• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    GALE
    GALE --- ---
    MAR_TINA: Jen OT doplnění zpráv z korporatů. Choť je na homeoffice do začátku července. Plný návrat všech jeho kolegů od prvního září. Moje máma dělá v bance, jejíž majitelé jsou Italové, a jako čerstvá šedesátnice je doma za plný plat, protože je riziková skupina. Nástup od poloviny června.
    Ano, lidí je doma ještě hodně.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: stavovala jsem se ve všední den dopoledne, cestou ze zakázky, ve vyhlášených Vraňanech a neskutečně mě naštvalo, kolik lidí furt ještě nepracuje. Pole zavalená samosběrači, obchod nakupujícími. Takové davy byly dřív běžné jen v sobotu.
    3 kg košík 360 kč,
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: jahody jsou letos nářez. Nejsou zahraniční trhači a ti čeští, co je posháněli, chtějí víc peněz.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GEISHA: ted jsi me trosku vydesila, ale stala 80/kg :)
    my jsme sli treba ted pro papriky do makra.. 5kg bedynka za 86/kilo.. pac 120/kilo se mi za to davat nechce.. a treba veprovy tech vychazi levnejc jak kdejaka zelenina, sileny..
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    OPI: Jasně, ale nemám to odváženo, takže přibližně takto:
    2 střední batáty uvařit do měkka, rozmačkat šťouchadlem. Přidat dvě vejce, sůl (dost) česnek a půl lžičky prdopeču. Hmotu doplnit libovolnou moukou, já dala lupinovou a kokosovou. Množství mouky tak, aby těsto bylo středně vláčné, plastické a šla z něj rukama vytvarovat placka. Tu jsem nařízla před pečením. Pekla jsem v rozpálené troubě na vyšší teplotu, cca půl hodiny. Hlídám vizuálně a píchnu špejlou.
    OPI
    OPI --- ---
    KOCHANSKA_CH: já bych prosila recept na to slunce, vypadá to úžasně
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MAR_TINA: Hokkaido jsem viděla v Albertu za 80/kus, taky mě přešla chuť :))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TESSS: Jsem masovy, kdyz v jidlu neni uzenina, tak jsem smutny...
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Tady jsou normalne v obchodech, ve vsech.
    TESSS
    TESSS --- ---
    KOC256: slanina? Proc? Chrest si bohate vystaci sam se sebou
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAR_TINA: na Rohlíku :o)
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    Domácí flatbread s náplní ze zbytků v ledničce: uvařené kuřecí maso z vývaru, černé fazole, zbytek ajvaru, česnek, cottage cheese, kukuřice a sýr.
    Zapečené ve stolním grilu, aby se to trochu spláclo a drželo pohromadě.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: mě napadlo, ale koupě mě přešla :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILLUZE: mnam...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: nenapadlo mě po nich koukat :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: V Lidlu. :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Bramborové placky s mangoldem a spoustou česneku.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kde berete ty dýně a batáty v červnu?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kuřecí kostky v pikantní zelenině s bylinama, k tomu kus batátového slunce.



    KOC256
    KOC256 --- ---
    Doladil jsem to jen muskatovym oriskem jak tu nekdo radil a nakrajel do toho anglickou a ted jakoze super!

    KOC256
    KOC256 --- ---
    DEVIL: Vcera se mi to zdalo dost divne, ale mas pravdu. Dneska pri volbe zachoda vs o cosik se jeste pokusit jsem zkusil jeste jednou ten cednik a trochu jinou techniku. A fakt. Dosel jsem az k vyblite kocce a mam krasne hladkou polevku. Chut poreferuji pozdeji, ale vcera nebyla spatna, takze muze byt uz jen lepsi :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam