• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    FAT: proto by se melo cedit skrz platynko. tata mi to taky rikal, ze ty stetiny sou tak jemny, ze prej kdyz se sezerou, ze je to splachne a skrz bunecny steny se muzou zabodat do ledivnovy tkane a vodkurvit ji. nevim do jaky miry je to UL, kazdopadne ja sem nijak do taju sipku pronikat nechtel. stacilo kdyz mi par nadrolenejch sipku spoluzak ze srandy vymackal za krk na zakladce. to svedilo snad vic, nez kdyz cokl prines domu blechy!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    FAT: asi, nebo je rozsmelcuje ten tycak, nevim presne :) Kazdopadne v sirupu po nich neni ani pamatky.

    (Do marmelady jsem je cistila.)
    FAT
    FAT --- ---
    ACIDQA: A co ty štětiny? Ty se chytnou do sítka?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACIDQA: super, to s hlohem půjde.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAR_TINA: urezes sipkum to rosticko po kvetu, rozpulis, nahazes do hrnce, zalejes vodou, aby byly pod vodou vsechny a privedes tesne pod stupen varu, stahnes a nechas trochu vychladnout. Pak to rozmixujes a propasirujes (ja pouzivam cednik a silikonovou sterku, je to vcelku rychly). Do propasirovany hmoty jsem vymackala asi 6 citronu (vychazi to zhruba tech 6 malejch citronu na litr sipku), dosladila jsem medem (mozna pul sklenice) a zase zahrala, trochu docedila prevarenou vodou, aby to nebylo tak husty.
    Co spotrebuju hned mam v lahvi v lednici, zbytek lahvi jsem dala na 80 stupnu na 20 minut do trouby.

    (Mamka to ve finale bere jeste pres platynko, mne takova vic rustikalni konzistence neva, takze ja to nedelam.)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACIDQA: jak se dělá sirup z šípů? že bych z tý hromady hlohu udělala ten.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Volna streda krasa.
    Udelala jsem asi tri litry sipkovyho sirupu, par kilo sipkovejch marmelad a zbytek nekonecnyho mnozstvi sipku jsem dala macerovat do slivovice. Mohla bych se vdavat.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    A z posledního kusu dyně vznikla buchta s ořechy, brusinkami a perníkovým kořením.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Z dyně jde vyrobit i něco jako bramboráky.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    SAMOUT:
    mela tendence olizavat horky chleba? :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    A to je presne ten duvod, proc mi (ctyrnohy) kocky nesmej do baraku. Manzelka takovy tendence mela, ale narazila na muj nesmlouvavy odpor :-).
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    GENEVIEVE: "čerstvé upečený, naštěstí už vychladl" - ale to byl trochu krutý trest, nemyslíš? :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    APRILMOUSE: mě dneska Smíšek olizal chleba. čerstvé upečený, naštěstí už vychladl. nepochopíš :)))
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Ja taky pekla strudl. Ani nemusim delat sadrovy otisk, aby vedela, ci tlamicka to byla! Takhle velka je tu jedina.

    BAAL
    BAAL --- ---
    Jak jste tu propagovali strudl, tak jsem si zakoupil listove testo ale zapomel na jablka, tak je z toho tvarohovej zavin

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    TRISSIE: Já měla pár hodin tažený vývar z kostí po pečeném kuřeti a nějaké kořenové zeleniny, ten dělám standardně a muž si ho rád dává v hrnečku bez ničeho. :)

    LUCIASHECK: Ten kalíškový jsem zkoušela když se poprvé objevil, ale nechutnal mi.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALEXIS: Ja do rizota bez uzardeni pouzivam ten kaliskovej bujon od knorru, kdyz zrovna nemam namrazeny zasoby.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ALEXIS: na vaření používám vývar z kostí po pečeném kuřeti - aspoň mi pak nevadí, že ho děti neumí pořádně obrat :-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ALEXIS: já právě objevila rizoto po dlouhé době (sušená rajčata a olivy) a hrozně mě to nadchlo :-D.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam