• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: děkuji! :)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: no stála pár kaček, ona má právě vevnitř ten hezký reiléf :) původně jsem ani polevu dávat nechtěla, ale jak jsem na to koukala... tak prostě... :) Patří tam!


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: mohla bych poprosit někdy o fotku? :)
    to obrátíš koláč po upečení a naliješ na něj polevu?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    APRILMOUSE: dno jsem změřila 22 cm
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: ne, to je tuším nějaká KIK forma :D
    FITH
    FITH --- ---
    ILLUZE: Boze,veprovy ocasek,to miluju :o)!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Rizoto s hovězím z žeber a Parmezánem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřový ocásek s omáčkou (rozmixovaná zelenina s mlékem a výpečkem) a rýží.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: to je taková ta IKEA forma?
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Mám skvělej recept na makovec, kde jsou základem vařený brambory, mouka tam není (místo ní krupice, a to téměř v symbolickým množství), tuk v těstě žádnej. Akorát si ten recept nepamatuju a jsem v práci. Kdybyste ho chtěly/(i), napíšu ho sem.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    APRILMOUSE: maximálně z toho bude pečená kaše, suroviny jsou dobrý, jíst to půjde
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MAR_TINA: ty jablka to i hodně zvlhčujou, tak bych možná pak ubrala i mléko.. Ale myslím, že k experimentům je tam spousta prostoru :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    APRILMOUSE: musím zkusit a kdyžtak přidám nějakou vychytávku.
    Možná dám dvě jablka a méně cukru
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MAR_TINA: OPRAVUJU, BYL ŠPATNĚ TUK :) orientační jo, ale ještě to chci trošku vytunit :D Orientační dnešní verze je tato (na koláčovou formu): Umíchat: 1/3 hrnku polohr. mouky, 2/3 hrnku pomletých ovesných vloček, 1 nastrouhané jablko, 0,5 PRDOpu, 0,5 hrnku mléka, 0,5 hrnku máku, 0,25 hrnku oleje, 0,5 vanilk. cukru, vrchovatou lžici cukru krupice, vymačkaná štáva z půlky citronu. Na 160 stupnů cca 30 minut. Nicméééně... mi to přijde pořád dost sladké, příště bych chtěla medem sladit i těsto (a míň) a dát možná i jen samotné vločky bez mouky :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    APRILMOUSE: orientační recept na makovec bys měla?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dnešní menu :) neplánovaná polévka ze zbytků po obrání kuřecí čtvrtky, ale tak když toho masa zbylo dost... :) kluci to spasou, ani nemrknou. Houbové kroupoto s kuřecím steakem, na svačinu makovec improvizovaný z ovesných vloček, strouhaného jablka a kakaová poleva slazená medem :)





    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    CHARIZMATIK: medium rare :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    CHARIZMATIK: Treti a ctvrtej odspodu
    REONA
    REONA --- ---
    CHARIZMATIK: Snědla bych to, ale ideál je pro mě o kousek víc, takové to medium-rare.
    SARGO
    SARGO --- ---
    CHARIZMATIK: Raději méně, ale tohle už by bylo málo. Všichni kolem mě výrazně více. :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Takto komplet. Možná neuhynu hlady.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam