• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    LADY_MYSKA: Ok, recept jsem už uložila i do receptáře :)
    Jen pozor z CrockPotu zůstane je to koleno šťavnatější, bylo docela těžké ho pak nabrat, aby se cestou na prkno nerozpadlo.
    Koleno omyješ, posypeš solí a kořením Harísa a dle vlastní chuti a snesitelnosti pálivosti mletým kajenským pepřem (věřím, že ale prostě stačí paprika a klasický pepř ,-). Než ho připravíš, nakrájej nadrobno 1 cibuli a 10 g kvalitní slaniny. Ty nech dusit na 2 lžících oleje v zavřeném hrnci.
    Pak přidej to koleno a po cca 30 min dušení pod poklicí na vyšší teplotu, až pustí vodu, přidej 3/4 hrnku piva (mělo být černé, to jsem jaksi nedohledala, velmi dobře posloužilo i světlé ,-) ). Potom přidej cca 1/2 - 3/4 hrnku vody (podle šťavnatosti kolene) a nech táhnout na nižší teplotu celkem 14 hod. Ty poslední 2 hod. jsem zase navýšila teplotu, abych redukovala šťávu. Vyplatilo se - chytla tmavší barvu a byla na polití knedlíků a zelí dokonalá ,-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dýňová pomazánka k snídani.

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ILLUZE: prosim te, jak na koleno v CrockPotu?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A dnes konečně doladěný recept na nadýchané rohlíky jak z devadesátek ,-)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: my meli uplne to same v sobotu a ze zbytku a tech traslavych veci (ovladla jsem se a nesezrala je jako prvni :-) jsem udelala jeste kousinek sulcu na veceri mnam!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MIDORI: děkuji :)
    kýč jak bič, ale srdcovka :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ILLUZE: Mas krasny talire .)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    No a jedna klasika - květákový mozeček se slaninou a opečeným chlebem ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včera rychlovka - noky s krůtím masem a smetanovo špenátovým krémem, posypané Parmezánem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnes na oběd 14 hod. tažené koleno v CrockPotu, k tomu domácí bramborový knedlík a červené zelí.





    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    VALENTINA: jestli myslíš takovej ten "šlem", neumim to popsat vábnějc, tak solamyl.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    VALENTINA: mno, ja davam jen Kikkoman sojovku, nic vic. Marinuju v ni to maso a arasidy, tvrdsi zeleninu uvarim v trochu osolene vode vedle. Ryzi nesolim vubec, jen ji delam s maslem. Maso kruti a je tam trochu hub a nakladaneho bambusu.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SARAJ: prosim te,jak delas ten sosik do ciny,
    ? Takovy co maji v cinske restauraci? Ptam se za meho exmuze, nevi, co varit detem k veceri, tohle by asi jedly:-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FITH: Je. Já su přežraná a chlap si přidal. :-)
    FITH
    FITH --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ted jsi me dostala,to musi byt tuze velka dobrota :o)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Nedělní chvilka poesie. Palačinky z mascarpone a vajec, jahodový rozvar a lemon crud s vanilkou. Máta už raší na záhoně.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    U nas padlo prani na klasickou cinu..vynunany fotky neumim. Cinu pry jo.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GEISHA: dik! Mixer moc nepouzivam, max tycak, takze tohle bude trosku boj:)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GEISHA: sver se s receptem, prosim.
    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    První domácí Bún bò Nam Bộ

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam