• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Ramen (kurokage mushrooms)

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Moc fotogenicke mi to neprijde, ale dobre to bylo mno…

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Dobrej tip!
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Pondeli - lusteniny;)
    Beluga mne fakt bavi, tentokrat jsem v mixeru podrtila na kasi rajce, cibulku a cesnek, smes dala na panev s bylinkama, lehce probublat, zamichat s uvarenou cockou. Rukola s citronovo/horcicnou zalivkou a po dlooouhe dobe parek:D takovej necrcaci obed na HO.

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já včera dělal improvizovanou 'stew' v papiňáku. Kližku s mrkví, celerem (bulvou), cibulí, bramborem, fenyklem na velké kusy.
    Podlil jsem to cabernetem, přidal trochu hovězího vývaru, pepř, tymián, jalovec, nové koření, bobkový list, mletý zázvor.
    Všechno tak nějak od oka, včetně času - nechal jsem to asi hodinu. V půlce filmu jsme už měli hroznej hlad (tvl, to je taky nápad, pustit si hladovej Tanpopo), tak jsme se do toho pustili.

    Ani jsem to nefotil, protože to vždycky vypadá hrozně nevzhledně (nebo to prostě neumím naaranžovat a nafotit), ale miluju to měkoučký maso.
    Někdy dávám celer řapíkatý, petržel... asi bych měl zkusit houby.

    A dneska to bylo ještě lepší.

    Tady takový vymazlenější varianty, který mám taky rád:
    https://sortedfood.com/recipe/braisedbeefpasta
    Jehněčí na rosé, medu a rozmarýnu | KITCHENETTE
    https://kitchenette.cz/clanek/108-jehneci-na-rose-medu-a-rozmarynu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Taky jsem měl včera rybu. Koupena v Ocean48.
    Perletník Nádherný

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Losos s krustou z bylinkové strouhanky

    Upečeno podle Babishe, akorát místo majolky jsme dali řecký jogurt, majolku nevedeme.

    Fish | Basics with Babish
    https://www.youtube.com/watch?v=KObL442PWhQ




    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Korejske kimchi s ryzi a ryba.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Včera jsem si na ni vzpomněla :))

    Hlavně, že dobře slouží ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Nekdo je sem nedavno daval, tak jsem neodolal a zasel pro drozdi, malo co primese takove stesti jako langos s radnou porci cesneku a plechovka Plzne.

    Ps: Illuze dik za tu kartu je to neocenitelny pomocnik, doufam ze ji nechces vratit:-))

    BAAL
    BAAL --- ---
    Posledni dobou jsem ziv prevazne z boltu, protoze vareni hrozny opruz, ale fastfood jeste zvladame:-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřové karbenátky, vydatně dotované zeleninou, pečené v troubě. K tomu pečená zelenina a dip z kozího sýru s česnekem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zvíře z lesa. Ragú z divočáka od myslivca z rodiny. Kanec, zvěřinová klobása, Třebíčská slanina, cibule, mrkev, petržel, řapík a žampiony. Odvařeno Merlotem a vývarem z prasečích nožek. Divoké koření jsem si pomlela v kafemlýnku. CrockPot dílo přes noc dokonal. Přílohou jsou "krokety" z grusetkového těsta.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BERUSKA_CA: Taky často peču dle momentální nálady a intuice, obzvlášť muffiny a lité buchty. Rozdávám základní recept s pár návrhy a poznámkou, že úpravy jsou na uvážení každého jedince, jen má zhruba dodržet konzistenci. :)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Blondie and brownie banana bread, ktery mel byt uplne obycejny banana bread a nejak se to vymklo.
    Radeji to posu cele, at se zase netrousime.
    140g masla, 140g cukru, 140 mouky (tohle je gluten free z M&S), 2 velka vejce, 2 velke a velmi zrale banany, 1 lzicka prasku do peciva

    Do casti testa jsem zamichala kakao. Nekdo mi totiz prinesl kilovku organickeho kakaa a ac vsichni fasujou hnede narozeninove dorty, tak to proste neubejva.
    V kakaove casti jsou dynova seminka, protoze me nekdo vytocil. Potrebovala jsem se uklidnit a loupani semen dyne hokaido za pomoci palicky na maso vypadalo jako dobra relaxacni technika.
    Ve svetlem testu je “brandy soaked mixed fruit, perfect for festive baking”. Uz jsou skoro velikonoce a je trapne koukat na pytlik, ktery se mi smeje napisem “Vesele Vanoce!”

    Tohle je u mne problem. Asi jak se musim porad drzet postupu a narizeni, tak v kuchyni toho nejsem schopna. Kazdy recept je jiny, pokazde dostanu napad, v zavislosti na tom, co je po ruce a taky na tlaku, teplote, rosnem bodu a tak. A pak se mne nekdo zepta na recept.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    V pátek jedině ryba. :-) Dnes losos se šťouchaným celerem s bramborama, osmaženou cibulí a španátem.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Patek - testovinovy to den:D u mne - zampiony, slanina, vlasaky, smetana:D
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Tady na tech talirich vypada fakt vsechno dobre i dietni strava :))
    Spaldovy testoviny, uzenej losos, ryzova smetana, spenat

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MUTHA: vypocitej si ale, jestli na to mas troubu a vhodnej plech. je vic velikosti, tak at nemusis strihat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam