• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: je u nasich, uz jsem mati psala, jestli ji maji u sebe , nebo na chalupe, taky byla uz salatova a odrbana.. u nas frcela tahle a Muz v zastere:D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: U mamky nebo u sebe? :) Nemáš ten recept?
    Jako zvažuji, že bych si koupila vlastní vydání, mamka říkala, že ta její se už rozpadá.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: Nejdřív jsem si myslela, že je hrudkovitá, a to byly ty mandle. Byla výborná! :))
    Navíc jsem pak zbytek ohřívala a vůbec se nesrazila.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: mame doma, nejake
    pradavne vydani:))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KARLOSK: Tak doptáno u mamky - říkala, že to vaří podle knížky, kdy ona má tedy výtisk s r. 1960, nemůže dohledat autory (volaly jsme si, pak se na to mrknu ještě osobně), ale podle názvu jsem našla na Googlu https://www.databazeknih.cz/knihy/varime-zdrave-chutne-a-hospodarne-393040
    A co tam píšou recenze, tak se odvolávají na recepty babiček. Vypadá to na poválečnou kuchařku ,-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA: zrovna ta s tím stolem a rajcaty by vypadala super!!
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ILLUZE: :D ale bylo by to pěkný!!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    CMLKA: nechceš toho po matce, která má po 13 letech opušťák a jídlo bez pindajících potomků na dosah, nějak moc? :-))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KASUMI: na to sere pes!!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CMLKA: jj, vaha mi potvrdila, ze je jedno, ze jis hlavne ryby a salat, kdyz toho snis 3x vic nez obvykle:D dosahla jssem zivotniho maxima :D
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ILLUZE: krásný, vyfoť to příště na flatlay :D

    KASUMI: a že jsem to bedlivě pozorovala, jak si užíváte!!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KASUMI: mam podobny problem, nikoliv po polopenzi, ale po tydnu v opustene chalupe v Alpach 1800 m. n. m., kde jsem byla pracovně s muzem. Predelaval tam koupelny a kuchyn a ja mela pravou romantiku bez wc a sporaku, zato s konzervama a krasnym výhledem :-) jsem vyprahla po zelenine! (nejbližší město 3 km vzdušnou čarou, leč 30 minut serpentynama po silnici, takže tak nějak k ničemu :-) Ale.. Pošlu vam aspon OT ten vyhled z okna :-)

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Po 10 dnech na dovoleny s polopenzi si nejak nedovedu predstavit, ze mam neco varit😂
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jo a máme děti zaparkované na táboře. Večerní orgie ,-)


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dvě variace hovězího, taženého v červeném víně v pomalém hrnci.


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    TOOMIX: Jako bojím ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Vzhledove nic moc, chutove ano- citronova omacka, cesnek, cerstvy rozmaryn, cuketa a krevety.

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ILLUZE: jo, v pelmeni ho je jen trošičku, nebál bych se toho
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Nemáte někdo, prosím, zkušenost s masovými pelmeněmi?
    Zaujal tento recept, ale to jako fakt vařit 5 min a maso nechat syrové? https://fresh.iprima.cz/recepty/domaci-ruske-pelmene-s-naplni-z-mleteho-masa
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Snídaně

    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: budu na to myslet, az vyhraju 20mio v loterii, aktuálně to vidím na Janov, Chánov a jiná místa dostupná pro běžného lopatu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam