• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    APRILMOUSE: ale ale, on už úplně nespinká! :D tak copak bychom narvali do hrnce na krémovou polívku... :D pórek, česnek, topinambury, celer, bramboru, smetanu, výpek z kachny a nakonec spousta nasekanýho česneku.. hezký to nebude, ale už se mi sbíhají sliny :)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    GENEVIEVE: taky se těším, akorát že u nás medvědí neroste, zato tu máme lááááány česneku podivného :) a ten ještě spinká.. škoda! Ale už se na něj chystám :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pokouším se dělat rychlé a přenosné a neohřívací obědy do práce.
    Vařený bulgur, orestovaný pórek a cuketa a v lidlu měli konzervu tuňákových koulí v rajčatové omáčce.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GENEVIEVE: Taky teď medvěda cpu do všeho. :-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Italské rizoto s medvědím česnekem a hráškem. Výborný, miluju tuhle část roku :-)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MAR_TINA: ja velmi podobne, jen s bryndzou a bez krevet :-)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Konečně jsem narazila na absolutně blbuvzdorný recept na chleby pšeničný (ze špaldy) a dánský žitný, podle Foodgeek.dk (velmi doporučuju). Poslední foto chleba v akci s lazy kids friendly obědem (krůtí stehno/ zelenina na oliváči s balsamic. octem).

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Prohloubila jsem svoji teorii, že na palačinku lze dát cokoli a že s kapustou lze jíst cokoli.
    Palačinka, kapusta, kaštany, feta, čili.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    těstoviny, cuketa a krevety, česnek, čili

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    VALOR: no ja to nalozila k veceri pubosum a vratili vylizany talire, tak asi hlad :-D
    VALOR
    VALOR --- ---
    APRILMOUSE: to měli dnes děti ve školce a prej fuj hnus. Říkal jsem si že jim budu dávat sebou krabičku co je pro ně hnus já miluju ;)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dneska úplně nudná hrachovka :D ale teda čas od času si ji dám fakt s chutí! :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Z droždí. Jen zaděláš těsto, vyválíš, sroluješ a ráno upečeš. Do 20 min hotovo ,-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    NEMESIS: Na první pokus krásný :)
    Z osobní zkušenosti - člověk se prostě musí "vypéct" praxí...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    NEMESIS: Nevzdávej to, peč dál 👍
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ta tmava patla s bilejma seminkama je cibulova marmelada s horcicnym seminkem.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Grilovaci sezonu nelze zacit jinak, ze jo.

    NEMESIS
    NEMESIS --- ---
    Můj první pokus o domácí chleba. Jíst se to dá!
    Sice je o půlku nižší, než by měl být, ale alespoň ho můžu skladovat i v nízkých šuplících...!

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A lasagne z minulého týdne…

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    V pátek nám tu voněly ráno přes noc kynuté šneky se skořicovým máslem, višňovou marmeládou a nutelou ,-)
    Inspirace z místního cukrářského klubu z Kuchařky pro dceru.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    JAJITA: Máš to mít ,-)
    Dnes v návaznosti na debatu z tohoto týdne…

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam