• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Snidane vypadala o dost normalneji.


    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Ja tu Kochanska ukazovala ty krasne batatove vrtule, tak z mrkvoveho pyre a jine korenove zeleniny to jde taky.
    Moc chutne, jen to bude chtit kompaktnejsi testo na druhy pokus. A ten vztyceny prostrednicek nebyl v planu.


    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    Já mam teda osvědčený placky z M&S, vždycky je na chvilku plesknu do trouby a jsou super.)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MOODYCAT: však je vyfotila a pak kydla zpátky na pánev dodělat.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GEISHA: Pro me je to zahada, bud je jenom ohreju, takze jsou syrovy nebo se je snazim teda zabit, a pak rozhodne nevypadaj takhle (nebo jako na jinejch obrazcich).
    BAAL
    BAAL --- ---
    GEISHA: tip jak na tikku?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: S kaviárem! :-)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GEISHA: Jak ty zoodles upravujes?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SYMBIO2: Recept:
    1 a 1/4 hrnku rozmixovaných ovesných vloček, 1/2 hrnku rozmixovaných brusinek 1,5 hrstí lískových oříšků, 1/2 hrnku špaldové mouky, 1/3 hrnku třtinového cukru, 1 vejce, 80 g rozpuštěného másla a 40 g kokosového oleje (lze použít i pouze 1 druh tuku), 2 lžíce chia semínek, 1/2 lžičky kypřícího prášku a 1/2 lžičky sody.
    Všechny ingredience necháme cca 10 min smíchat v robotu. Těsto potom dáme do misky pod talíř nebo zabalíme do fólie a necháme min 2 hod. v lednici odpočinout (nechávám přes noc).
    Na pečící papír pak z těsta lžičkou naděláme kuličky.
    Z těch se pak stanou podobně hezky tvarované minibochánky.
    Troubu necháme zahřát na 180 stupňů, po vložení plechu do trouby sundáme pak na 170 stupňů a pečeme cca 12 min na horkovzduch.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    POHODAVOLE: dělám zásadně z naloženého ,-)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    POHODAVOLE: já je dělám z kysaného.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Květákové jakože rizoto s králičím masem. Vařeno s vývarem, vínem a smetanou, doplněno, mrkví, chřestem, žampiony, petrželkou a medvědím česnekem, dochuceno parmezánem, šalvějí a šafránem. Nakonec vmícháno trochu baby špenátu. Na stole ještě kedlubnovo mrkvový salát a sklenka Ryzlinku.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Krémová polívka z oranžových věcí (batát, mrkev, hokaido), sypaná praženýma dýňovýma jádrama, pažitkou, medvědem a trochou chilli.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Rad bych zkusil zelnaky. Chapu spravne, ze je delate ze syroveho zeli popr. jde nahradit nalozenym?

    Diky!

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    WERKA: já taky mírně improvizovala, když jsem se dostala k postupu "Vstříkneme trošku povidlové směsi zaostřenou špičkou i dovnitř" :D vzhledem k tomu, že nemám žádnou špičku, natož zaostřenou, jsem ty povidla cpala natvrdo k tvarohu před zabalením :D a posypka je z ovesných vloček, jinou už ani nedělám
    WERKA
    WERKA --- ---
    APRILMOUSE: Moravské koláče jsou skvělé :). Ty mi tuhle chtěla upéct máma a nakonec z toho byl kynutý "tygrovaný" koláč na plech, protože měla moc řídký tvaroh, takže nešel balit dovnitř :D. Tak těsto rozválela a na tvaroh sem tam nakydala lžící povidla. Ale dobré to bylo i tak.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Kterak jsem úplně nechtěně upekla moravské koláče.
    To jsem si tak včera před usnutím řekla, že bych mohla chlapečkům v karanténě udělat pár tvarohových koláčů. Tak nějak jsem proletěla náhledy na google a vybrala si od oka, co by se mi tak líbilo /normoš placaté koláče/. Ráno jsem to moc nezkoumala a začala dělat těsto podle receptu.. no a pak jsem zjistila, že ten obrázek placatého koláče tam je asi nevím proč, protože ostatní obrázky jsou úplně jiné.. takže jsem nakonec dělala tuhle složitost :D No nic, povidla ve špajzu mám, rum taky, tak už jsem to dotáhla. Ale byl to teda maraton, protože mi to FEST nezapadalo do dnešního časového rozpisu. Trošku divoký tvary, ale holt ani první letadlo nelítalo :D

    SYMBIO2
    SYMBIO2 --- ---
    ILLUZE: prosím recept. děkuji:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    V pátek bramborové placky se špenátem s česnekem a parmezánem.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včera ovesné sušenky s brusinkami a lískovými oříšky.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam