VLAK: k tomu linku - arduino je hračka. Každá časová doba má svoji hračku. V 60-tých letech to byly magnetické tabulky. To asi neznáš. To byla plastová placatá skříňka tak 20x15 cm, tlustá tak 2cm, s obrazovkou a 2 knoflíky. Připomínalo to televizku. Nemělo to ani baterky, nic žádnou elektriku. Displej byl černobílý, kontrastní, na první pohled připomínal dnešní velké LCD panely. Knoflíkama se kroutilo a na obrazovce se maloval obraz. Byl to hit za pár Kčs prodávaný v papírnictvích. Co bylo uvnitř, nevím. Elektronika tam jistě nebyla. Bylo to analogové a chytré.
Po magnetických tabulkách přišla 70tá léta a s nimi nová hračka - kalkulačky s červeným displejem. Každý je musel mít. Krátce po nich přišly digitální hodinky. Kdo neměl na ruce digi, byl za blbce. Začínala doba digitální.
Následovala další hračka - tamagoči. Digitální hračka pro pitomce. Kdo neměl tamagoči, byl out a blb. :)
Tamagoči bylo vytlačeno dalšími hračkami - domácím počítačem Sinclaire. Kdo neměl doma Sinclaira, byl out a blb. Všichni chtěli mít Sinclaira a hrát hry.
Doba pokročila, analogový svět se měnil na digitální a přišel konec 80tých let a s nimi další hračka - PCčka. Po převratu v 90tých letech Xtéčko do každé rodiny. K čemu se používalo? Na hraní her a zabíjení času. Místo aby se lidé učili, hráli hry. Doba digitální stále pokračovala a vytlačovala analový svět a s ní postupně pokračoval duševní úpadek. Lidé méně četli knížky, méně se učili počítat a psát, protože místo psaní rukou stačilo naučit se ťukat do klávesnice.
Doba pokročila o dalších 10 let. Lidé se změnili na ovce. Ovcím bylo potřeba nadělit další hračku, protože Xtéčka zanikly a byly vystřídány výkonným PC-pentiem. Většina již zdegenerových lidí prošlých duševní proměnou na ovce je neuměla programovat. Stále je používali pouze na hraní her a nově prohlížení sexistických a porno stránek na internetu.
Bylo potřeba dát ovcím další novou hračku, rozjet další byznys. Nová hračka je tu - Arduíno. Následovalo Beduíno, PCuíno, Picuíno. Většina majitelů Uína s nimi nedokáže nic vlastního vymyslet, protože již zdegenerovali, neumějí psát, neumějí počítat. Umějí pouze kopírovat cosi z internetu. Ale to nevadí. Číňané mají byznys a ovce mají hračku a to je hlavní.
Za pár let po uínu neštěkne ani pes. Ovce budou zcela zdegenerované a bude pro ně nutno najít další ještě primitivnější hračku.
V době analogové existovaly počítače, kterým se říkalo "analogové počítače". Vyráběla je třeba Aritma Praha. V době digitální, dnes, anbalogové počítače stále existují. Používají je vědecké laboratoře (nikoliv v ČR), NASA, astronomické observatoře a podobně. Akorát se jim neříká "analogové počítače", ale nazývají se simulátory. Vnitřek je však v podstatě stejný, ovládání je vylepšeno. K jech ovládání je nutno znát stále to samé, co v době analogové - totiž integrální počet a parciální diferenciální rovnice a vědět jak se soustavy takových trovnic řeší.
V době analogové se takovéto vědomosti učili a inženýři, absolventi technických vysokých škol je znali. Dnes, v době digitální se již neučí.
Když řeknu absolventovi matematickofyzikální fakulty v Praze, aby napsal rovnici popisující pohyb Měsíce za 12 měsíců, kdy oběhne Zemi a s ní Slunce, zůstane stát s papulou dokořán a očima nechápavě otevřenýma. Přitom si myslí "co to ten idiot po mne chce". Jsme přece v době digitální ....