• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEJIMADAZERO WASTE
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    momentálně se snažím zrecyklovat a v rámci zw principů využít spoustu věcí, co nám zůstalo po dědovi.. zjistila jsem, že z flanelových košil se dá ušít skvělá deka a z bavlněných košil kapesníky :)

    btw jako umřít si, je asi nejvíc nezerowaste věc... tolik odpadu a zbytečností při pohřbu a hostině jsem ještě nezažila.. a to jsme se snažili všechno zařídit hodně rozumně. Dokonce to trhlo i můj šok z produkce odpadů v porodnici :) A to nemluvím o spoustě nasyslených věcech za 92let života, se kterými si nevíme moc rady..

    jo a druhá strana deky je háčkovaná ze zbytků klubíček co se ke mě, jakožto v okolí známému tvůrčímu člověku, dostala... dělala jsem ji průběžně 14 let. Jeden by řekl slovy klasika:" Kolik to zabralo času a přitom taková blbost" :D



    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    GUDRUN: mraz.zeleninu (cokoliv v marketu na vahu) bych nekupovala, nemam k tomu po zkusenostech z brigad duveru...např.se jim rozbil chladak, tak to rozmrzlo a pak to dal prodavali, oříšky sypaly z cca kilovejch pytlu a decka se v tom hrabaly..navic ovo/zel meli pomichany např.s krevetama a podobnyma vecma..lidi se v tom hrabali rukama...nejsem žádná cíťa ale tohle fakt nedavam.

    zeleninu si snažím delat sama z dumpsteru, vetsi baleni (1kg) fazolovych lusku a zeleniny meli v lidlu.

    jinak se pocita kazdej krok bliz k zw, jsou veci co jsou pro me v pohode a automaticky (např.latkovy kapesniky a vložky); pro jiny to je kekel nejvetsi a dela jiny veci co já nedelam...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GEISHA: kdyžtak to snad budou 10kg pytle, a to je přece jen lepší, než 350g pytlíky. prodávají do vlastního obalu? v Globusu jsem nebyla 5+ let, ale je to dobrej tip, díky!
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    GEISHA: Neuspokoji tvoje chutě na tempeh natto? To je na přípravu snazší a nevabnost je už tak nějak jeho podstatou :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    GUDRUN: Tofu prej v sape (taky se tam teprve chystám) a zeleninu si zamražovat sám, akorát to chce plánovat dopředu...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    řeším, že bez plastu z těch základních domácích ingrediencí neumím dvě věci, tofu a mraženou zeleninu (hrášek, fazolky). tofu mají v bezobalu a budou mít i v nebaleno, které mám u nosu. ale sterilované prostě chutnají jinak, než mražené, a pro nás to je taková základní surovina, do polivky, zapekanych jídel... máte nějaké zajímavé řešení, kromě vypuštění z jídelníčku?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: popř. ráda odpovím na případné dotazy :-)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    VERONIKA22: jak to funguje? slysela jsem o tom ale neumim si to predstavit
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: V Praze a Berouně nabízím zdarma předání vzorku
    .

    Budu ráda když se zájemců najde dost a vyzkouší ji i další lidé :-)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Začala jsem vyrábět depilační cukrovou pastu. Je vyráběná v zásadách zero waste: suroviny jsou kupované bezobalově a prodávána je také v znovu použitelných skleničkách. ( Použitá pasta plná chloupků se dá snadno rozpustit ve vodě a vylít .....nemusí zde být tedy žádný odpad).

    Studená cukrová pasta je tuhá a je potřeba ji rozehřát ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě.
    Součástí balení i podrobný návod jak při depilaci postupovat.

    Váha cukrové pasty je 210g. Toto vám může vystačit až na 3-4 depilace obou lýtek. Depilace je snadná a k očištění pokožky stačí teplá sprcha.

    Trvanlivost je i 1 rok bez jakékoliv změny stavu a použitelnosti. Skladování při pokojové teplotě.

    Nabízím i osobní předání v Praze či Berouně. Zde je také možné odečíst z ceny 15kč při předání podobné čisté skleničky.
    Složení: bílý cukr, citronová šťáva a voda.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Život bez odpadkového koše: Skleničku s odpadky vynášíme jednou za půl roku - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...pul-roku-66292?seq-no=9&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1
    ANNKA
    ANNKA --- ---
    ANNNA: ta vypada zajimave,diky za tip.akorat uz ted premyslim,kam s ni,az se posere. me zatim treba na umyvani koupelny staci zrecyklovana zauzlenina z puncoch,na nadobi to je takovy divny,ale taky se da..nebo mam drevenou stetku z econea od jeziska:]
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Fridays for future: čeští středoškoláci se přidávají k protestům za ochranu planety – A2larm
    http://a2larm.cz/...days-for-future-cesti-stredoskolaci-se-pridavaji-k-protestum-za-ochranu-planety/
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LEJIMADA: Jojo, v Bezobalu, ekobio obchůdkách apod. to prodávají přímo k tomuhle účelu. Mám zakoupeno, tak jsem zvědavá až vyzkouším.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LEJIMADA: mam ji a seznamujeme se, ale hodne mi vadi, ze nesaje
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Ad houbičky na nádobí.... během sprchy, mydleje se lufou, mi došlo její možné využití v kuchyni :) je přiměřeně abrazivní, hodně pění a má velký objem do ruky.... Doma vypěstovatelná (snažím se o ni již třetí rok, neúspěšně, zkusím letos poslední várku semen), zcela přírodní a zkompostovatelná...

    https://kouzloesence.cz/...wAGdAOr4WJm0ZPVzuNTYED3rH2PVuiQGvkLR_EL4bdvpENCwisscORJ9YYhRoC9F4QAvD_BwE (odkaz je náhodně vybraný, nemám s obchodem žádné zkušenost - šlo mi o obrázek :) )
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    ANNNA: to je jasny, ale kdyz jde o bavlneny hadrik typu rucnik, tak ten snese i stovku.
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    Recyklace tetrapak obalů (snad to není off topic).

    Milchtüten-upcycling - DIY für kleine Pflanztöpfe auf mrsgreenhouse.de
    https://mrsgreenhouse.de/...een?fbclid=IwAR2JwxaoY4qz3T-KdcE3eJrwoz9YazY2IpbVjsrQxvA_DkSY7f9T8wRZ4Eo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam