• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ALEXIS: Kachnu stáhnu z hrudního koše a páteře, a udělám dva nasolené, pepřené a kmínované balíky, křídlama dovnitř. Den tak leží v chladu. Přes noc jdou balíky do pomalého hrnce, prsama dolů, cca 8 - 9 hodin se konfituji v množství vlastního sádla, které se uvolní. Před podáváním balíky opatrně rozvinu na plech a dám pod gril na výrobu křupavé kůže.
    Za mě nejlepší úprava, maso je rozpadavě měkké a pomalá příprava pod 100°C z něho nevypeče všechno sádlo, takže pták zůstane šťavnatější.


    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ALEXIS: musis je dat na malo a pomalu (tak kolem 150C). nakonec zhnedit v troube na 'broil'. nebo je nasolit, peprit a konfitovat (pomalu tahnout na 100C v hrnci/troube) v oleji/sadle/
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ze zvědavosti, jaký postup používáš na kachní stehna? Včera je muž dělal poprvé a byla tužší, tak hledám lepší recept.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Taky jsme měli včera kachnu, jen jsem ji zapomněla vyfotit před nakrojením. :D

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Kachna na medu s chilli, k tomu pečená zelenina.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hod Boží - kachna.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Rýžové nudle, fazolky, paprika, vejce, černý sezam, ponzu, zázvor.
    A vedle je naložený gigant a pálivá paprička.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Velikonoční sýrové fondue.


    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Zelnacka (vyvar z uzeneho) se nefoti nejlip.

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Já přispěju svou troškou pizzy do mlýna. Vlevo margherita, vpravo salám, sušený rajčata a jalapeños. Pardon ya případnou velikost, zatím asi nefungujou height/width tagy.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Velkopáteční ryba - vypečený losos, lusky na smetaně s koprem.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: spis vláčné. Nejsou špatný, lotusky to nejsou, ale ke kafi cajk :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Koukala jsem na recept - jsou tedy vláčné, nebo mají nahoře křupinku?
    Jak bys popsala jejich chuť? :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Facebook mi nedávno připomněl, jak jsem si před rokem, smutný ze zavřené pivnice U Černého vola, dělal knedlíky ve vajíčku. Podávané samozřejmě s křupavými okurčičkami.
    (Doma jsme je vždycky dělali klasicky "míchané", u vola je dělají právě "vcelku".)

    Asi na ně zase brzy dojde.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    A když jsou ty Velikonoce, tak jsem teda upekla mrkvové králíčky :) podle http://www.chefmum.cz/domains/chefmum.cz/2016/07/23/vlacne-mrkvove-susenky-smooth-carrot-cookies/

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Taky se mi povedlo nazelenalé jídlo - rizoto s brokolicí a kuřecím, zasypané hromadou grana padano.
    Navíc, i když to není vidět, bylo podávané v misce se zeleným vzorem. :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Když je ten chlorofylový čtvrtek.
    Pórkový krém s medvědím česnekem.
    Hráškově pyré s uzeným, křepelčími vejci a smaženou cibulí.
    Žabinec z pivovaru Moravia.



    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DEVIL: 2 nohy cca 350-400kc a bylo to objednane na Rohlik.cz. Puvod myslim Irsko, pokud se nepletu.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DAVE_PAGE: to protoze je v ty kosti morek a celkove jsou zvireci haksny chutove bohatej kus masa. kdyz to vsechno spravne zarestujes a pak zdusis na nakym vine a vyvaru...
    muzu se jen zeptat jestli ty halsny byly zeme puvodu australie nebo cesko a popr kolik staly? (pro my srovnani)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Samotneho me prekvapilo, jak se to letos povedlo. Pritom to je dohromady desne jednoducha vec. Orestovat maso a zeleninu a nahazet to do trouby a pockat 2h :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DAVE_PAGE: Jdu otřít klávesnici...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DAVE_PAGE: Úchvatný pokrm!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam