• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    ZAREK: preference zen ke zdravejsimu stravovani je sovinisticka? nebo myslis sovinistickou hotovku v hotelu?

    Kdyz si predstavim typicke muzske jidlo (takove, ktere vari muz sobe), tak to bude neco jako fazole z plechovky s klobasou a cibuli.
    Kdyz si predstavim typicke zenske jidlo (takove, ktere vari zena sobe), tak to bude neco jako file z lososa s brokolici.

    Sovinismus je ideologie nadrazenosti , napr. muzu nad zenami. Odlisnost neni totez a nevidim duvod se tvarit, ze zadne rozdily mezi pohlavimi nejsou. IMO jsou naprosto jednoznacne rozdily v preferencich surovin ve vareni, jak pisu vyse (profi kuchyne je neco jineho).
    Prijde mi dost smutne otevirat tuhle semantiku odsuzovani v klubu, ktery je o jidle a lidech, kteri ho maji radi bez ohledu na pohlavi, nabozenstvi, ... Ja konkretne jsem jen odpovidal na otazku Kasumi.
    Sam prevazne jen ctu, protoze neumim udelat fotogenicka jidla, natoz fotit.
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    WRIGLEY: to je tak sovinisticky profilujici az to boli
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AIJA:
    to bude spíše rozpuštěný sýr :)
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    KASUMI: dost tuku, slanina a knedlik nejsou zrovna "zenske" suroviny. Myslim tim srovnani s kvetakovou ryzi, mrkvove hranolky a spol.
    Jednou jsem videl knedlik ve vajicku jako obedovou hotovku v hotelu. lakalo me to zkusit, ale pricilo se mi dat jim za to sto dvacet kc.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOC256:
    No to jo, ale uznej, že ten bílek tam vypadá dost nechutně:-D
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Zajíce řeším svíčkovou nebo švestkovou.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    KOCHANSKA_CH: nedavno jsem delal kralika na paprice (jako kure) a byl skvely.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    Myšleno jídlo, co zvládne i vařením nepolíbený chlap :).
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOC256: co je na tom chlapskyho? :) (just asking)

    knedlik s vajcem miluju, akorat uz nesmim knedliky a bl knedliky jsou humus :((
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jedno z klasických chlapských jídel :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JUPIII: Tak jsem na Nový rok připravila srnce, výsledek výborný.
    Zajímavý se mi jeví recept "na černo", aspoň použiju povidla, co se mi válí ve sklepě.
    JUPIII
    JUPIII --- ---
    KOCHANSKA_CH: svíčkovoumám osvědčenou. Anebo na zelenině, což je vlastně svíčková bez závěrečného ředění mixování a přilévání smetany.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Teď mi byl darován zajíc. :-)
    Než začnu hledat recepty, máte někdo něco vyzkoušeno?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MIDORI: kdyby jen vypadaly... :-D

    tak něco odlehčenějšího na zítra na oběd ,-) kuře à la bažant s kapustičkami na másle a česneku

    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ILLUZE: Hmmmm, to je neco na povanocni detox .) vypadaji luxusne!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ještě tu voní... Makové a povidlové.





    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včera červená rýže s jarní cibulkou a taženým hovězím s kořenovou zeleninou. K tomu pečená zelenina (dýně, paprika a mrkev), dětem s rajčatovou omáčkou.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Na Silvestra na rozloučenou ,-) Smažák se šunkou...

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Dělám ho den předem, aby se zaleželo. Jinak jako hlávkový a pravda, dusí se dost dlouho. Pak hlídám, aby se nevyvařila tekutina a podlívám. Nezahušťuju.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak děláš kedlubnový zelí?
    Mořila jsem ho dvě hodiny, než z toho bylo trochu jako od babičky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CrockPot uvařil na dnešek - hovězí kližka v zelenině, co se krčila v lednici s trochou žampionů. Květáková rýže na přepuštěném másle s muškátovým oříškem je ve voku rychlovka.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam