• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Nevím, možná jsou taky hrůza, chlapovi kupuju klasické. Ale užírá mi i ty LC. :-)

    Světlejší je mandlový knedlík: (asi nejchutnější)
    4 vejce
    2 PL olivového oleje
    5 PL mandlové mouky
    1 ČL jablečného octa
    1/2 ČL prdopeče
    sůl
    Rozšlehat a v mikrovlnce cca 4 minuty vařit.

    Tmavší knedlík je totok: (připomíná trochu pečivo, ale dá se)
    2 vejce
    2 PL mandlové mouky
    2 PL lněné mouky
    1 PL LSD (lahůdkové sušené droždí)
    1/2 ČL prdopeče
    sůl
    Mikrovlnka

    Ještě jsem zkoušela lučinový knedlík: (ten ale vypadá a chutná jak hubka na nádobí)
    kostka lučiny
    2 vejce
    2 PL psyllia mletého na prach
    1/2 ČL prdopeč
    sůl
    Těsto nechat chvíli odstát a pak v mikrovlnce dělat zas cca 4 minuty.

    Těsto se asi dá kreativně vytvářet z různých LC surovin, někdo dělá knedle aj z kořenové zeleniny.
    Časy vlnění vyzkoušet. Odpůrci zlých mikrovln vaří ve vodní lázni nebo mikrotenové folii - nemám vyzkoušeno, čas ale bude delší.

    Pořídila jsem krám z Tescoma na knedlíky a osvědčil se:
    Forma na knedlíky TESCOMA DELLA CASA | Eshop.tescoma.cz
    https://eshop.tescoma.cz/forma-na-knedliky-tescoma-della-casa

    Když není, tak ve větším vymazaném hrnku, ale dost to vylízá do výšky, jak "hrnečku vař!"

    FAT
    FAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: Prosím o recepty na LC knedlíky. Synek v tom jede a to co jí místo knedlíků je hrůza. Ty Tvoje vypadají dost jedle...
    :-)
    REGIS
    REGIS --- ---
    KOCHANSKA_CH: On existuje LC knedlík? You just blew my world! Děkuji za inspiraci!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hovězí svíčková na smetaně, dva druhy LC knedlů.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ja zrovna kvetak taky miluju, ale doma je vitana pouze verze v trojobalu :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MUTHA:
    KOCHANSKA_CH:
    delame oba tyhle recepty, resp. ruzne kombinace.. a je to hodne oblibena priloha
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUTHA: Dělala jsem pečený květák na mexický způsob podle Grusovky. Jen ten recept nemůžu najít, asi byl z tištěné kuchařky. Obaloval se v bílkovém sněhu s kořením, vytvořilo to křupavou krustu.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    IKARIE: ten květák mě taky hodně láká, tohle je květák, na který bych snad i přesvědčila muže...
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    MUTHA: teda ten kvetak by si zaslouzil extra plusicek - delal si ho normalne v troube, na pecici papir, olej koreni?
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    Treska na masle, pastinakovo-mrkvovy pyre, pecenej kvetak na kari. Chuderka treska si nezaslouzila takhle utrapit, obzvlast kdyz sem ji poridil krasne cerstvou, ale co uz no. Chutnala skvele

    BAAL
    BAAL --- ---
    Hmm tak podle kauflandu peceni zase konci

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KOCHANSKA_CH: nám jednou fondue vzplanulo. uvnitř chaty. naštěstí shořelo akorát to fondue :)))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BAAL: I to očadíš opalovačkou laku z okenních rámů? :-) No, každopádně dej vědět! :-)
    My jsme dnes zkoušeli poprvé masové fondue, sýrové už máme za sebou. Asi si to oblíbím. Ale nebudem to už dělat venku, když vítr fučí do plamene kahanu a musíme ho chránit. :-D

    BAAL
    BAAL --- ---
    Uz jsem Vám psal, že nemám poslední dobou inspiraci? Tak jsem došel tak daleko, že zkouším věci, které i amíkům příjdou bizardní:-) Mno, jsem zvedav co z toho bude.

    Sous Vide SODA EXPERIMENT - Pork Tenderloin Marination - April's Fools Prank!
    https://www.youtube.com/watch?v=b2VDndhWQ0I


    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: papriko-okurka, haha
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUTHA: U nás byl včera taky bifťál s vajcem. Svíčková z pasenýho dobytka z Vysočiny nemá konkurenci, proč žrat argentinské hovězí. :-)



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WRKB: Objevila se v nabídce lokálních bedýnkářů, u kterých mám účet, Zkusmo jsem vzala i ačokču.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUTHA: Ach!
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    Nuda pri home officu. Biftek s grilovanou zeleninou a jus de veau. Bananovej upside down cake s karamelem





    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nejdele vzdycky trva karamelizovana cibulka. Zbytek pekne odsejpa...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam