• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: Ani nemusíš na guláš do HOspody, krása!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Další dny na HO...



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Na lněných toustech vajíčková pomazánka z kefírového gravitačního sýru s medvědím česnekem, ten teď cpu do všeho.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KEMENTARI: do nedávna zásadně máslo
    sádlo jsem začala dávat až v poslední době a popravdě řečeno mají ty rohlíky se sádlem i lepší strukturu a více vydrží na spotřebu
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Že bychom se vrátili k jídlu?
    Dnes tlustá omeleta ze zbytků a salát s domácím jogurtem.



    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    KOC256: a mužům se dobře lhalo, protože do kuchyně nesměli, stejně jako ženy z ní, a naštěstí nebyl internet? :)
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    KEMENTARI: Nebude. Delala jsem z masla a chutnaly houskove..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK:
    To byly fajn léta. Byly jen dvě pohlaví, nebyly módní trendy, kde každý si musí dneska najít něco co nejí a pak to nějak honosně nazývat...
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    KOC256: tyjo, to je věta jak z devadesátek :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEMENTARI:
    Mu to nerikej a nepozna to :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KEMENTARI: s máslem to bude víc křupavé a rychle tvrdé (v obalu gumové), jinak dobré. Možná bych riskla i nějaký veganský 100% tuk, ale ne kokosák :), ty budou mít vlastnosti podobné sádlu.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    KEMENTARI: antoninovo pekarstvi uvadi slozeni peciva a tusim, ze nejake rohliky maji sadlo, nejake maslo a jeden typ je uplny vegan. tak bych se masla nebala :)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Kdyz uz jsme u toho peciva, jaky tuk davate do domacich housek/rohliku? Cuketka pise sadlo, ale to dat nemuzu, muz je vegetarian. Nebude to s maslem chutnat spis jako sladky pecivo?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ANDREJKA: no jako na obrazku asi presne ne, ale chutna dobre, kdyz dodrzuju postup, tak mrkni nize :)

    Naposledy mi prave dost nenakynul, tak nebyl dobrej, ale hned dalsi se podaril.

    [ POHODAVOLE @ Rádi jíme... ]
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BAAL: ono i dle jeho receptu nize se dava zitna + klasicka, ale ve vysledku mas super Sumavu. Tu jeji chut (kyselost) castecne tvori i kvas, takze bez nej to nebude nikdy ono. Co se tyce pripravy, tak doporucuju maximalne dodrzovat postup a hlavne nedavat chleba do trouby, kdyz neni alespon castecne nakynuty. Vznikne pak vec, ktera se neda jist. To same plati i pro pripravu trouby pred pecenim.
    BAAL
    BAAL --- ---
    POHODAVOLE: jj je to dost možné neměl jsem chlebovou, tak jsem použil hladkou jak tam píše, příště zkusím s jinou moukou
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BAAL: neni to tim, ze tam neni zitna mouka? Ja jedu od cuketky tento a jsem spokojenej. Ten tvuj vypada spis jako bageta, coz je pouzitou moukou dle me :)

    https://www.cuketka.cz/?p=11418

    Jeste tu mam par porci suseneho Karla (zitneho kvasu), tak pokavad ma nekdo nouzi, tak dejte vedet a mohu poslat postou.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BAAL:
    To bude tím tvarem hrnce :)
    Já z toho jeho videa nepochopil jak to chutná a jak to je tvrdé... Třeba to máš dobře... Přeci jen píše, že to je nouzovka...
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Zkoušel jsem zrovna včera večer chleba podle cuketky konkrétně tento:
    https://www.instagram.com/p/B9wGV4tpFhp/

    Snažil jsem se dodržet recepturu, teploty, časy atd, nicméně výsledek je bohužel hrozná bída, kurka je tvrdá jak beton a vnitřek taky nic moc, škoda, k tomu na videu to má dost daleko.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tip od Cuketky na jednoduché zadělání kvásku ❤️

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam