• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Včera byla má snídaně rychlá a marná a celý den podle toho vypadal.
    Dnes tomu bude jinak.

    WRKB
    WRKB --- ---
    Na Žižkově, v baru Behind the Curtain se prodávají bio vejce za 7,-Kč kus.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    IKARIE: Jsem zadoufala v Prahu, od te doby, co zavreli Momoischi, trpim nedostatkem okonomiyaki :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    Jo, jo souhlas. Já to takto nemyslel...
    Ale "čisté" placky jsou (dle toho receptu):
    - zelí
    - mouka
    - prdopeč
    - vajíčka
    - sůl, cukr, pepř

    Což bych nenazval že zní nějak tradičně Japonsky... Jen to prostě znám jako "zelné placičky". Pak samozřejmě můžeš různě ladit...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: A každej takovej brsalát je ten zaručeně pravej.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOC256: Ty hele to se asi fakt nedá takhle říct. To je jak s bramborovým salátem. Někdo dává uzeninu, někdo ne, někdo dává jabka, někdo zakysanou smetanu k majonéze...

    Například tady je dashi, sojovka, brambora, mirin, zázvor, mořský plody:
    Japanese okonomiyaki recipe - BBC Good Food
    https://www.bbcgoodfood.com/recipes/japanese-okonomiyaki

    Tady prášek do pečiva, dashi, kousky tempury a yam
    Okonomiyaki Recipe お好み焼き • Just One Cookbook
    https://www.justonecookbook.com/okonomiyaki/

    Tady nemaj vývar, ale maj tam sojovku:
    https://quitegoodfood.co.nz/basic-okonomiyaki/

    ... a tak dál. A i na to si můžeš dát leccos - nakládanej zázvor, bonito, nori... :)

    IKARIE: I já doporučuji okonomiyaki!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    IKARIE:
    KOC256:
    Aha, 15:00 nestíhám... Tak zřejmě zítra :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    IKARIE:
    A teda Ostrava což mě potěšilo úplně nejvíc a možná ještě dneska zkusím :D
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    SALVATOR: to je sranda, ty nahody. akorat ctu o tvem okonomiyaki, coz je jidlo, o jehoz existenci slysim uplne poprve. prekliknu vedle na facebook, kde kamaradka sdili post nove otevreneho japonskeho bistra (v tehle dobe!), ktere doporucuje ... okonomiyaki :)



    // pardon za lehky OT :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    Jo na omáčky jsem koukal. Ale do samotných placek nic extra se asi nedává...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOC256: Vidíš, tam sem asi ani nedoscrolloval. Ale já stejně nejsem moc zvyklej držet se předpisu moc přesně. Radší dám na vlastní zkušenosti.
    KOC256: No jako jo i ne. Opravdu to chutná hodně evropsky. Zároveň je ale možnost ochutit to sojovou omáčkou, dashi... A pak se to chuťově znatelně posouvá víc na východ. A zvlášť když k tomu uděláš tu omáčku, co tam na ni je taky recept (já nahradil worcester ústřicovou omáčkou, protože tu doma mám, na rozdíl od worcesteru). Nejlepší to ale stejně bylo samotný a druhý nejlepší s majonézou.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    A množství jsou dole...


    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    No podle vzhledu a nyní i ingrediencí to vypadá jako úplně normální české kapustové placičky co se u nás (doma) běžně dělají :) A jsou perfektní...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOC256: :D sorry. Já postupoval podle tohodle: https://www.easycookingwithmolly.com/2019/08/okonomiyaki-japanese-cabbage-pancakes/

    Tam nejsou ani množství, takže to celý bylo dost od oka a taky sem trochu babicoval. Neměl sem jarní cibulku, tak sem dal pórek a tak. Poměr vejce/voda/mouka taky odhadem, prostě aby to mělo tak akorát konzistenci.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    To mi došlo, ale že bys rovnou odkázal na recept to ne :) ;-)
    Nechce se mi googlit random recept, ale spíše nějaká jeho interpretace, konkrétní zkušenost atp.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: Vypadlo mi asijský. Nejevropštějc chutnající asijský jídlo...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Okonomiyaki. Je to moc dobrý, ale je to asi nejevropštějc chutnající jídlo, který sem zatim kdy vytvořil.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: To byl běžec :)))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WERKA: Co bylo doma: rajčata, šalotka, paprika, kopr a řapík. Zalito olivovým olejem a balsamicem
    WERKA
    WERKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Prosím, co je v tom salátu - řapíkatý celer, rajčátka, cibule...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam