• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ANABEL_LEE: ale zalezi jake mas dyne, na co jsou vic vhodne
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAR_TINA: pomalu shnijou... ehm, mam na mysli, chutney jako jsi delala, ale dynove, pak taky naporcovat,upect, vydlabat pyre, rozdelit do porci a zmrazit na zimu. Z toho pyre muzes delat kolac, nebo treba dynove noky (podobne jako bramborove knedliky ale misto brambor das dyni a pristrouhnes parmazan), nebo polevky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    prosím vás, co se dělá s dýněma, když jich máte tak... 60-100 kg odhadem?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    APRILMOUSE: dobrej tip....
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    CMLKA: jinak já si hážu stogramovky dýnovýho pyré, když zbyde, do mrazáku a vcelku pravidelně dělám tyhle sušenky, jsou vynikající, chutnají trošku podobně jako lotusky :) https://lemondefleuri.blog/2018/09/12/dynove-maslove-susenky/
    KATIA
    KATIA --- ---
    CMLKA: dýňovou klasickou taky moc nemusím, ale mám ji ráda s kokosovým mlékem a docela mi sedla i mexická - recept proběhl i tady: https://paleosnadno.cz/recept/mexicka-dynova-polevka/
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    já zrovna teď pečenou dýni vyhazovala....dělám dýňové noky, ty jsou u nás hodně oblíbené, teď jsem vyzkoušela i tu verzi s ricottou, se zbytkem jsem pořád přemýšlela, co provedu a nakonec letěl včera do koše....bohužel dýňovka mi moc nejede, i když nakonec ji asi udělám, zkusila bych asi něco upéct...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DEVIL: já to chápu, jen s oblibou rozebírám na atomy tahle různá přesvědčení selským rozumem
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOIRAIN: hele ja vim uplny hovno, to mi rek tenkrat tata, kdyz sme byli na sipkach... uplne me to zdesilo a nehodlal sem to nejak moc vic zkoumat. tatova slova sou svaty. tenkrat internety nebyly a sipkovej cas sem cas od casu pil. no ale po tyhle UL informaci me to k sipku nijak netahlo, jestli chapes... spis naopak
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DEVIL: ehm, to by se musely přece z trávicího traktu (připomínám, že žaludku je pH něco jako jedna, takže fakt silná kyselina) dostat nějak do krve a pak v ledvinách zpět do buněčných stěn ledvin ´s nejvyšší pravděpodobností lidová tvořivost nemající s realitou nic společného
    navíc teda, když jdou teda tak jemný, že se zapíchají do buněk, jak to, že je zadrží plátýnko?

    máma je rozvařuje v parním odšťavovači a pak zbylou hmotu ještě lisuje přes síto
    TESSS
    TESSS --- ---
    Diky vsem!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    TESSS: ja si ji kupuju čistě na dynovy maslo, uplne na tom ujizdim :-) https://m.facebook.com/kucharkaprodceru/photos/a.219637924833317/675411095922662/?type=3
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Laksa... s dýní a tak
    (Foceno teď večer, tak si tu krásu tolik neužijete.)

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    TESSS: tohle je supr

    Dýňové kari s cizrnou podle Kamu | Recepty na Prima Fresh
    https://fresh.iprima.cz/recepty/dynove-kari-s-cizrnou-podle-kamu

    (Vynechávám teda cizrnu Už ani nevím proč.)
    OLIII
    OLIII --- ---
    TESSS: Nakrájím dýni na plátky škrabkou na sýr, lehce osmahnu česnek, přihodím dýni, po chvíli zakápnu kokosovým mlíkem. Než se kokosový mlíko vyvaří, tak dýně změkne. Jím na kila jako přílohu :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Čínská směs s vepřovou panenkou.

    WRKB
    WRKB --- ---
    Vinná klobása od Honzy Heráka, restovaná máslová dýně, to vše na kombinaci zeleného lupení s balkánským sýrem, domácí tat. om.

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PALEONTOLOG: k tomu jako příloha batátovobramborová kaše
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TESSS: vydlabat a naplnit okořeněným mletým masem jako cuketu nebo lilek, zapéct se sýrem (nebo bez, prostě jak jsi zvyklá zapékat plněnou zeleninu). Ochutnala jsem u tchyně a musela jsem to udělat i doma, fakt mi to chutnalo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TESSS: spolubydlící si smíchá kousky s kořením, kolem rozprostře vlašáky a neloupaný česnek. zapéká a sype balkánským sýrem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam