• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    BUNDA: vetsinou sms nebo tel. ;)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ACIDQA: jak se dá k Tobě pozvat na snídani?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Nedele. Dodelavam ruzny zbytky. Ale nekdo se me tady ptal, kde beru microgreens, tak jsem to vyfotila i s dnesni snidani. ;)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Žampionové chipsy na stejnojmenné krémové polévce, capresse.
    Zavakuovala jsem květák a trochu si do pytlíku naprděl. :-)

    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Když si jdeš zaběhat a celou dobu myslíš na to, co si uděláš na oběd a pak to přesně podle plánu sfoukneš.

    Mentsuyu Udon nudle s furikake, Java curry, Onigiri s lososem a smetanový cosi s adzuki pastou.

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Taky jsem na žádost mláděte dělala minimuffiny (recept podle Mrňouse, uvnitř sušené ovoce)

    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SARAJ: Na rýži šel dresink: 1 PL japonské sojovky, 1 PL rýžového octa, 1 PL limetkové šťávy, 1 čl cukru a 1/2 čl srirachi. Navrch majolka smíchaná se sweetchili omáčkou, troškou limetky a troškou dresinku.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ALEXIS: vypada dobre! Zalivka jaka?
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Dnešní poke bowl po domácku.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MOODYCAT: někdy je hodím ke konci varu k těstovinám, možná to by ti je připravilo dost.
    Samotný cukety mi nestačí, většinou dávám půl napůl se špagetama.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Aha, ja zkousela klidne i dvacet minut a byly furt neudelany :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: ale mám je dost křupavý a cuketový, já jím zeleninu takovou polosyrovou, ne moc zabitou.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MOODYCAT: málo kávy po ránu :D

    Do 5 minut na troše oleje (lepší sprej, strašně nasákají olejem) a pak zakápnu sojovkou a max minutu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Myslim jak dlouho je pripravujes na panvi :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MOODYCAT: pořád. Pár let.

    Položím zelené tělo na prkýnko. Na levém konci (jsme pravák) držím levou rukou, pravou asi 4-6x hrábnu škrabkou, otočím tělo o 90 stupňů, 4-6x škrábnu, opakuju kolem dokola, případně ještě jednou. Mám hromadu nudlí všude kolem prkýnka a zbyde mi ten semínkovitý pěnovitý středový kvádr a pár cm levého konce. Mohu do něčeho nakrájet nebo vyhodím.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Jak dlouho delas cuketovy nudle? Uz jsem tady tohle tema jednou otvirala, ale mne se nikdy nepodarilo je udelat poradne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: v množství pro jednoho až dva je tenhle zázrak rychlejší než tahat nějaký stroj a pak ho mýt.

    KURE
    KURE --- ---
    MAR_TINA: diky.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: vezmu oloupanou mrkev a neoloupanou cuketu a naškrábu nudle škrabkou na dělání nudlí (Joseph & Joseph). Osmažím na teflonu na troše oleje a na konci poleju lžící sojovky. Mrkev déle, cuketu přidám potom.
    KURE
    KURE --- ---
    MAR_TINA: ty nudle jsi dělala jak? Nebo jsou koupeny?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pátek, plavání, málo času, chuť na rybu.
    Losos s balzamikem pečený v troubě a zeleninové nudle.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam