• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: chlodnik?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Studená polévka z červené řepy.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Slibované yuzu coffee. Nic moc, zůstanu u tonicu nebo grepu.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A s čím jíte boloňskou vy? :)


    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: to nebude ono, toniková hořkost tam nebyla. Ale s grepovým tonicem to bude blaho.
    Jo a s pár kapkama angostury taky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMOUT: bude to vychlazená káva, spíš kyselejší filtr než espresso, nějaký džus (v kavárně mají pomerančový a grepový fresh), list máty a asi něco navíc, je to ředěnější než prosté kafe s ledem a grepovým džusem.

    Paní doporučuju experimentovat s ledovým fitrem a různými poměry džus / tonik / sodovka a ledu.
    Já určitě budu o víkendu zkoušet yuzu coffee. https://www.yuzu.cz/yuzu-coffee/
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Aha, skoda... Ze prej jsem uz jednou zenatej se zavazky, tak tam na ni holt oci delat nepudu, no :-).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMOUT: já ho neznám, to ví jen autorka a Adélu z kavárny bys přece nemučil :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Doporuceni - bud to odtajni, nebo ti za chvili vybouchne posta :-). Ja sice kafe nepiju, ale zene by se ted jakejkoli nealko drink moc hodil :-).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    U nás je vedro. Soulmate. Kávový nealko drink, tajné složení, moc dobrý.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Pečený květák dnes i u nás. S kuřecím vykostěným stehnem a švestkovou omáčkou s Portským a Merlotem.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Quinoa s pecenym tofu, kvetakem a brikolici a tahini dressingem, salatek on side

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Přišel čas na ten pokus o pohankové nudle (ála soba - ale nemám mačetu, tak jsem to nařezala strojkem na tagliatelle :D - je ještě rozhodně co doladovat, těsto musím udělat tužší - tohle bylo jak modelína a tááááhlo se to při válení až nehezky - ta pohanková mouka je šíleně jemná :) Ale chuťově to bylo super! :)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja sem trochu podvadel a dal jsem asi tretinu pixly salka..
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    OPI: zkus tenhle germanskej recept. https://www.chocolatemoosey.com/2015/06/11/german-chocolate-cake-ice-cream/ ja ji pred lety zkousel jen v mrazaku bez toho frostingu a byla to fakt moc dobra zmrzlina, o par trid lepsi nez komercni. jestli mas pohyblivou masinu na ten proces zmrazovani, tak bude jeste lepsi imho
    OPI
    OPI --- ---
    DEVIL: to nevadí děkuju, jeden recept mi přišel do zpráv tak jsem podle toho nakoupila a zkusila jen mi to přišlo málo sladké (neměla jsem tam to salko tak jsem si říkala že zkusím přidat třeba med)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    OPI: asi s krizkem po funuse ale tak na zakladni experimentovani urcite tezkou smetanu, mleko, vejce, vanilk lusk, salko, mlecnej prasek, guma guar/zelatinu, jahody/maliny, nakou dobrou cokoladu
    OPI
    OPI --- ---
    ahojte, úplnou náhodou jsem dnes dostala zmrzlinovač a zítra by se mi hodilo vyrobit nějakou zmrzku...prosím někdo honem nějaký osvědčený recept? za chvíli jedu na nákup tak by se mi to šiklo (případně prosím přesměrování do jiného auditka)..děkuji mnohokrát
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Pork chop s houbovou omackou.

    AIJA
    AIJA --- ---
    FAITH:
    Tak to zkus v řeznictví u zastávky Antonínská, když jsi tam někde kolem. Mívají zajímavá masa a na na krájených uzeninách se dá lehce domluvit tenkost plátků.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam