• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    RIVA
    RIVA --- ---
    CERMINEK: Takze nebudu muset nejak slozite nastavovat Active Directory, SSL certifikaty a tak? Parada!
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    RIVA: Zaregistruješ, zaplatíš, poklikáš a hotovo.... neměl jsem k tomu nic a zvládl jsem to bez dokumetnace za večer.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Poskytnete prosim nekdo velice strucny list veci ktere jsou zapotrebi kdyz bych chtel zalozit komplet novou instanci O365 business, s novym jmenem domeny a chtel pouzivat Azure Ad na pro management pocitacu? V podstate komplet novy business s 15ti zamestnanci.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    FRANCIMOUR: Mám tým Internal, kde je vše interního charakteru, vlastník a správce táýmu jsem jen já, abych zamezil editaci atp. Ale v plánu směn bych právě chtěl, aby všichni mohli směny i vytvářet, což se mi nepovedlo ani editací práv k týmu.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    CERMINEK: Všichni jsou čelny nějakého týmu, tak tam ho musíš přidat! Máme team dovolená a k tomu je plán Shifts. Tak pokud chci dalšího managera v Shifts, přidám ho jako ownera do Dovolená týmu.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    FRANCIMOUR: Já manager jsme a ta práva mám, ale nedokážu najít, jak přidat někoho dalšího...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    CERMINEK: No ten člověk musí být manager, ne?
    My to používáme na schvalování dovolených
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Používáte někdo Shifts v rámci MŠ Teams? Jak můžu někomu dalšímu přidat práva pro zápis? Využíváme to pro kapacitní plánování, ale má to své nevýhody a hledáme cesty jak je eliminovat.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Neřešili jste někdo problém Dynamic CRM vs Exchange Online?
    Mailbox, do kterého si šahá CRM. Odesílatel pošle e-mail, ale vyžádá si potvrzení o přečtení. Ve chvíli, kdy CRM na ten mail šáhne, Exchange odešle info, že zpráva byla smazána bez přečtení.
    Našel jsem několik diskuzí na tohle téma, ale navrhovaná řešení jsou nefunkční - zakázat/vynutit odesílání zprávy o přečtení.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    SAMMAEL: jj asi po 4 dnech se mi ozvali pres ticket ta to zkusim a nic.. tak az dalsi den na druhej pokus

    dalsi vec co opravili je jazyk fuknci v excelu - i kdyz jsi mel vse v eng, tak pulka funkci byla cesky, nektery lidi to dohanelo k silenstvi ;)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: Už ti to funguje? U mě po dlouhé době našli špatné nastavení ve starém admin rozhraní, které ale nikdo neměnil. Leda bych byl schizofrenik.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    UCKO: Díky, takže jestli to chápu správně, tak nic jiného, než Meeting Room nepotřebuju, protože Microsoft Teams je obsažený i v Microsoft Teams Exploratory, které je zdarma.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Máte někdo zkušenosti s licencí Meeting Room? Bohužel stále nacházím dva různé typy informací:
    a) Meeting Room obsahuje všechno co potřebuju
    b) Ne, potřebuju ještě standardní licenci Office, třeba Business Essential
    A nikde jsem se nedohrabal toho, co je vlastně pravda, ani dodavatel licencí to neví.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: Jo. Jenom lidi uvnitř firmy.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    SAMMAEL: to je demence, mne se ozvali ted zda uz se problem vyresil... a ne nevyresil, a anonymous mam povolenej a je to porad stejne spatny, takze tobe nebeha ani guest access ani anonymous, right?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ARXIE: Já to řeším už přes měsíc. Vždycky se po pár dnech ozvou s novou žádostí o popis jak to nefunguje a zaslání dalších logů, a pak ticho. Poslední rada byla, že mám povolit Anonymous.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    ARXIE: fyi po celodenim hrabani v tyhle sracce jsem otevrel ticket u ms a po nesmyslny komunikaci (nevim proc to prohani translarem):

    Děkuji za Vaši reakci.
    Bohužel po diskuzi s původní agentem Teams ,zjistili jsme ,že tento problém je globální, ,inženýři na to pracují .váš případ nechám otevřen a napišu vám zítra,abych zjitila ,zda už je to vyřešen nebo ještě ne.

    Děkujeme za pochopení a spolupráci.

    S pozdravem,
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    nemate nahodou ted nekdo (od vcerejska?) problemy s pristupem novych guestu do Teams meetu? MS me neprestava prekvapovat... zkusil jsem povolit i guest acces ale samozrejme nastaveni sluzby muze trvat az 24hod :D

    Pouze lidé s přístupem k této organizaci se mohou připojovat k jejím schůzkám.
    Pokud máte účet s přístupem k této organizaci, přihlaste se pomocí tohoto účtu. Jinak se obraťte na organizátora schůzky.

    .. vim ze tam je ted issue ve sluzbach u Teams/SP, ale to by snad s overovanim guestu do AAD nemelo mit nic spolecnyho, snad?
    JINX
    JINX --- ---
    JINX: napada me - muze to byt tim ze nemame zmigrovanou puvodni infrastrukturu na Office 365 takze defakto jeste nepouzivame Exchange?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam