• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: Ale tak to pořád využíváš funkci mixovat, ne? Zalíbila se mi vařit+mixovat, ale to umí hrnec a tyčák. Budu zásadová. :)
    tak ořechová másla nedělám, jelikož bych je jedla :)
    V tom mém malém množství je snažší je koupit.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: To vypadá jako věc co bych doma užil, hlavně teda na másla, protože když jsem poslednen dělal mandlové na smotie makeru tak z toho nebyl uplně nadšen:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: já ho používám na omáčky a polévky (nezahušťuji jíškou), na různé dipy, ořechová másla a hodně na mouku z mandlí nebo třeba lněného semínka

    KOCHANSKA_CH: :-DD víš, kde ho mám?
    ve skříňce s chlastem :-))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: hrnec je jiný způsob úpravy, který lze velmi nedokonale zastoupit troubou a tlustým hrncem.
    Tohle je jen usnadnění, ale i omezení postupu hrnec - mixér.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Jo, to je i můj postup.
    Ale koupě pomalého hrnca nelituju, i když chudák bydlí v obýváku v komodě.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: já se zamyslela, a spostu polívek dělám tak, že část vařených kusů vyndám, rozmixuju a pak vrátím. No a to už by bylo s mixérem sraního.
    Spíš si koupím vysoký pěkný hrnec na polívku, ve kterém to budu mixovat bez rizika rozstřiku na strop.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Nemám to kam dát, nemám to kam dát, nemám to kam dát. Pan Braun musí zvládnout vše.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: ne, nebudu líná. Hrnec a tyčák. Budume brzo kupovat indukci a novou sadu krásných hrnců.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: no vypadá to tak - minimálně kamarádka mi to tak popisovala

    na stranu druhou - je to prostě plast
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: chápu dobře, že tam nasypu zeleninu, vodu / vývař / koření, ono to uvaří a pak rozmixuje?
    Píší 7 minutový cyklus, to mi přijd ena zel. polévku málo, vařívám 15-30 dle druhu zeleniny.
    Je to krám za strašný prachy, ale...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: a to vysvětli mému muži... doposud jsme se bez něj obešli ,-)
    jenže čím dál víc se zakoukávám do klasických servisů a vychytávek kolem nich...
    a fakt bych ráda k víkendovým obědům klasický kávový servis (tedy máme několik, ale se zlaceným cosi půjdou o dům dál...)

    naštěstí nejsem postižená sama - mladší dcerka odmala odmítá jíst jakkoliv jinak dezert než dezertní vidličkou (i tu bábovku na snídani)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: tak já jdu objednat semena, stejně jsem chtěla fazolový sloup.
    ILLUZE: každý potřebuje příborník.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: už jsem zvažovala i tuhle verzi, ale to už mi přišlo jako určitý druh prasárny https://www.delimano.cz/nutribullet-rx - těžko říct
    na mateřské bych za něj asi byla ráda, ale když já tu svou chvilku u sporáku prostě potřebuji :)
    mít to pod kontrolou...

    podobně teď váhám, jestli ještě budu pořizovat novou pekárnu, až odejde
    velmi dobře posloužila...
    a je fajn jet na dvou frontách - jedno těsto v robotu, druhé v pekárně... ale dá se fungovat i bez toho
    jen holt budu muset sehnat ještě další kovové mísy do robotu
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: muž si mne na tohle téma vytrénoval tak, že už předem hlásím, za co nový kousek vyměňuji, co starého pouštím...
    teď se tedy tvářím, že nutně potřebujeme příborník...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Odpověděla sis správně! :-D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: proč? :)
    jakože už je těch krámů v kuchyni moc?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Jo, pořídím si ještě NutriBullet a budu bulet, protože se se mnou v kuchyni už nebude bavit ani klika od dveří. :-(
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    Ke snidani francouzske toasty

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: rozmixovala jsem je v NutriBulletu, žádné hrudky nebyly.
    Jsou to takové ty klasické jemné fazolky - na fotce vpravo https://dobrasemena.cz/clanky/Fazole.html

    Ten základ jsem vařila v krůtím vývaru necelou půlhodinu, možná trošku méně - nechtěla jsem, aby krém šel do hněda. A na pohodu...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: V krému jsou znát slupky z fazolí nebo se to rozmixovalo do hladka? Asi bude záležet na délce vaření, fazole na sračku by neměly klást odpor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam