• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUHOKlimaticka zmena / Thank you so much for ruining my day
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: tak zase o zpomalení proudění nemůže být moc řeč, to musí být jasné i konspiračním teoretikům. jde o vnesení turbulencí do proudění, díky čemuž (údajně) vlhkost zkondenzuje jindy/dřív. Tomuto by se dalo i věřit, jen není jasné, proč zkondenzuje vždycky právě nad Krušnýma horama, kde je větrných elektráren dohromady asi jen deset, nebo kolik...
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    PASTAFARIANKA: me to tak zajmalo, ze sem tu studii dohledal
    Large-scale US wind power would cause warming that would take roughly a century to offset -- ScienceDaily
    https://www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181004112553.htm

    Jinak nevim jestli si mi pokladala nejakou otazku, ale veda je zalozena na rozumu, ne emocich. A komplexni problemy se moc na emocionalni urovni resit nedaj... a to i presto, ze vedci nejsou emocionalne plochy
    PASTAFARIANKA
    PASTAFARIANKA --- ---
    LINKOS: heh, mně tohle říkal Pokorný, když jsme se osobně potkali, že větrný parky oteplují a suší oblasti kolem ve směru větru, protože prý větrníky míchají vrstvy vzduchu do 200m, a tím pádem neprobíhaji procesy jako obvykle. Zůstala jsem na něj koukat s otevřenou pusou. Prej v USA změřeno... Mno. Tak asi tak no.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: oni to mají totiž Němci spocitane tak, aby zpomalili to proudění jen natolik aby u nich pršelo a na nás už nezáleží. Jako s logikou na tyhle lidi nemůžeš
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PASTAFARIANKA: no, ve stepi, která tu asi vznikne, by asi mohly žít stáda ovcí a koz, když nebudou teda příliš nahuštěný a budou trochu migrovat...

    v noci na zítřek má spadnout 5mm, v Praze. těším se jak malý dítě, budu spát s otevřeným oknem a poslouchat.

    vtipné ale je, jak popírači mají novou teorie, že za sucho můžou německé větrné elektrárny :-) přijde mi empiricky vyvratitelná tak, že podle radaru prší většinou v celém Německu až po Krušné hory a až u nás se srážky většinou vyhnou tepelnému ostrovu Praha a střední Čechy...
    KEB
    KEB --- ---
    LINKOS: taky se hlásím :-)
    PASTAFARIANKA
    PASTAFARIANKA --- ---
    Jsem teda z jinýho vesmíru, když mi takový vyjádření přijde hodně slabý? Že vědci selhávají tím, jak věci popisují suše, bez emocí? Diskuze pro Shefika.
    Sucho je pekelný. Tady pán má možnost říct do éteru, lidi, dělejte něco, tlačte na politiky, řešte to v rámci samospráv, na svých pozemcích, trvá to pátý rok, nebude se to zlepšovat. Je nutné konat rychle, společně, jako se jedná za koronáče. A on řekne, že reakce vlády je zoufale pomalá. Máme rezervy. Cirok asi pěstovat nebudeme. Úplně spokojeni být nemůžeme. Z opatření ke zmírnění klima změny řekne, že teda o nich jen mluvíme. Změna přístupu k hospodaření (už to neporoste).
    Vypráví to, jak kdyby popisoval, jak se mu podařilo upéct jablečný koláč. Hlavně nebýt kontroverzní, nikoho nenaštvat, pěkně v klidu...
    Jinými slovy, za pět let se neudělalo nic, ale úředníci a politici už o suchu slyšeli. :-(
    Sucho v krajině? Příští týden se výrazně zhorší, varuje bioklimatolog Trnka | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/sucho-pocasi-trnka-biologie-uroda-pocasi_2004180723_sot
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PASTAFARIANKA: pošli, pokud to bude česky tak si to můžu hned pustit
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Co si o tom myslite? Je to jen o CO2, neuvazuje o metanu...

    Pavel Kalenda: Globální klimatický experiment - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/pavel-kalenda-globalni-klimaticky-experiment

    Dá se odhadnout, že pokud by se zastavila zcela úplně jakákoli lidská výroba (a produkce CO2), tak může dojít k poklesu koncentrace CO2 až o 10 ppm, tedy na hodnoty okolo 403 ppm. Jak je ale zřejmé jak z křivek ročního chodu (obr. 3), tak z křivky anomálního vývoje v roce 2020 (obr. 4), po obnovení výroby vždy koncentrace CO2 rychle v průběhu cca 1 měsíce dosáhla stejných hodnot jako před útlumem výroby. Z toho vyplývá, že antropogenní CO2 a jeho množství nemá podstatný vliv jak na dynamickou rovnováhu na hladině světového oceánu, tak na dlouhodobý chod (trend) v koncentracích, které je možno vysvětlit změnami teplot oceánu a atmosféry a rovností parciálních tlaků CO2 na hladině
    PASTAFARIANKA
    PASTAFARIANKA --- ---
    LINKOS: klecovy chov je nádherný příklad. Nejdřív ne, bylo by to drahé, pak lidi to chtějí, baba se vyfotí se slepicí a pak, když je jasný, že holding na to dostane dotace, tak klece zakážeme. Chybí jen obrázek vytlemenyho baby, zase jsem s tím vyjebal, mám prachy, mám popularitu, zaplatí to někdo jinej. Snad na konci to ocení i slepice... V roce 2027! :(
    Tyhle aféry každého jen obtěžují. Já bych všechny ty lidi s jejich velkochovy zakázala.
    PASTAFARIANKA
    PASTAFARIANKA --- ---
    LINKOS: pošlu ti trihodinovou prezentaci o možných opatřeních. Degrowth třeba, opatření, co stojí hodně a udělají malou změnu nebo opatření, co nestojí skoro nic a udělají hodně muziky...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TADEAS: tak přejít z pěstování kytek na pěstování jídla mi nepřijde jako neřešitelné, i když první rok může být drsný...
    KEB
    KEB --- ---
    TADEAS: já to říkám pořá, že s takovouhle opozicí má Andrejko vyhrané i bez kampaně, bohužel.
    KEB
    KEB --- ---
    LINKOS: a když k tomu přidáš silnou desinformační scénu tak máš vymalováno
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    I used to have an association with CargoLux, a Luxemburg based freight line. They flew 747 jumbos full of flowers from East Africa and Columbia to the markets in Amsterdam for distribution all around europe.

    All the growers, workers and supply chain operators in these countries are now unemployed and wont be receiving any helicopter money.
    This is just one more example of the global supply chain breaking down.

    The Crash of the $8.5 Billion Global Flower Trade
    https://www.bloomberg.com/features/2020-flower-industry-crash/

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PASTAFARIANKA: jenže zrušit klece je relativně snadný, klima je příliš složitý problém, naprostá většina neví jak to zlepšit i já mám vlastně ve finále jen mlhavou představu jak převést ty opatření do praxe.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    čili pokud někdo znáte lokaci, tak můžem najít číslo bloku v LPISu. ono se tím nic nezmění, protože to bude dál zemědělská půda určená k obdělání, která jen ležela ladem. jako když nikdo nepodá návrh na změnu územního plánu, tak ať si pak nestěžuje, že si majitel nebo pachtýř suší mokřady.
    change my mind :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JINDRICH: to hledám a jediný uherčice jsou u znojma.
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    Plochu mokřadu, který na Břeclavsku někdo vysušil, začala okamžitě obdělávat zemědělská společnost spadající pod Agrofert, která má pole v nájmu. Deník N to zjistil přímo na místě. Zmizení cenné přírodní lokality vyšetřuje Česká inspekce životního prostředí. Agrofertu v polních pracích nebrání.

    Studio N: Příběh vysušeného mokřadu, do kterého se zakousl traktor Agrofertu – Deník N
    https://denikn.cz/...io-n-pribeh-vysuseneho-mokradu-do-ktereho-se-zakousl-traktor-agrofertu/?ref=mpm


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam