• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Růžičková kapusta nastrouhaná na jemné plátky s mrkví a trhaným česnekovým hovězím, co zbylo z vývaru. Přílohou jsou bramborové rösti.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    FITH: ty bych děsně potřebovala :D
    DIVA
    DIVA --- ---
    Kdyz uz klicite, mate naky figl k jednorazovemu vytrideni mrtvych kusu, ktere nevyklici ani nezmeknou?
    FITH
    FITH --- ---
    K veceri budou krepelky...

    FITH
    FITH --- ---
    Dnes byl kvetak,na teto uprave me bavi, ze je to peceno v troube a ze to chutna vyborne.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: málo semínek a možná své udělá i jejich stáří - tipuji podle svého (zatím jsem to neměřila), ale 6 lžic je tak na 300 ml
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CMLKA: Řeřichu mám s brokolicí taky na mikro rostliny na buničině.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CMLKA: Vojtěška má snad ještě menší semena, než řeřicha a nic to neucpe, když to každej den proudem vody propláchneš a taky, když tam nenasypeš těch semen příliš mnoho. S klíčema hmoty nabyde.
    Co na sítku ulpí, odrbeš. Po propláchnutí to opatrně sliješ, aby na sítko sjelo co nejmíň materiálu a sklenici umístíš v šikmé poloze.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: no tak co jsem pochopila tak, prave ty maly seminka to ucpou, vsude to i pisou, ze ty ktery delaj takovej gel do sklenice nejsou vhodny, coz by mela byt zrovna třeba řeřicha
    BAAL
    BAAL --- ---
    Objevil jsem na youtube kanal Pasta Grannies a rozhodl jsem se, ze musim zkusit doma udelane ravioly. A je to pecka.

    Napln:

    1 lžíce bazalkového pesta
    1 vrchovatá lžíce nadrobno posekaných sušených rajčat
    1 vrchovatá lžíce parmezánu
    2 lžíce ricotty nebo tvarohu

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAVE_PAGE: oboji vypada skvele! Ja delal vcera zavitky :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Na vatu nebo substrát dávám semínka, kde budu sklízet mini rostliny, když chcu celý klíče, používám tu proplachovací sklenici.
    TESSS
    TESSS --- ---
    FITH: vata se nedoporučuje, muze ponicit klicky. Ubrousek staci. Pripadne odlicovaci tampony
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Inspirace opet v Ottolenghiho SIMPLE https://www.lucywaverman.com/recipes/ottolenghi-roast-carrots
    pecena mrkev podle receptu + restovane tofu do krupava s hromadou mleteho pepre, balkansky syr, koriandr

    FITH
    FITH --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Osobne mala seminka neklicim,takze pokud se dobre osvedcily ty ubrousky,tak smele do toho. Vata by urcite taky fungovala.:o)
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    FITH: mám doma keramickou misku, nejmenší semínka, která tam dám je černá čočka. Chtěla bych něco na řeřichu, ale né plast. Doma jsem klíčila i v klasické zavařovačcce rozpíchala víčko, ale když tam dám fakt malá semínka tak ta voda neproteče díky slizu, který pustí a ucpe se mi to...asi nejlepší udělat to jako KOCHANSKA_CH dát to na misku s vlhkým ubrouskem? Ještě jiné nápady prosím?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Toasťák v akci, celozrnný.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zaslechla jsem doma u stolu, že je krůta je cítit. Tak krůtí lýtka ležela v marinádě z kefíru a žlutýho kari koření. Výsledkem je krůtí s pórkem a žampiony s křupavou brokolicí a karamelizovanou mrkví. A bez reklamací. :-)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Toasťák dvou barev

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Roastbeef. Dušená mrkev. Kapustičky.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam