• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jeste mi chybi vinne parovani :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba - losos z chladných vod Islandu v parmezánovo bylinné krustě, lusky, klíčené mungo a tatarka.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ty jo, fotit špenátovou polívku! :-)
    Žabinec je s vajcem, do talíře přidán syrový česnek, špenátové lupení a špek.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Tatarka z domácí majonézy barvená práškem z červené řepy.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    POlévka z pečeného celeru a pečeného česneku s uzeným tofu pro trošku bílkovin :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    WRIGLEY: Recept na 1 plech:
    4 středně nahrubo nastrouhané velké brambory, ½ střední (spíše menší) cukety, 15 g nastrouhaného cheddaru, ¼ lžičky soli, špetka pepře, 1/3 hrnku kukuřičné mouky, 1 vejce, 1/3 nakrájené červené papriky, 1 lisovaný stroužek česneku, olivový olej na potření
    Nechte nastrouhanou cuketu vypotit (tzn. osolte ji a vymačkejte z ní vodu přes jemné sítko nebo přes plátno, stejně tak nechte odležet a pustit vodu brambory. Potom směs všech výše uvedených ingrediencí jemně promíchejte a nechte chvíli odstát. Následně ji vytvarujte „vykrajovátkem“ na tatarák (nebo třeba miskou či hrníčkem) do bochánků na plechu na pečícím papíře. Pečte je na 190 stupňů 20 min, následně je potřete olivovým olejem, udělá se na nich křupka.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    ILLUZE: bramborove bochanky delas jak, peces? nedavas zadne jine pojivo nez cheddar?

    LUCIASHECK: az prestanete ty exkrementy vypoustet, tak na ne nebudu mit duvod reagovat.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřové kostky s bramborovými bochánky (já fakt nevím, jak to nazvat) s cuketou, paprikou a cheddarem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Takže zpátky k fotkám a jídlu.

    Hovězí přední, tažené v CrockPotu ve vlastní šťávě s cibulí a česnekem. Jednoduché, ale s tou rýží fakt dobré :)

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    WRIGLEY: Muzes uz s tema kecama jit do prdele a nepraktikovat opet tanec v hovne, do ktereho jsi slapl? Dik.
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    WRIGLEY: ano, prave ta tebou zminovana preference dle pohlavi je sovinisticka, nemluve o tom, ze nepravdiva
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    ZAREK: preference zen ke zdravejsimu stravovani je sovinisticka? nebo myslis sovinistickou hotovku v hotelu?

    Kdyz si predstavim typicke muzske jidlo (takove, ktere vari muz sobe), tak to bude neco jako fazole z plechovky s klobasou a cibuli.
    Kdyz si predstavim typicke zenske jidlo (takove, ktere vari zena sobe), tak to bude neco jako file z lososa s brokolici.

    Sovinismus je ideologie nadrazenosti , napr. muzu nad zenami. Odlisnost neni totez a nevidim duvod se tvarit, ze zadne rozdily mezi pohlavimi nejsou. IMO jsou naprosto jednoznacne rozdily v preferencich surovin ve vareni, jak pisu vyse (profi kuchyne je neco jineho).
    Prijde mi dost smutne otevirat tuhle semantiku odsuzovani v klubu, ktery je o jidle a lidech, kteri ho maji radi bez ohledu na pohlavi, nabozenstvi, ... Ja konkretne jsem jen odpovidal na otazku Kasumi.
    Sam prevazne jen ctu, protoze neumim udelat fotogenicka jidla, natoz fotit.
    ZAREK
    ZAREK --- ---
    WRIGLEY: to je tak sovinisticky profilujici az to boli
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AIJA:
    to bude spíše rozpuštěný sýr :)
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    KASUMI: dost tuku, slanina a knedlik nejsou zrovna "zenske" suroviny. Myslim tim srovnani s kvetakovou ryzi, mrkvove hranolky a spol.
    Jednou jsem videl knedlik ve vajicku jako obedovou hotovku v hotelu. lakalo me to zkusit, ale pricilo se mi dat jim za to sto dvacet kc.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOC256:
    No to jo, ale uznej, že ten bílek tam vypadá dost nechutně:-D
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Zajíce řeším svíčkovou nebo švestkovou.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    KOCHANSKA_CH: nedavno jsem delal kralika na paprice (jako kure) a byl skvely.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    Myšleno jídlo, co zvládne i vařením nepolíbený chlap :).
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOC256: co je na tom chlapskyho? :) (just asking)

    knedlik s vajcem miluju, akorat uz nesmim knedliky a bl knedliky jsou humus :((
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jedno z klasických chlapských jídel :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam