• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAMIRALibanon
    Libanon, Byblos, Baalbek, Tripoli, Side, a hlavně Beirut - Paříž Blízkého východu Jídlo, lidé, památky a vše okolo této malé zamičky mezi mlýnskými koly
    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    RAHUF: Držel bych se rad co jsou různě po netu (tripadvisoru), co jsem tak pogogloval tak všichni tvrdí to samé:

    "You don't need a permit to visit Sidon, Qana, Tyre and Beaufort Castle, however, you do need a permit to visit Nakoura headquarter of the United Nations Interim Forces In Lebanon (UNIFIL), Tebnin Castle, and villages bordering Israel in other words the whole region under control of the United Nations which is south of the Litani River.

    This permit is granted to you the day of the trip at Mohammed Zgheib Lebanese army barrack in Sidon city center and has nothing to do with safety and security matters in the south of the country, it is just registering the name of foreigners entering the region under supervision of the United Nations on their request."

    RAHUF
    RAHUF --- ---
    Dotaz: víte někdo, jak je to s cestováním v okolí Týru (konkrétně vesnice Qana)? Dá se, nedá se, je potřeba povolení, od koho?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Příprava na příští přestřelku s Izraelem :)

    Nasrallah: Hezbollah getting precision rockets despite Israeli actions - Israel News - Haaretz.com
    https://www.haaretz.com/...zbollah-getting-precision-rockets-despite-israeli-actions-syria-1.6491186
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Možno shlídnout na Netflixu:

    https://www.csfd.cz/film/455172-beirut/

    IMHO to není špatný (i když chápu že velcí znalci daných poměrů se jistě budou chytat za hlavu), korát Jon Hamm je v mý hlavě zapsanej jako "komediant" takže jsem si musel zvykat,.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Sexistická revoluce v Libanonu. Policistky nosí „sexy“ uniformy, muži ne | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/...-uniformy-muzi-ne.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    jo a já bych teda nadhodil, že kdybyste se někdo v Libanonu nacházel, tak si klidně to pivo dám.)
    JEDI
    JEDI --- ---
    Ja bych doporucil nejaky koncert v Zouk Mikael amfiteátru, na to se nezapomíná..:D
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: No dobře ale tak to snad hrozí i jinde než v Baalbeku ne? A v těch doporučení se ale mění situace jenom v něm.
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: podle toho jak moc zrovna hrozí izraelský bombardování:)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Btw. koukám že se minulý měsíc opět změnila bezp. situace dle min. zaharničí:

    https://www.mzv.cz/...tujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/libanon_riziko_teroristickych_utoku.html

    Ještě v dubnu nedoporučovali vůbec navštěvovat Baalbek, ted už je ze seznamu pryč (steně jako tam nebyl na konci března). Jinak se tam vlastně nic nemění.

    Nevíte podle čeho se tam (v Baalbeku) ta situace mění?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Pěknej dokument z občanský války, ten mluvčí """křesťanů""" vypadá spíš jak kdyby měl dělat mluvčího někde v Belfastu :)

    Lebanon Civil War 1976 | Thames Television
    https://www.youtube.com/watch?v=0NWwuEIsiZk&t=1222s
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: je to možné, viděl jsem z dálky a od břehu mě voják (ač s úsměvem) vyhodil :/
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: bych tipl že indonéskou (takže převrácená červená a bílá:) - viz https://unifil.unmissions.org/unifil-maritime-task-force
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: já jsem si říkal kdo by to dával zrovna tam. a mám pocit že ta jediná vojenská loď v přístavu měla polskou vlajku :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: to byly jeřáby spíš:) ony i ty vojenský lodě, co jsou tu v přístavu patří primárně OSN
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: + (ač to zní hrozně) to jak jsou ty baráky místama rozstřílený tomu fakt dává "šmak" :)

    mj. jsem od náměstí mučedníků zahlédl v dáli u pobřeží vysoký barák na jehož střeše bylo obrovské (protiletecké) dělo, netuším jestli se mi to jenom zdálo nebo jestli tam opravdu je, každopádně to vypadalo... brutálně :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: ale jo, brutalistní architektura, to by tu zase bylo:)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Jinak teda co bych doporučil:

    Beirut:

    - rozhodně mešita Mohammad Al-Amin - nádherná, nepřeplácaná, bez turistů a dokonce bez místních, byl jsem tam asi 15 minut úplně sám :)



    - poblíž je náměstí mučedníků, na selfíčko dobrý :)

    - Vykopávky co se nachází také poblíž - OK - ale bohužel stejnej problém jako jinde, zarostlé křovím a zaházeno brdelem :/

    - Raouche Rocks - na podívání fajn, ale k večeru všude turisté

    - národní muzeum - ROZHODNĚ doporučuji! Není to tak velké ale opravdu nádherné sbírky

    Jeita Grotto: IMHO to stojí za to, já tam potkal všeho všudy asi 15 návštěvníků, místama jsem si tam připadal úplně sám - problém je s dopravou

    byblos: fajn, není to taková show ale fajn, stejný problém jako v Beirutu, zarostlé křovím, hrozná škoda
    Doprava už o něco lepší, i když ne každej je na chytání autobusu v odstavnym pruhu na dálnici





    Co je IMHO na Libanonu super je ta absence "západních" turistů, pokud se Vás někdo zeptá odkud jste je vidět, že ho to opravdu zajímá a není to je fráze která má dopomoc k prodeji nějáký cetky, jako např. v Izraeli / Palestině.

    Co je obrovská škoda je to, jaký tam maj kulturní bohatství a jsou schopni si ho nechat zarůst a zaházet bordelem :/

    A samozřejmě, jak je v těhle končinách normální, perverzní potřeba neustále a pořád troubit, absolutně to kazí atmosféru toho města, je to fakt na zabití, oni jsou s timhle opravdu nemocní.

    To je vše na co si prozatím vzpomenu :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Něco pro začátek jsem dal na nástěnku. (a opravil tu hrubku v popisu :) )

    Zatím jsem měl možnost navštívit pouze Beirut a Byblos, každopádně se chci určitě v co nejbližší době do Libanonu vrátit a na delší dobu :)

    Jedna z věcí co mě tam nejvíc překvapila je to množství brutalistní architekrury, kterou mám moc rád :)
    (pohled z mého hotelového pokoje /jinak studio 44 - není nejlevnější ale jinak uplně super!/)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Ahojte :)

    Ještě dnes (snad) doplním nějaké informace na nástěnku, budu rád za jakýkoliv námět :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam