou ať už poklikáním v průzkumníku nebo na zástupce, ani skrz "otevřít soubor"´- dělají to jen XLSX, starší XLS jsou OK. Háže hlášku, že "soubor nenalezen". Po zkopírování na lokální disk to funguje OK...
    Zvláštní je, že z command line spustit "..excel.exe jménosouboru" to jde bez problémů, stejně jako když se zuřivě kliká (tzn. otevřu našestkát, odklikám dost errorů a občas to proleze).
    Dělá to na jednom stroji všem uživatelům, práva na serveru se zdají OK - kontrolovali jsme, stejně jako PC a USER v AD, jsou snad správně..

    Zkoušel jsem všechno možný:
    - smazat tempy
    - smazat "office" složky v Appdata
    - povolit všechno zabezpečení
    - přidávat důvěryhodný umístění jak v O365, tak v IE/Win
    - dát uživateli admina
    - vypnout offline synchronizaci
    - upravit registry a způsob otvírání dokumentů/vypnout DDE

    Ještě jsem nevypínal Onedrive a nepřeinstalovával Office, ale nedávám tomu moc naděje.

    Nechce se mi kvůli tomu přeinstalovávat WIN, nemáte nějaký nápad?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    CUBBA: diky za odpoved.. ve finale s MacOS problem nebyl, jenom s phone/tablet a jelikoz to neni uplne standard (a ja to nemam kde testovat) tak padlo doporuceni pouzivat i na techto devices MS appky, s Outlookem problem neni a je vcelku pouzitelnej i na apple zarizenich
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    ARXIE: MFA myslim vyzaduje modern authentication a na to potrebujes MacOS 10.14 alespon
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    neresil jste nekdo problem s pristupem (overenim) nativnich apple apps (mail klient napr.) k uctu usera po zapnuti 2fa nad jeho uctem?
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30:

    MS Office 2k7 Professional Hybrid CZ (X16-69449)
    Zásilka | Úschovna.cz
    https://www.uschovna.cz/zasilka/LQ3S87AD6AM9L7PK-YKA/

    (odkaz na správu zásilky pro případné vymazání, nutno odstranit mezery https:// www.uschovna. cz/zasilka/ LQ3S87AD6AM9L7PK-YKA/ CZSMS2V9YA )
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    PES: Ale jo jeste bych to uvital
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30: Takže už to není aktuální, jo?
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    PES: sakra zapomněl jsem se připomenout :D
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30: Možná mám, připomeňte se večer, až budu doma u off-line archívu...
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    TOOMIX: no na to mi nefaká ten licenční kód :(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GUMIDEK30: je nutná ta hybrid verze? Mám tu iso s Professional ;)
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    ahoj, nevíte kde bych sehnal office 2007 hybrid - respektive instalační soubor - a aby byl pak následně office v češtině ? kod mám . . díky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    LIQUID_SOUND: Online Azure Academy?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Neporadíte mi nějakej certifikovanej kurz Active Directory v Praze? Existuje něco co by nestálo majlant? Klidně do pošty. Díky.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    CERMINEK:
    1. je vidět pouze volno/obsazeno, nikoliv podrobnosti
    2. to mi přišlo ideální, ale narazil jsem na opožděnou synchronizaci. Sice to správně rozpoznalo volno/obsazeno, ale v kalendáři se to zobrazovalo se zpožděním. V lepším případě několik minut, v horším několik hodin.
    Pak byl taky občas problém, ten kalendář zobrazit. Někdo si ho připojil hned, někdo ani smykem, neustále to odmítalo, že nemá práva, ačkoliv jak defaultní, tak konkrétní práva byla na reviewer.
    3. našel jsem třetí variantu - v každém tenantu jedna zasedačka, a ty rezervace si mezi sebou přeposílaly. Je to sice kostrbaté, ale fungovalo to víceméně bezproblémů.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SAMMAEL: Varianta 1 - ve správci si nastav prostředky, např. auto nebo zasedačka. Když pak někdo udělá schůzku a pošle pozvánku, přidá do kopie email zasedačky, která v diáři zkontroluje, zda je volná. Zároveň se kalendář zasedačky zobrazí všem v outlooku.

    Varianta druhá - vytvořit běžný sdílený kalendář a udělit tenantům přístup.
    Máme oboje, nakliká to i asistentka.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Neřešili jste někdo sdílení kalendářů mezi tenanty?
    Potřebuju mít jeden kalendář, do kterého si z dalších dvou tenantů budou dělat rezervace. A samozřejmě aby si je nemohli vzájemně přepsat.
    Už jsem zkusil několik možností, ale vždycky to na něčem zhavaruje.
    RIVA
    RIVA --- ---
    CERMINEK: Super, diky!
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RIVA: My jedeme jen v cloudu a nic jsme nikde nějak extra nenastavovali... Intune tu klikal pak kolega a měl to asi za den
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam