• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYConan Exiles
    DORIAN
    DORIAN --- ---
    Musím říct, že Funcomácké pojetí Conanovského světa se mi velmi líbí až na jednu věc a tou jsou samotná Hyboryjská království, která u nich vypadají jak starověké Řecko. Z knih je dost jasně cítit, že to připomíná spíš středověkou společnost - Aquilonie je Francie, Nemedejci jsou němci a u Brythunie se dostáváme k balkánským národům.
    JCD
    JCD --- ---
    jinymi slovy, priorita je prodat vic DLC ;)
    JCD
    JCD --- ---
    Patch Schedule for the next two weeks [31.07.2018] - News and Announcements - Funcom Forums
    https://forums.funcom.com/t/patch-schedule-for-the-next-two-weeks-31-07-2018/29546
    DWAY
    DWAY --- ---
    Za tyden to nespadlo, protoze tam nikdo nebyl :-D Tudiz to prozatim stopnu, kdyby ste si nekdo chteli zahrat, tak dejte vedet :)
    JCD
    JCD --- ---
    Každopádně funcomaci jsou zpět z celozávodní dovolené. Brace for impact, patches are coming ;)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    JCD: to pak leda na discordu, no :))
    SHARKSYK
    SHARKSYK --- ---
    DORIAN: Rozumiem, často bývajú i obmedzenia že sa nejakú časovú jednotku nesmieš pripojiť do pôvodného clanu, takže pak xpíš tie stratené úrovne docela sám.
    Z mojich skúseností som moc perma výsledok nevidel, ale uznávam že by ma to asi taky nepotešilo. Na druhej strane sa mi dosť vidí ten pocit ohrozenia ktorý pak človek má keď vidí skupinku iných hráčov. Jak si v rámci PvE skoro nemusím dávať s namaxovanou postavou pozor na nič a môžem sólovať draky tak parta podobne namaxovaných hráčov je aspoň hrozba.
    JCD
    JCD --- ---
    RP není nic pro mne, když si člověk nemůže svobodne popovídat v chatu o nesmrtelnosti chrousta ;)
    DORIAN
    DORIAN --- ---
    SHARKSYK: Většina RP serverů na které jsem narazil tlačily na perma-death a právě to byla hlavní věc, která mi brala chuť se připojit. Asi už jsem příliš zlenivěl, ale stavět si barák znovu pokaždé, když zemřu (samozřejmě za předpokladu, že nejsem v klanu, ale zrovna na RP serverech je dost lidí, co se do klanu nepřipojují) mi nějak neláká :)
    JCD
    JCD --- ---
    Conan Exiles :: Weekly Community Newsletter: All About Them Pets
    https://steamcommunity.com/games/440900/announcements/detail/1715194885558633934
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SHARKSYK: nutno dodat, že nová krev by serveru určitě prospěla :) Samozřejmě jde tedy o zahraniční server a hraje se v angličtině, jen pro doplnění.
    SHARKSYK
    SHARKSYK --- ---
    Možno to úplne záujemcov nenájde, ale za pokus...
    Taktiež som už dosť dávno narazil na to, že hra pre slabší endgame na serveroch kde sa plne nedá hrotiť PvP (alebo u ľudí čo na tie clan wars moc nie sú) nemá zas tak čo ponúknuť. Dostal som sa k módom, módovaným serverom a RP komunite.

    Momentálne hrám na "heavy-rp" server s asi 7-8 módmi ktoré pridávajú dosť nových vecí, od nových barvičiek cez obchod a finančný systém až po možnosť súložiť. Hra je dosť postavená práve na tom role-play takže ak sa hráči stretnú tak sa kecá v rámci postáv.

    Sú vynútené nejaké pravidlá ktoré majú podporiť imerzi sveta (teda napr. zákaz mať v clane viac náboženských budov ktoré sú protichodné, zákaz stavať veľké stavby z T1 materiálu, zákaz "nerealistický" stavieb, omezenie maximálnej plochy čo môže zastavať jednotlivec, etc) ako i pravidlá postavy a chovania (lore-friendly meno, nutná nejaká história postavy,...) ako i pravidlá PvP - zákaz offline raiding, adminom sa vždy pošle žiadosť o raid voči nejakému cieľu, spustí sa nejaký limit do kedy je nutné začať s raidom (typicky 30m) a priebeh zvykne monitorovať nejaký admin či sa neglitchuje a tak. Zaujímavosťou je výsledok PvP súboja, kedy víťaz rozhoduje čo bude s porazeným - typicky zotročenie či smrť. Tá je perma - teda postava je zrušená, hráč si musí vytvoriť novú postavu (dostane ale nejaký xp boost, myslím 60% toho čo mal predtým) ktorá nie je nijak napojená na pôvodnú.

    V podstate trošku dračák online, kedy sa i v rámci textu hrajú gestá, pohyby a podobne.
    Dosť ľudí tam chodí spíše prcat a roleplayovať otrokov a otrokárov, ale vždy záleží.

    Iné RP servery majú typicky iné pravidlá, iné módy, vždy záleží čo hráč chce - niekde sú harvest i xp rate nastavené na maximum, plne sa ide roleplay, niekde je snaha naopak o viac hardcore prístup.

    Ak by to niekoho zaujalo môžem dať ďalšie info.
    CAIA
    CAIA --- ---
    DWAY: No jednak to kluci chteli mit soukrome a druhak ten server byl prilis easy mod. Me ta hra pak rychle omrzi.
    DIOM
    DIOM --- ---
    no mi dáváme pauzu na neurčito..tak nějak jsme to dohráli a už nebylo moc kam dál ..herní archa server jsem chvilku zkoušel sám, ale brzy jsem to vzdal

    každopádně nevylučuji návrat s novým obsahem :)

    díky za server!
    JCD
    JCD --- ---
    Server je super, jen jsem tam byl nakonec sám ;)
    DWAY
    DWAY --- ---
    CAIA: Proc nehrajete u nas? :)

    Jinac server bezi, ale pokud by tam nikdo nebyl tak ho vypnu nez bude zase zajem :) Dokonce sem i celkem sledoval jestli bezi. Pripadke klidne prijmu kritiku co a proc je spatne.
    CAIA
    CAIA --- ---
    JCD: Mame privatni server kde hrajeme v trojici RL znamych.
    JCD
    JCD --- ---
    O nic neprichazite. Novy DLC prijde snad v srpnu, snad v zari, funcomaci jsou asi porad jeste na dovolene, takze se zatim nic noveho nedeje :)
    DORIAN
    DORIAN --- ---
    Mě začal rodinný život, podobně jako DWAYovi a tak už na hraní moc prostoru nezbylo. Bohužel.
    JCD
    JCD --- ---
    Na jakem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam