• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOC256: tycak je nevhodnej mixer na tohle. To se musi poradne rozesrat. Pak v tom sitku po zdimani ti zustane jen takova zmokla koule jako kdyz hunata kocka vyblije chcuchvalec svejch spolykanejch chlupu po cisteni.
    Ta chut toho bilyho je mdlejsiho charakteru v porovnanim se zelenym. Osobne preferuju zelenej. Prave protoze je bilej drahej, zeru ho loupanej varenej abych mel pocit ze neco jim za ty prachy. Delam ale s besamelovou nebo mornay omackou. Na holandskou sem moc velkej zid na to kolik musim pouzit masla..
    Z bilyho chrestu delat krem je dle myho naprosto nevhodny burzousstvi az kacirstvi. Asi podobny jako smazit nejvyssi jakost ustric v testicku v oleji.. takovejma lidma pohrdam. Cimz se samozrejme nechci dotknout negru v new orleans..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DEVIL: No ja to jeste prohnal poradne tycakem (jiny mixer nemam) a porad to ma ty vlakna. Ale uz mi dosel i nazor, ze to je tim neloupanim, ze tam toho je nejvice a tech nejtuzsich...

    Tak to dotlacim tak a mozna se jeste nekdy hecnu na repete. Ona zase ta chut neni nijak svetoborna a ten chrest je relativne draha vec...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOC256: imho dementni recept. Chrest bilej bys mel varit v trochu vic osoleny vode aby ho to ochutilo a nemels horky casti. Ja bych se nesral s loupanim protoze zbytecne ztracis surovinu a chut kdyz stejne delas krem. Az uvaris do fakt mekka tak nechat tu vodicku a pak to dat do klasickyho mixeru jen s casti ty vodicky jen aby se to mixovalo a poradne dlouho to mixovat. Ne tycakem. Pak se to leje zpatky do vodicky s tou zhnedenou cibuli skrz sitko. Ochucuju jeste strouhanym muskatem navic
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ANDREJKA: pouzij propichanej alobal. Rozmrdany maso zustane vevnitr a stava + - vytece ven
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUTHA:
    díky...
    Proto mám rád videa, protože napsat oloupat chřest mi nic neřekne a když to udělám jak si myslím, že to je OK, tak třeba to je průser... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OPI:
    Bojím se, že to musím v sobotu ráno mít na snídani :)

    Ale má být hnusně tak co...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Tak jsem nevydrzel a udelal to podle toho...

    - přišlo mi že nebylo moc co loupat. Občas něco málo, ale nějak jsem nedokázal identifikovat co ještě jo a co už ne. Na zkus jsem to ukousl a požvýkal...
    - při vaření jsem občas zkusil a jednou jsem natrefil na ultra hořký kousek, kdy jsem měl chuť to rovnou překlopit do záchodu - že by to byl ten neoloupaný kus?
    - chtěl jsem to po rozmixování prosít přes normální cedník, ale to by mi zůstalo asi tak půl porce, takže jsem to jedl s celkem dlouhými vlákny. Mi to úplně nevadí, ale není to asi ten stav, kterým bych se chtěl chlubit návštěvě :(

    Nějaké dobré praktiky co udělat příště jinak lépe?

    DAVE_PAGE:
    Tam máš balsamico? Na olej mi to přijde dost tmavé...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVE_PAGE:
    nejaky exra recept nebo se mám chytit treba
    Polévka z bílého chřestu | Apetitonline.cz
    https://www.apetitonline.cz/recepty/8867-polevka-z-bileho-chrestu.html

    ?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Polívka ze zelených zbytků: česneková nať, vykrájená žebra špenátových listů a tmavší tužší listy salátu. Přece to nehodím na kompost, když to můžem zkrmit. Sypáno špenátem a karamelizovanou mrkví.

    MIDORI
    MIDORI --- ---
    OPI: Doporucuju od ni i loupaky, jsou skvely ;)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Tak ty plátky něčím dobrým prolož, naskládej na sebe a svaž do balíku. Z větších by šly třeba závitky. :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    V práci nám končí HO a tak nebudu zase dlouhodobě stíhat zkoušet všechny ty věci co tu doporučujete jako nejlepší :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ANDREJKA: Do pomalého hrnce se plátky moc nehodí, dávám tam raději celé špalky masa a ještě je omotám špagátem.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    OPI: neviděl jsem, kde je prosím ten recept?
    OPI
    OPI --- ---
    nevím či už to tu bylo ale na doporučení jsem zkoušela housky podle Petry z :peče celá země a lepší pečivo jsem nejedla...snědla jsem 4 a chlap dorazil těch 6 hned po příchodu z práce takže to nevydrželo ani do druhého dne :D :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Minuly tyden jsem zkousel domaci tempeh a dopadl skvele, tak budu urcite opakovat. Dale jsem testova domaci sojovy mliko + "jogurtovou" kulturu Viili, ktera pracuje i pri pokojove teplote a mohu jedine doporucit :)







    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: bramborak. Pan Vybíravý měl bramborak a bez natě, já jasminovou rýži a zeleň.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    z nekterych brambor to drzi samo. Nekterym je potreba pridat trochu mouky (ja teda mandlove) a vejce, ale uz poznam ty spravne brambory, jsou trochu moucnate.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    SAMOUT: prelozeno z portugalskeho receptu:

    1 kg vařených šťouchaných brambor
    Pažitka, sůl, pepř, muškátový oříšek… koření podle chuti

    Nádivka:
    150g oliv
    180g sýra na kostičky
    Chilli dle chuti

    Smíchat bramborové těsto s kořením. Dovnitř každé kuličky vložit olivy a sýr.
    Koule do vymazané formy, potřít olejem/rozpuštěným máslem.
    Péct v předehřáté troubě 180st. asi 30 mi minut.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam