• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    Dělala jsem včera ty vaše mrkvové rohlíčky a dobrý, povedly se, neměla jsem povidla, tak jsem tam dala tvaroh a marmeládu a obojí vyteklo jen trošku:) jinak s tím těstem se moc hezky pracuje.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Karantenni prebirka lednice a rychly kari

    FAITH
    FAITH --- ---
    Ryba s tymianom a citronovou korou, to cervene je cizrna a rajcinovy pretlak.



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: Recept :)
    Ingredience pro 2 dospělé a 2 děti: 450 g hladké mouky, 30 g čerstvého droždí, lžička cukru, špetka soli, 200 ml mléka, 2 lžíce oleje, 1 vejce. A když je nízký tlak, klidně přidejte 2 PL kysané smetany. Dostatek oleje nebo sádla na smažení.
    K tomu – kysanou smetanu, nastrouhaný Eidam, kečup, nadrcený česnek v olivovém oleji s troškou soli, nakrájenou jarní cibulku.

    Postup: Nechte vzejít kvásek – smíchejte kvasnice, 2 lžíce mouky, 4 lžíce mléka a cukr – smíchejte, misku přikryjte talířkem a nechte cca 15 min odpočívat.
    Smíchejte následně a nechte robotem (či ručně) propracovat těsto. Kynutí pod utěrkou je tak na cca 1-1,5 hod. – záleží na počasí ,-)
    Potom rozkrájejte / natrhejte těsto na bochánky, z těch udělejte placky a ty pak nerovnoměrně vytahejte do větších placek – ideálně s cca 10 min odstupy, ať se těsto pustí.
    Smažte na prudko, langoše by měly v oleji plavat a pak jemně tuk papírovými utěrkami odsajte.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ILLUZE: na langose teda moc nejsem, ale tento bych klidne dal. Vypada skvele oproti klasice s kecupem :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    O víkendu konečně přišly na řadu dětmi vyžádané langoše ,-)
    S kysanou smetanou, sýrem, s jarní cibulkou a potřené drceným česnekem.



    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAITH: Lol, kus tycky za petikilo, to jsou vtipari.
    VATYKUS
    VATYKUS --- ---
    FAITH: zalezi na omitce, klouzou. Velmi se osvedcily tyto:
    FIXPOT držák truhlíku - antracit - Plastia
    https://www.plastia.eu/...racit-29234p?gclid=EAIaIQobChMImKmnt_Gb6QIVyYjVCh1bzw0kEAQYFiABEgICaPD_BwE
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    SARAJ: Mela jsem zatim vzdycky okna co mely v dolni casti ramu mikro diry skrz, tim jsem protahla zelenej zahradnickej drat ze kteryho jsem udelala smycku kolem truhliku a konce smotala k sobe mezi ramem a kridlem. Pevny a funkcni.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Chilli con carne v tacos se salátem a mrkví - konečně funkční spiralizér ,-)





    FAITH
    FAITH --- ---
    SARAJ: Osobne som uvazovala o tomto, ale este som si to nekupila
    Zábrany květinových truhlíků na okna s rozepřením mezi okenní špalety | DOMYS-eshop.cz - gabiony, ploty, poštovní schránky, trezory,
    https://www.domys-eshop.cz/zabrany-kvetinovych-truhliku-na-okna-s-rozeprenim-mezi-spalety/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: primitivní pojistka proti skluzu rajčat.
    Do trvalého truhlíku bych shora vyvrtala 3 dírky, protáhla adekvátně tenký provázek (takový ten horolezecký plastový, mají v oBi na metry) a skřípla do okna.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zde je neco z prodlouzeneho vikendu. Vse je z veganotic, tak diky Martine za tip :)

    Polivka viz Martina nedavno a byla luxusni. Priste akorat zkusim bez rimskeho kminu, protoze jsem se ho prejedl.



    Houbovy ragu je taky moc dobry. Akorat jsem podelal recept, takze "housticky" jsou spise pecena bramborova kase :D



    Muffiny si vybrala dcera a pry dobre. Do testa se pridava i banan, tak me docela zaujaly.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    SARAJ: oboustranná je jistota, vyzkoušeno ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: já teď v práci venčím rajčata na stříšce pod oknem a mám bednu s nima zajištěnou provazem (vede uchem), který skřípu do okna.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ta oboustranna zni dobre, je to normal parapet za oknem, ale 5. patro, nerada bych, aby mi odletel kvetinac a nekoho prizabil..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: ale počkej, my máme truhlíky na parapetech normálně posazené. Musíš mít truhlík užší než paraper, uvnitř nádoby dost těžký (přidej kámen na dno nebo tři a dost zalévej) a rostliny nepřevislé, aby to nepřevážily.
    Jak bezpečností pojistka by už stačila jen oboustranná lepící páska nebo různé drátěné ohrádky. Pošli fotku okenního výklenku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: ne, mamut je forever.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: sundam to potom?:D jsem v pronajmu, nerada bych to pak nejak mocne resila..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam