• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FAT: tomu bych moc neveril. Minule jsem chtel zkusit hovezi nebo veprove srdce, tak mi sefova poradila, ze se da pridat do gulase a zena rikala, ze by ten gulas pak uz nejedla.

    FAT: to by mi ani nevadilo, kdyz u toho clovek nemusi byt.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: mne prijde malo kosti/masa na tolik vody.. bez ohledu na cas delani.. ja to posledni dobou delam tak, ze mam to maso a zeleninu fakt jen tesne ponorene a jedu tak aspon dve hodky v tlakaci
    FAT
    FAT --- ---
    POHODAVOLE: Nebo sežeň slepici na polévku. To už je taky jiná chuť, ale vyžaduje to delší dobu vařit.
    ;-)
    FAT
    FAT --- ---
    POHODAVOLE: Klidně potom vyhodit, zesílí to chuť.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FAT: to uz by mi zensky nesnedly..
    FAT
    FAT --- ---
    POHODAVOLE: Pro vylepšení chuti dávám i kuřecí játra a žaludky.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Makové hřebeny ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    WERKA: nic ve zlém, ale upřímně - nikoho jsem se na názor / návrh na řešení, co dělat s pečivem, které rodině nechutná, neptala
    tohle je klub o fotkách jídla, případně, když někdo zažádá o radu či doporučení, říká si o to napřímo ,-)

    a bylo by fajn se toho držet, děkuji :)
    WERKA
    WERKA --- ---
    ILLUZE: Sorry, ale reagovat můžu jen na to, co je napsané, ne na to, co víš jen ty. Nemyslela jsem to zle, jen jako návrh možného řešení. Netušila jsem, že slušně napsaný názor se může někoho dotknout (i když chápu, že po UFO jsi byla nastartovaná ;-))
    LUCIE_CH
    LUCIE_CH --- ---
    Ráda bych se zeptala na recept na osvědčený nálev na zavařování/nakládání hub, především mladých pravých hříbků. Našla jsem si několik možností, ale nedokážu posoudit, jestli 'dávají smysl' (například poměr voda:ocet se dost liší, od 1:1 do 1:3).
    Naložené houby jsem jedla naposledy jako dítě, tak si to dost dobře nedokážu odvodit selským rozumem.
    Předem děkuji!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    No nic, zada si to dalsi pokus :)

    Diky vsem!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    POHODAVOLE: nechávám ho v pomalém hrnci přes noc - takže tak 6-8 hodin
    jinak dříve na mírnou teplotu tak 3-4 hodiny
    když jej pak přeliju do boxů, gelovatí
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    POHODAVOLE: skelet, dva litry vody, jedna cibule a tak hodinu, hodinu a půl. Kořenovou zeleninu do vývaru vůbec nedávám
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Jak dlouho a na jakou teplotu delate pls kureci vyvar? Delal jsem ho podle navodu k hnrci pod tlakem na 160 asi 40 minut dva skelety na dva litry vody a necitim moc kureci chuti, spis korenovou zeleninu. Chapu tedy spravne, ze by byl lepsi ten pomaly program na min stupnu a nechat ho treba sest hodin nebo byl i problem v pomeru kosti ku vode?

    Diky!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    WERKA: Nekteri lide poslouchat nechteji, v podstate se rozhodli, ze dostanes chleba a jestli mas alergii/intoleranci neni jejich problem. Mohla bych o takovych napsat roman. Mozna spis thriller. Nebo rovnou horor.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ILLUZE: OT/
    já tak odkládám k popelnicím na plot staré trika, košile na ramínkách... Ale ramínka si nikdo nikdy nevzal. :) Se tam množí...
    /OT
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    WERKA: Věř, že když to daným lidem řekneš popáté, pošesté se na to víš co a zařídíš se podle toho.
    Navíc tohle je ověřené místo, kde odkládáme i boty apod. Stejně jako jiní lidé.

    Hele, příště sem nebudu nic psát. Vždy se najde někdo chytřejší s lepším řešením.
    WERKA
    WERKA --- ---
    ILLUZE: My máme sušičku na chalupě, kam v zimě nejezdíme, takže když je velký mráz, tak barák promrzne. Zatím to na ní nemělo zaznamenatelný vliv (máme teda nějakou Etu, co už se myslím neprodává)
    WERKA
    WERKA --- ---
    ILLUZE: Aniž bych chtěla zpohybňovat QUANTI:, protože má pravdu, tak si myslím, že by neměl být problém říci návštěvě něco ve smyslu "já to nemůžu ze zdravotních důvodů a zbytek rodiny to nestihne dojíst, protože tu máme hodně jiného pečiva" a nabídnout jim, aby si to odvezli zase zpátky. Předpokládám, že když to dovezli, tak to jedí, a třeba by jim zůstala v hlavě myšlenka "sem pečivo nevozit" :). U popelnice to máš tak půl na půl, že to nakonec skončí v ní.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: máme bytelnou, nejstarší plata jsou tam od devadesátek a za tu dobu cibule několikrát v zimě zmrzla. (Empirické měření :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam