• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Zde je neco z prodlouzeneho vikendu. Vse je z veganotic, tak diky Martine za tip :)

    Polivka viz Martina nedavno a byla luxusni. Priste akorat zkusim bez rimskeho kminu, protoze jsem se ho prejedl.



    Houbovy ragu je taky moc dobry. Akorat jsem podelal recept, takze "housticky" jsou spise pecena bramborova kase :D



    Muffiny si vybrala dcera a pry dobre. Do testa se pridava i banan, tak me docela zaujaly.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    SARAJ: oboustranná je jistota, vyzkoušeno ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: já teď v práci venčím rajčata na stříšce pod oknem a mám bednu s nima zajištěnou provazem (vede uchem), který skřípu do okna.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ta oboustranna zni dobre, je to normal parapet za oknem, ale 5. patro, nerada bych, aby mi odletel kvetinac a nekoho prizabil..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: ale počkej, my máme truhlíky na parapetech normálně posazené. Musíš mít truhlík užší než paraper, uvnitř nádoby dost těžký (přidej kámen na dno nebo tři a dost zalévej) a rostliny nepřevislé, aby to nepřevážily.
    Jak bezpečností pojistka by už stačila jen oboustranná lepící páska nebo různé drátěné ohrádky. Pošli fotku okenního výklenku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: ne, mamut je forever.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: sundam to potom?:D jsem v pronajmu, nerada bych to pak nejak mocne resila..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARAJ: nalep to na mamuta, ženo
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: ach! ja vymejslim, jak pripevnit truhlik na parapet, bez vrtani - do niceho:D hodne si hraju s myslenkou - suchej zip. Uvidime, vypada to, ze letos budu o dost vic doma, tak by to mohlo vsechno bujet a prezit:D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Na začátku zimy jsem je na záhoně zakryla chvojím, ale stejně moc nemrzlo, takže mi přežily i nekryté v truhlíku na okně, rozmarýn aj kvete. :-) Nejvíc potěšila majorána, ta mi přežila poprvé.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: :D mne tema bylinkama jednou zabijes, zeno, asi se nastehuju k tobe na zahradu:) zkusim, zni to fakt moc dobre.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Svázala jsem yzop, šalvěj a dobromysl. Abych potlačila tu ostrou kyselost tuřanskýho zelí, promíchala jsem ho s konzervou rajčat a přidala sladší věci - cibulu, šalotku a mrkev a zafungovalo to dobře. Po chvíli pečeni jsem strany pekáče ještě vyložila plátky brambor.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky:) a ty svazane bylinky tam mas jake? kysele moc nevarim, tak si trosku hur predstavim kombinaci..
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    PALEONTOLOG: ale vůbec kolego, pošlu ti odkaz do pošty, nepatří to sem
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: tomu se říká čmelák, paní kolegyně :)
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    PALEONTOLOG: a k tomu připočítej všechny ty včely samotářky!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Ždímu vcelku dost, rovnou zmáčknu ten pytlík, vyždímanou hromadu ještě překrájím, aby tam nebyly moc dlouhý kusy zelí.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: člověk by řek, že v praze včely nerostou, a e že to je jedno. ale musím namítnout, že jsem před týdnem na palmovce u magistrátu viděl v kaštanu dva roje :D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: nadhera! zdimes to zeli pred tim pecenim nejak mocne, nebo nechavas trochu stavy?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kuřecí stehna se pekla v loži z kysaného zelí s drcenými rajčaty a další zeleninou.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam