• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    UCKO
    UCKO --- ---
    LEFTY: Pak máš licencování CSP.
    Cloud Solution Provider (CSP)
    https://partner.microsoft.com/cs-cz/licensing
    UCKO
    UCKO --- ---
    LEFTY: Záleží na tobě. Mají různé plány.
    Já mám dnešní nacenění 49 euro 1x User CAL, 38 euro 1x Device CAL, licence 2022, OLP
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    símvás, User CAL licence se dnes kupují na rok, nebo je to doživotní?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    pouzivate nekdo App Passwords napr. pro iphone klienty co nedavaji 2fa?
    RIVA
    RIVA --- ---
    ZBYNEK: Kdyz ono me to nenecha dokoncit ten proces pridani, kdyz mam zaskrtly ze chci Exchange services a mam na DNS jiny MX records nez oni chteji.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RIVA: nejdřív přidat doménu a pak změnit mx
    RIVA
    RIVA --- ---
    Nevite jak v 365 GUI obejit verifikaci MX records pri pridavani nove domeny? Pouzivame externi / cloud spam filter a O365 dashboardu se nelibi ze moje custom MX zaznamy zobrazuji adresu toho spam filteru, misto klasickeho "protection.outlook..." a nechce me to pustit dal.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CUBBA: Dik, nepomohlo. Nejspis to dela nakonec antivir..
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    LOPIK: muj prvni tip by byly offline files, ale protoze to jsi vyresil, tak over oproti funkcnimu systemu jakou sambu pouzivas. Mozna pomuze vypnout SMB1
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Řeším takovej divnej problém, jestli jste někdo neviděl -
    Excel(ale asi nejen on - platí i pro poznámkový blok) nedokáže otevřít soubory ze síťovýho umístění, co se otevřou ať už poklikáním v průzkumníku nebo na zástupce, ani skrz "otevřít soubor"´- dělají to jen XLSX, starší XLS jsou OK. Háže hlášku, že "soubor nenalezen". Po zkopírování na lokální disk to funguje OK...
    Zvláštní je, že z command line spustit "..excel.exe jménosouboru" to jde bez problémů, stejně jako když se zuřivě kliká (tzn. otevřu našestkát, odklikám dost errorů a občas to proleze).
    Dělá to na jednom stroji všem uživatelům, práva na serveru se zdají OK - kontrolovali jsme, stejně jako PC a USER v AD, jsou snad správně..

    Zkoušel jsem všechno možný:
    - smazat tempy
    - smazat "office" složky v Appdata
    - povolit všechno zabezpečení
    - přidávat důvěryhodný umístění jak v O365, tak v IE/Win
    - dát uživateli admina
    - vypnout offline synchronizaci
    - upravit registry a způsob otvírání dokumentů/vypnout DDE

    Ještě jsem nevypínal Onedrive a nepřeinstalovával Office, ale nedávám tomu moc naděje.

    Nechce se mi kvůli tomu přeinstalovávat WIN, nemáte nějaký nápad?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    CUBBA: diky za odpoved.. ve finale s MacOS problem nebyl, jenom s phone/tablet a jelikoz to neni uplne standard (a ja to nemam kde testovat) tak padlo doporuceni pouzivat i na techto devices MS appky, s Outlookem problem neni a je vcelku pouzitelnej i na apple zarizenich
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    ARXIE: MFA myslim vyzaduje modern authentication a na to potrebujes MacOS 10.14 alespon
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    neresil jste nekdo problem s pristupem (overenim) nativnich apple apps (mail klient napr.) k uctu usera po zapnuti 2fa nad jeho uctem?
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30:

    MS Office 2k7 Professional Hybrid CZ (X16-69449)
    Zásilka | Úschovna.cz
    https://www.uschovna.cz/zasilka/LQ3S87AD6AM9L7PK-YKA/

    (odkaz na správu zásilky pro případné vymazání, nutno odstranit mezery https:// www.uschovna. cz/zasilka/ LQ3S87AD6AM9L7PK-YKA/ CZSMS2V9YA )
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    PES: Ale jo jeste bych to uvital
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30: Takže už to není aktuální, jo?
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    PES: sakra zapomněl jsem se připomenout :D
    PES
    PES --- ---
    GUMIDEK30: Možná mám, připomeňte se večer, až budu doma u off-line archívu...
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    TOOMIX: no na to mi nefaká ten licenční kód :(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GUMIDEK30: je nutná ta hybrid verze? Mám tu iso s Professional ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam