• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUHOKlimaticka zmena / Thank you so much for ruining my day
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PAD: mohl by to byt udaj opravdu k ty pitny, tzn. vycisteny a domineralizovany vode, pak by byl limit tej mineralizacni filtr pripadne upravna pH.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PAD: popravde ted nevim, co je to presne za udaj. vstup kondenzatu zalezi na velikosti budovy (mnozstvi prochazejiciho vzduchu), destovka je omezena strechou/strechama a akumulacnim prostorem, ta ultrafiltrace (seccua urspring) neni vubec limitem... takze nevim, muzu se zeptat nebo ti hodit vypocty pro nasi budovu. prakticky vsechna ta voda nakonec odchazi vyparem z komposteru nebo spotrebovanim v kuchyni. a mezitim se vyuzije na mycku a prani, pak splachnuti. voda na myti v podstate cirkuluje, jen cast odchazi jako odpad z ultrafiltrace, takze ten obeh je co se tyce potrebnyho vstupu hodne nizko.
    PAD
    PAD --- ---
    TADEAS: U vykonu pro pitnou vodu uvadi 29m3/rok. To je zastaraly udaj, nebo pocitate s takto malou spotrebou?

    NyrdenCore Brochure 1.2.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1owNmHlngAVOsnz3yejLQ_NkdBMQGyXNB/view
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TUHO: to je asi na nejakyho chemika, ale fosfaty škodily hlavně tim, že hnojily naše potoky a pak se nám tam mnohem více rozjížděly sinice a tak. Mimochodem za zákaz fosfátů se u nás zasadila tahle pani:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Yvonna_Gaillyov%C3%A1?wprov=sfla1
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TUHO: odpad jde pres hrunou filtraci a lapac tuku, pak s s nim splachuje, to jde do komposteru, voda se odparuje. fosfaty jsiu snad zakazany, a kazdopadne, cim vic je materialovej cyklus lokalizovanej, tim vic clovrk ma na taliri co do nej pousti, to je jedna z motivaci to delat :)
    TUHO
    TUHO --- ---
    TADEAS: pracka, mycka - odpad z mycky se da kompstovat? :-o mel jsem za to, ze fosfaty z mycich prostredku v mycce jsou celkem unfriendly...
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    LINKOS: viz TUHO TADEAS, nejspis budem pilotni projekt (koukni na web, ty systemy jsou tam podrobne popsany), zdroj vody pro dum je pouze destovka plus kondenzat z TC (nemalej zdroj), jde to pres ultrafiltraci (seccua) a mineralizaci, mas top kvalitni pitnou vodu. voda z myti se zpetne cisti a recirkuluje taky timhle zpusobem. pracka, mycka - tam probiha jen hruby cisteni, voda ze poouziba do lowflush zachodu, jejich obsah se kompostuje (indoor kompostery). je to takovy integrovany nakladani s vodou a odpadama. v podstate vstup akorat destovka a vzdusna vlhkost, vystup procesu kompost, bioplyn, digestat. so cool ,)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TADEAS: to mě zajímá, jak máš vyřešené to zachytávání dešťovky, k čemu to chceš používat a jak to chceš čistit?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    SHEFIK: zalezi co chces, jaky hlediska resia a jakou maj prioritu ,) ... my treba na jednom domku s plochou strechou a na plochou cast strechy jinyho domu davame zelenou strechu, hodne nas na tom zajima ten estetickej aspekt, tam kde na to koulas zeshora je to proste pekny. ty porizovaci naklady jsou docela vysoky, ale je tam dotace, strecha ie sice tezsi a konstrukce tomu ma byt prizpusobena ale neni to nic zasadniho. jinde se snazime dohodnout s nekterym dodavatelem FV strech, coz ma tu vyhodu ze dotace na FV se kombinuje s vydajem na tu krytinu, zaroven se lip/vic zachytava voda (coz my chcem, mame pro ni vyuziti - skrz ultrafiltraci a mineralizaci jde do obehu, nezasakujem). u RD mi ta cerna strecha (panely) neprijde moc kriticka, ta izolace (vuci teplu) se stejne resi jinde a je dostatecna. ma ti mraky ohledu, pokud se to zameri jen na tu pomoc pro mesta, aby neabsorbovaly tolik tepla, tak ma asi pravdu :)
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    hm. je nekdo, kdo se v tematu vyzna? ma smysl zelenou strechu mit, nebo je lepsi mit bilou bezudrzbovou, jak pise clanek?

    Jiří Svoboda: Zelené střechy – dobré řešení pro města? - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/...cistika/nazory-a-komentare/jirin-svoboda-zelene-strechy-dobre-reseni-pro-mesta
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LINKOS: asi iba adware, ale eset mi to zablokoval :) ale dobry serialek, kedysi som to pozeraval

    Threat found
    This web page contains potentially dangerous content.
    Threat: JS/Adware.TerraClicks.A application

    GLOBETROTTER: vidis a mne sa v praci smeju, ze chodim v 10 rokoch starych handrach a trickach s rozparanymi rukavmi, ale ma to hned 2 vyhody, jednak usetrim kopu vody potrebnej na vyrobu oblecenia keby ho striedam napr. kazde 2 roky a jednak ma na ulici tolko nezastavuju vselijaki hobovia, ze chcu drobak, lebo sa na mna pozru a myslia si ze som tiez bezdomovec :D
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    GLOBETROTTER: třeba to dotáhne do nějaké naháčské hippie komunity. Myslím, že tam pak bude jezdit bulvár co týden.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    LINKOS: No teď už nikde, když si bude pokrytecky půjčovat oblečení od přátel. Bál jsem se, že v novinách budou její pokrokové nahé fotky.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Zcela výjimečně do více diskuzí
    Podané ruce mezi zemědělstvím a solární energetikou: agrivoltaika | Obnovitelně
    https://www.obnovitelne.cz/...1445/podane-ruce-mezi-zemedelstvim-a-solarni-energetikou-agrivoltaika/
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    GLOBETROTTER: kde je problém?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Napřed jsem se lekl, ale ona to pokrytecky vyřešila:
    „Mám spoustu přátel, kteří mají oblečení hodně. Myslím, že mi nějaké půjčí, nebo mi věnují to vyřazené,“ prohlásila oslavenkyně
    Už nikdy si nekoupí oblečení, nepoletí letadlem. Greta ušla dlouhou cestu, od neděle je plnoletá | Svět | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...istka-oslavila-osmnactiny-nikdy-si-nekoup.A210105_135220_ln_zahranici_livs
    TUHO
    TUHO --- ---
    A republikani zrejme ztratili senat.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Renewables produce more power than fossil fuels in Germany for first time | Clean Energy Wire
    https://www.cleanenergywire.org/news/renewables-produce-more-power-fossil-fuels-germany-first-time

    Němci splnili cíl pro rok 2020 - v poslední chvíli díky covidu :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam