• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEJIMADAZERO WASTE
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Asi jsem objevila Ameriku, ale z bambusu se dají nastříhat velmi ucházející brčka! Po protažení kartáčkem se i mírně zvětší průsvit.

    Bambus se teď různé po zahradách rozmáhá, a zrovna je sezóna prostřihávání...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SIBETH: podle všeho mají provozovnu i v Heřmance? to by bylo skoro lepší. díky za tip!
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    GUDRUN: A ještě bonus: dají Ti to do vlastní krabičky. Dokonce mají smetanu a tvaroh do vlastní nádoby! :-)
    SIBETH
    SIBETH --- ---
    GUDRUN: Ahoj, nejsem žádný sýrový znalec, ale mám dobrou zkušenost se Skálovou mlékárnou na Kobylisech ve dvoře. Cenově se mi to zdá ok. Nejsem si jistá, jestli mají nějaké nivovité sýry, ale zkus se kouknout sem:
    https://www.facebook.com/SkalovaMlekarna/posts
    Dvůr | Dvůr – nejen tržiště
    http://www.nasdvur.cz/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    kam v Praze na syry, aby nebylo kilo za 600kč? Holandskej kluk má často zavřeno i v regulérní otviracce :-/ kdyby meli něco i typu niva, tak by to byl win.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    momentálně se snažím zrecyklovat a v rámci zw principů využít spoustu věcí, co nám zůstalo po dědovi.. zjistila jsem, že z flanelových košil se dá ušít skvělá deka a z bavlněných košil kapesníky :)

    btw jako umřít si, je asi nejvíc nezerowaste věc... tolik odpadu a zbytečností při pohřbu a hostině jsem ještě nezažila.. a to jsme se snažili všechno zařídit hodně rozumně. Dokonce to trhlo i můj šok z produkce odpadů v porodnici :) A to nemluvím o spoustě nasyslených věcech za 92let života, se kterými si nevíme moc rady..

    jo a druhá strana deky je háčkovaná ze zbytků klubíček co se ke mě, jakožto v okolí známému tvůrčímu člověku, dostala... dělala jsem ji průběžně 14 let. Jeden by řekl slovy klasika:" Kolik to zabralo času a přitom taková blbost" :D



    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    GUDRUN: mraz.zeleninu (cokoliv v marketu na vahu) bych nekupovala, nemam k tomu po zkusenostech z brigad duveru...např.se jim rozbil chladak, tak to rozmrzlo a pak to dal prodavali, oříšky sypaly z cca kilovejch pytlu a decka se v tom hrabaly..navic ovo/zel meli pomichany např.s krevetama a podobnyma vecma..lidi se v tom hrabali rukama...nejsem žádná cíťa ale tohle fakt nedavam.

    zeleninu si snažím delat sama z dumpsteru, vetsi baleni (1kg) fazolovych lusku a zeleniny meli v lidlu.

    jinak se pocita kazdej krok bliz k zw, jsou veci co jsou pro me v pohode a automaticky (např.latkovy kapesniky a vložky); pro jiny to je kekel nejvetsi a dela jiny veci co já nedelam...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GEISHA: kdyžtak to snad budou 10kg pytle, a to je přece jen lepší, než 350g pytlíky. prodávají do vlastního obalu? v Globusu jsem nebyla 5+ let, ale je to dobrej tip, díky!
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    GEISHA: Neuspokoji tvoje chutě na tempeh natto? To je na přípravu snazší a nevabnost je už tak nějak jeho podstatou :-)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    GUDRUN: Tofu prej v sape (taky se tam teprve chystám) a zeleninu si zamražovat sám, akorát to chce plánovat dopředu...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    řeším, že bez plastu z těch základních domácích ingrediencí neumím dvě věci, tofu a mraženou zeleninu (hrášek, fazolky). tofu mají v bezobalu a budou mít i v nebaleno, které mám u nosu. ale sterilované prostě chutnají jinak, než mražené, a pro nás to je taková základní surovina, do polivky, zapekanych jídel... máte nějaké zajímavé řešení, kromě vypuštění z jídelníčku?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: popř. ráda odpovím na případné dotazy :-)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    VERONIKA22: jak to funguje? slysela jsem o tom ale neumim si to predstavit
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: V Praze a Berouně nabízím zdarma předání vzorku
    .

    Budu ráda když se zájemců najde dost a vyzkouší ji i další lidé :-)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Začala jsem vyrábět depilační cukrovou pastu. Je vyráběná v zásadách zero waste: suroviny jsou kupované bezobalově a prodávána je také v znovu použitelných skleničkách. ( Použitá pasta plná chloupků se dá snadno rozpustit ve vodě a vylít .....nemusí zde být tedy žádný odpad).

    Studená cukrová pasta je tuhá a je potřeba ji rozehřát ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě.
    Součástí balení i podrobný návod jak při depilaci postupovat.

    Váha cukrové pasty je 210g. Toto vám může vystačit až na 3-4 depilace obou lýtek. Depilace je snadná a k očištění pokožky stačí teplá sprcha.

    Trvanlivost je i 1 rok bez jakékoliv změny stavu a použitelnosti. Skladování při pokojové teplotě.

    Nabízím i osobní předání v Praze či Berouně. Zde je také možné odečíst z ceny 15kč při předání podobné čisté skleničky.
    Složení: bílý cukr, citronová šťáva a voda.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Život bez odpadkového koše: Skleničku s odpadky vynášíme jednou za půl roku - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...pul-roku-66292?seq-no=9&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1
    ANNKA
    ANNKA --- ---
    ANNNA: ta vypada zajimave,diky za tip.akorat uz ted premyslim,kam s ni,az se posere. me zatim treba na umyvani koupelny staci zrecyklovana zauzlenina z puncoch,na nadobi to je takovy divny,ale taky se da..nebo mam drevenou stetku z econea od jeziska:]
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Fridays for future: čeští středoškoláci se přidávají k protestům za ochranu planety – A2larm
    http://a2larm.cz/...days-for-future-cesti-stredoskolaci-se-pridavaji-k-protestum-za-ochranu-planety/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam