• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    V přípravě na večerní placičkovou čistku ledničky :) jsem si upekla špagetovou dýni jako základ. Takže je na oběd s žampionama a kuřecím :)

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ACIDQA: Moje oblibeny marocky jidlo!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Marockej zaalouk
    (Lilek, rajcata, koriandr...)



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Těmto jídlům říkám hmota.
    Batáty zapečené s uzeným masem a uzenou nivou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Přes kopírák u nás! :))

    Aspoň že na těch místních specialitách místo suvenýrech se shodneme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Stejný u nás. Já zas argumentuju, že on chce taky mít dobře vybavenou dílnu, tudíž přikupuje nářadí, tak moc brblat nemůže. Ale sám mi hlásil, že v blízkým nákupáku nově otevřeli Tescomu. :-) A velmi rád se mnou v cizině leze do obchodů s kuchyňskýma potřebama. Kolikrát fakt ani nevíme, k čemu se co používá. A já to chcu všechno. Úplně všechno! :-D
    Ale posledně jsme do kufru z Ameriky balili sadu klíčů na montování a já si dovezla malou silikonovou stěrku.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Docela dost, ale muž už stávkuje :-D
    Novou pořizovanou věc musím vyrotovat za jinou starší :-)))
    Takhle jsem musela pustit do světa parní hrnec :(

    Jsem mu vyhrožovala, že mu začnu bojkotovat investice do HW, aby si ochutnal vlastní recept ,-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MOODYCAT: ještě doporučuju peciválky

    Peciválky — Kluci v akci — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/749-pecivalky/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Stejně by mě zajímalo, jak velkou máš kuchyň. :-) Já docela velkou, ale beztak už si musím moc rozmyslet, zda další geret pořídit.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: jj, ten velký máme také, ale jen na maso a zeleninu

    ten malý zneužívám na všechno, včetně grilovaného sýru, zeleninu, LC "pečivo"
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: jo takhle, to náš kontaktní gril asi neumí. i když máme tefal, ale jinou velikost.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: mám tohle https://www.alza.cz/tefal-snack-collection-4v1-sw854d16-d2418041.htm (to jsou ty naše nedělní vafle...) - na Mikuláše holky dostaly formu https://www.alza.cz/tefal-acc-snack-collec-donuts-box-d2418050.htm

    Je v tom jen 30 g másla, takže mastné vůbec nejsou ,-) Jen krásně uvnitř hedvábné.
    Ale dělala jsem teď i čokoládové (pak nahodím foto, vypadá to, že mi došla na Nyxu kapacita paměti). A ta tu "vlhkost" druhý den tedy stahuje, s tou polevou se držela lépe :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: jak forma? Ono jde dělat donuty bez smažení? To chci.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GINGERCAT: www.toprecepty.cz/recept/29519-krehke-rezy-a-la-kolinske-repanky
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    APRILMOUSE: krása - v čem je to zabalený?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    APRILMOUSE: Řepánky! Co já se ještě na stará kolena nenaučím. Díky za tip!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Ještě, že jste tak zodpovědní! :-D
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KOláč ála řepánky s makem :) /sledování detektivky nás s přítelem tak rozrušilo, že jsme zvolili večerní procházku před spaním, abychom neměli zlé sny. Po cestě jsme potkali náklaďák vezoucí cukrovou řepu, kterýžto řezal zatáčky do kopce takovým způsobem, že mu několik bulev popadalo. Nemohli jsme riskovat, že řepa způsobí nehodu, takže jsme ji šetrně odstranili ze silnice a z jedné z nich jsem ukuchtila zákusek :) Ostatní dostaly slepice, štastlivkyně :)

    TESSS
    TESSS --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky, o funkci xantamu vim, rozpocet me zajímal jen abych mela prehled :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TESSS: Xantanová guma v těstě supluje lepidlo lepek, pokud by při jejím obstarávání selhaly zdravé výživy, tak na internetech bude určitě. Porce pro mě, což bude ten menší strávník, činí tak pět šest kusů, záleží, jak velký je vytvoříš a co vše s tím na talířu máš. Kalkulaci nemám, naštěstí nemusím vařit na rozpočet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam