• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Tak uteče nebo uplave. Já bych na Nový rok navrhovala menu z želvy, pro jistotu.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Sváteční novoroční jídlo nemá prý být z pernaté zvěře, aby neuletělo štěstí. Takže srnec na smetaně byl jasnou volbou.

    TERA79
    TERA79 --- ---
    Jedu další roastbeef. Zatím je pouze naložený. Chodím obracet, vlídně hovořím, dnes možná i zazpívám. Jestli se nepovede, bude mě to moc mrzet.
    Tak a teď dotazy (zbylo mi trochu křenu, zatím ve formě kořene).
    Nějaká ultimátní rada na pěnu s křenem?
    Je hodně odvážné to podstrčit k roastbeefu?
    (Jinak mám tradičně připravené kapari a udělám domácí majonézu.)
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    KOCHANSKA_CH: super, diky moc, vyzkousime :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Jé, tu taky dělám, ale jaksi od oka a chutná též frankfurtsky. :-) Bramobrou ale jen zahušťuju.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZAREK: Zde je recept:
    60 g lněné mouky - melu v kafemlýnku
    60 g kokosové mouky (někdy nahradím chia či lupinovou)
    20 g psyllia - taky ho melu na prach, aby nevrzalo mezi zuby
    40 g slunečnice a jiných semen (sezam, len, mák konopí...)
    10 g prdopeč
    2 vejce
    200 ml vody (dávám syrovátku, které mám přebytky)
    sůl, kmín nebo třeba chlebové koření

    Smíchat v míse suché věci, bokem vyšlehat tekutinu a vejce, zpracovat na těsto. Nechat chvíli odpočnout, postupně houstne. Pod pečícím papírem vyválet na tenčí plát, nařezat tvary a vrazit do trouby - 30 minut na 180 °C.
    Trik pro křupavost - po upečení rozlámat na tvary, naskládat přímo na rošt a dopéct/dosušit ještě 5 - 10 minut. Rozložené nechat vychladnout.
    To jsem začala dělat, když jsem potřebovala trvanlivé suchary na cesty, vydržely nezplesnivět.
    TESSS
    TESSS --- ---
    Dekuji Vam vsem, za odpovedi. Nakonec jsem udela plan B jen z domacich zasob :) ja blahova si myslela, ze budu mit jeste dnes obedo-snindani, ale mam smulu :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    TESSS: dělám jedině ze zakysané
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A včera večer mne chytla mlsná - opečený černý chléb s avokádovým dipem, volským okem na šunce...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ježíšek mi nadělil kuchařku od Vaňka - dnes na večeři má oblíbená ze školní jídelny - frankfurtská polévka.
    Výborná - jak za mlada :-))

    ZAREK
    ZAREK --- ---
    KOCHANSKA_CH: muzu poprosit o recept vcetne stylu upravy? nam se ze lnu zatim povedly akorat keto tortilly :) pokus o krekry byl taky ale vazne nedopadl krupave
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: Podobně jako tu cibuli :)

    Oloupeš bulvu, jemně ji opláchni. Nakrájej na plátky a posypej cukrem.
    Po cca 2-3 hodinách hotovo. Užívej 4-5 x denně po lžičkách.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZAREK: Ano. Křupavý suchary ze lnu a jiných semen. :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: ok, povidej - jak ji upravujes? Cibule je pro mne mala smrt a jitrocel nasusenej sice doma mam, ale dojde, urco dojde!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Tak černá ředkev je hlavně výborná na kašel ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ja takhle chodila zalejvat rajcata na balkon, az jsem byla jemne upozornena muzem, ze letos sazeni rajcat neprobehlo:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    REONA: tohodle já právě sním tak půlbulvy a zbytek sezóny to nechci vidět. :)
    Zkusím ještě nějakou tepelnou úpravu, prý to pečením získává.
    REONA
    REONA --- ---
    MAR_TINA: Černá ředkev je mňamka!! Nakrájet na plátky, nechat posolenou trochu vypotit jíst s chlebem s máslem. Dostala jsem na ni chuť!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: Nikdo neocenil ředkev! :)))
    Má delší příběh. Táta si je jistý, že on vyséval řádek bílé ředkve (dlouhý bílý kořen). Já jsem si jistá, že JÁ vysévala řádek bílé. Vyrostl řádek černé (kulatá, zvenku černá, štiplavá).
    Co s ní? Štípe, smrdí po síře a nikdo ji moc nechce.

    Salát je jedna ředkev, jedno jablko (asi 3:1) a jedna malá sklenička dýňového kompotu i se šťávou. Překvapivě dobrý.
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    KOCHANSKA_CH: ketokrekry?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: nedík :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam